VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Atleti Vlašimi vládli v Budějovicích

Vlašim – Atleti Spartaku Vlašim se zúčastnili tří závodů – dvou školních a druhé kola II. ligy, kde získali parádní výsledky hlavně muži na lize předvedli velkou kvalitu.

6.6.2014
SDÍLEJ:

Šárka Hulmáková (na snímku běží štafetu v Budějovicích) předvedla největší zlepšení osobního rekordu z vlašimských závodníků.Foto: Jan Hlaváček

Všestrannost 1. – 5. tříd základních škol

Na atletickém stadionu na Lukách uspořádali Vlašimští všestrannost pro nejmenší žáky základních škol (1. – 5. třídy). Závody byly koncipovány jako trojboj, ve kterém každý závodník absolvoval tři disciplíny – 50 m, dálku a míček. Každou školu reprezentovalo pět závodníků a pět závodnic, z každého ročníku jeden chlapec a dívka. Body se sčítaly dohromady a soutěž nakonec jasně opanovaly benešovské základní školy. Na prvním místě se se ziskem 1197 bodů umístilo družstvo „A" ZŠ Jiráskova, druhé bylo béčko stejné školy (1091 bodů). Na bronzové pozici skončila ZŠ Benešov Dukelská „A" (1081 bodů). Závodů se zúčastnilo 17 družstev ze dvanácti základních škol okresu Benešov.

Všestrannost 8. – 9. tříd ZŠ, krajské finále

Ve Staré Boleslavi se uskutečnilo krajské finále všestrannosti základních škol osmých a devátých tříd. Disciplíny byly 60 m, 800 m (dívky) nebo 1000 m (chlapci), dálka nebo výška a koule nebo míček. Na startu se objevila i družstva žáků a žákyň ze ZŠ Sídliště Vlašim. Chlapcům se podařil husarský kousek, i když nebyli ve své nejsilnější sestavě, dokázali v konkurenci dalších šesti škol zvítězit a díky bodovému zisku 7918 bodů (náskok skoro 400 bodů na druhé družstvo) a postoupili na celorepublikové finále do Břeclavi.
K úspěchu výrazně přispěla dvojice atletů Spartaku Vlašim. Lukáš Svoboda ve čtyřboji vybojoval nejvíce ze všech 2341 bodů (výška 182 cm, koule 13,74 m, šedesátka 7,72 s a kilometr 3:28,29 min). Lukáš Šimon skončil celkově čtvrtý s 2100 body (šedesátka 7,59 s, dálce 533 cm, koulí vrhl 9,29 m, kilometr 3:06,74 min).

Družstvo dívek skončilo páté z devíti s 6102 body. Mezi svými spolužačkami byla nejlepší, celkově čtvrtá, Adéla Nováková se ziskem 1866 bodů (60 m – 8,66 s, 800 m – 2:43,65 min, dálka 444 cm a koule 6,90 m). Druhou nejlepší závodnicí v rámci ZŠ Sídliště byla Tereza Holadová, která posbírala 1732 bodů (šedesátka 8,54 s, osmistovka 2:51,54 min, dálka 405 cm a koule 7,09 m.

2. kolo, II. ligy muži Vlašimi zaváleli

Na druhé z celkem čtyř kol druhé ligy v atletice odjelo 21 mužů a 17 žen Spartaku Vlašim do Českých Budějovic, kde v dobrých podmínkách předvedli, hlavně muži, parádní výkony.
Nejvíc bodů (26) získal Jan Vondráček, především díky dvěma druhým místům na stovce (11,15 s) a na stodesítce překážek (15,56 s). Na dvoustovce byl v čase 22,65 s třetí. Václav Širc vybojoval 24 bodů (druhý v disku 41,07 m, třetí v kouli 12,91 m a čtvrtý v hodu kladivem 43,34 m). Tomáš Sýkora bral 14 bodů (v kladivu byl druhý 50,03 m a v disku šestý 33,16 m). Antonín Vobecký získal třináct bodů za třetí místo v trojskoku (13,25 m) a šesté v dálce (601 cm). Stejně bodoval i Jan Kisiala (čtvrtý v dálce za 617 cm a pátý ve skoku o tyči 350 cm). Po jedenácti bodech přidala hned čtveřice závodníků. Štěpán Svoboda za vítězství na hladké čtyřstovce (50,82 s), Tomáš Marianek za výhru ve výšce (193 cm), Han Hwan Seung díky čtvrtému místu v tyči (360 cm) a sedmému v trojskoku (11,73 m) a Štěpán Rillich za dvojici překážkových běhů. Stodesítku doběhl šestý a čtyřstovku pátý. Deset bodů (šest za trojskok a čtyři za čtyřstovku s překážkami) přidal po roční pauze startující Roman Zápotocký. Devět bodů přinesl Dušan Erbs za tři kilometry překážek, Lukáš Svoboda (osm za výšku 187 cm – jeho druhý nejlepší výkon kariéry, bod za dálku), štafeta „A" 4 x 400 m „A" ve složení Kuklík – Vobecký – Kuriš – Š. Svoboda. Šest bodů vybojoval Michal Satrapa, pět přidal Štěpán Kuriš a čtveřice Rillich – Adamec – Svoboda – Vachtl jako „B" štafeta 4 x 400 m. Tři body posbíral na sprintech Jan Kuklík a poslední dva body získal Martin Svoboda. Zbylí závodníci Lukáš Slavíček, Lukáš Šimon, Josef Adamec, Petr Vachtl a Matěj Vykoukal vyšli naprázdno. Vlašimští muži získali 192 bodů, nejvíce ze startovního pole a po dvou kolech II. ligy se dostali do čela soutěže, s náskokem čtyř bodů před Pacovem.

