Nejprve se představili překážkáři a sprinteři, kde měla Vlašim svá želízka v ohni. Honza Ján potvrdil na juniorských překážkách, že je právem mezi kandidáty na medaile a z rozběhu postoupil druhým nejlepším časem. Ve finále pak tuto pozici uhájil a doběhl druhý v čase 8,32, což je jen jednu setinu za vlastním oddílovým rekordem. Pro vlašimskou atletiku je juniorská medaile opět po čtyřech letech.

Šárka Hlaváčková suverénně postoupila do finále, kde si zaběhla osobní rekord 7,87 a skončila na krásném, ale ne příliš vítaném čtvrtém místě. Chvíli po těchto úspěších startovala dálka dorostenců, kde měli Vlašimští také dva borce. Matyáš Vrtiška držel tabulkové druhé místo. Ve vlastním závodě se celou dobu pohyboval na medailových pozicích, ve čtvrté šel dokonce i do čela oddílovým rekordem 660 cm, nakonec to však stačilo na druhé stříbro.

Vystoupení dalších vlašimáků v sobotu – Štěpán Rillich v osobním rekordu 8,78 skončil šestnáctý na překážkách dorostenců, Pavel Krejča byl mezi juniory za 9,04 čtrnáctý, Eliška Lupačová mezi dorostenkami na čtvrtce také čtrnáctá v osobním a oddílovém rekordu 63,01, Antonín Vobecký byl v dálce dorostenců v osobním halovém maximu 611 jedenáctý.

V neděli odstartovala jako první Šárka Hlaváčková na 200 metrů. Zaběhla nový oddílový rekord 25,81, který ale stačil pouze na sedmé místo. To byl Šárky poslední start za vlašimské barvy, protože přestupuje do Slávie.

Lenka Matoušková zůstala o pouhý centimetr za osobním rekordem a výkonem 10,40 skončila na sedmém místě. Pavel Krejča ve výšce předvedl osobní rekord 189 cm a skončil na šestém místě, v kouli přidal další osobák 16,04 a mezi juniory skončil na nepopulárním čtvrté příčce.

Pak už jen Vlašimští čekali, jak dopadne dorostenecká štafeta, která se přijela poprat o jednu z medailí. Chlapci nastoupili ve složení Štěpán Rillich, Matyáš Vrtiška, Antonín Vobecký a Jan Kuklík ve druhém rozběhu, kde od prvního úseku suverénně vedli, tím se vyhnuli jakýmkoliv kolizím. Po výborných předávkách běželi vstříc skvělému času, výsledným časem 1:35,24 překonali oddílový rekord o více než tři vteřiny a tento výkon by jim stačil na medaili i mezi juniory.

Ještě ohlédnutí za již proběhnuvšími mistrovskými závody dospělých a ve vícebojích. Mezi juniorskými vícebojaři skončil Pavel Krejča na 5. místě, ale vzhledem k jeho možnostem a průběhu sezony je to trochu zklamání.

Na republice dospělých měli Vlašimští po mnoha a mnoha letech také zastoupení. Jindřiška Martínková běžela závod na 3000 m a v oddílovém rekordu 10:39,07 doběhla na 13. místě.