Ženy skončily s 97 body na pátém místě

Mezi ženami nejvíce z Vlašimi bodovala stejně jako v prvním kole Julie Weissová. Byla druhá na stovce překážek v čase 16,81 s a šestá na dvoustovce (26,95 s). Dvanáct bodů přinesla Andrea Duchoňová (devět bodů za skok daleký 516 cm a tři za dvoustovku 27,10 s. Osm bodů získaly Jana Matějková za osmistovku, Hana Habalová za hod oštěpem (36,60 m) a štafeta „A" na 4 x 400 m ve složení Mitrovičová – Matějková – Antošová – Weissová. Sedm bodů brala Dominika Antošová za čtyřstovku a Eliška Lupačová za stovku překážek. Šest bodů vybojovala štafeta „B" Hulmáková – Adamcová – Nováková – Přibylová, kde tři ze čtyř závodnic jsou věkem ještě žákyně. Valentýna Přibylová, získala ještě navrch pět a půl bodu ve skoku vysokém. Po pěti bodech přidaly Lea Mitrovičová na osmistovce a kapitánka družstva žen Hana Kárníková, tři a půl bodu přidala Linda Nováková a tři Šárka Hulmáková na osmistovce, kde si výrazně vylepšila osobní rekord na 2:32,49 min. Po dvou bodech získaly Andrea Adamcová a Anna Vobecká. Poslední vlašimský bod vybojovala Jindřiška Martínková. Poslední tři ženy Monika Nová, Monika Doubková a Adéla Nováková (dvě byly věkem žákyně), na body nedosáhly. Ženy Vlašimi se umístily na pátém místě se ziskem 97 bodů, po dvou kolech se drží na místě čtvrtém.

Pozvánka

V pátek 13. a v sobotu 14. června pořádá Spartak Vlašim v areálu Na Lukách atletické závody. Kdo chce vidět kvalitní výkony, ať se přijde podívat.

JAN HLAVÁČEK

Autor: Redakce

6.6.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

KRIMI MIX: Řešili násilí a podvody

Ilustrační foto

KRÁTCE: Nový retardér zajišťuje bezpečnou cestu školákům

Rozbil kameru, čidlo na světlo a odešel

Benešov - Nejdříve poškodil nade dveřmi kameru a pohybové čidlo na světlo, nakonec odešel z místa pryč. Proto po neznámém muži pátrají benešovští kriminalisté. Pachateli za jeho protiprávní jednání hrozí až jeden rok za mřížemi.

Na Koupáku ve Vlašimi to žije!

Vlašim /FOTOGALERIE/ - Celou letní sezónu, kdy je otevřen bar Na Koupáku ve Vlašimi, jsou zde pořádány o víkendu nejrůznější akce. Jak koncerty kapel, tak i zábavná vystoupení. Během letošních prázdnin se ve Vlašimi představil Banjo Band Ivana Mládka nebo stand up comedy Na stojáka. Poslední výborný koncert obstarala blues rocková a hard rocková kapel Krausberry.

Železným dědkem se stal talent Klabouch

Maršovice – Jeden z nejstarších cyklistických závodů s nepřetržitou tradicí v České republice (32. ročník), nazvaný Železný dědek, ovládl suverénním výkonem obrovský talent české cyklistiky, osmnáctiletý Petr Klabouch. Na start se postavilo 333 cyklistů. Diváci, kteří v hojném počtu přišli závodníky podpořit, byli svědky skvělých výkonů v podání české amatérské špičky.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení