VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ostatní sporty

18.8.2017

Benešovské florbalistky zastavil vítěz turnaje

Praha – Ženy Benešova doplněné o juniorky skončily na třídenním mezinárodním florbalovém turnaji Czech Open v Praze v osmifinále. Tam je zastavily pozdější vítězky Panthers Praha (2:3), když rozhodující úder Pražanek přišel dvanáct vteřin před koncem. Na něj již děvčata od Konopiště nenašla odpověď.

17.8.2017

Železný dědek se jede na nové trati

Maršovice - Předposlední neděli v srpnu již tradičně startuje jeden z nejstarších cyklistických závodů s nepřetržitou tradicí v České republice nesoucí název Železný dědek. Z důvodu probíhající modernizace dálnice D1 jsou však na velké části tradiční trati se startem a cílem v Soběhrdech naplánovány objízdné trasy, a tudíž museli organizátoři pro letošní rok zvolit úplně novou trať na Neveklovsku. „Závodníci v neděli odstartují z Maršovic a dle příslušné kategorie absolvují stanovený počet okruhů o délce 15,6 kilometrů. Nová trať je technicky a fyzicky velmi náročná a všechny závodníky náležitě prověří,“ říká ředitel závodu Tomáš Povolný.   

11.8.2017

Kam za sportem

Benešovsko – O víkendu se rozjíždí fotbalové soutěže od I. A třídy po ČFL a také se jede plochá dráha v Divišově.

9.8.2017

Na oválu se ukáží junioři

Divišov - Plochodrážní stadion v Divišově opět ožije. V sobotu 12. srpna se na něm od 14 hodin pojede Evropský pohár juniorů na ploché dráze do 19 let.  

8.8.2017

Kam z rozcestí na moravském poli?

Brno /FOTOGALERIE/ – Uběhlo deset let od chvíle, co v brněnské Velké ceně silničních motocyklů usiloval Lukáš Pešek o historicky první české vítězství na novodobém Masarykově okruhu, a dojel třetí. V letošním ročníku, v němž jsme měli zastoupení ve všech kategoriích, skončili naši jezdci hlouběji než jindy v poli poražených. Snad s jednou výjimkou však o zklamání nemluvili. A hlavu už měli plnou nejen dalších závodů, ale především klíčových rozhodnutí.

8.8.2017

Grand Prix České republiky 2017 v Brně

Brno (FOTOGALERIE/ - Nedělní (6. srpna) deštivý den neodradil desetitísíce fanoušků od návštěvy Monster Energy Grand Prix České republiky 2017v Brně. Průřez závodním děním přinášíme ve fotogalerii.  

5.8.2017

Sobotní kvalifikace brněnské Grand Prix

Brno (FOTOGALERIE/ - V galerii naleznete snímky ze sobotních (5. srpna) horkých kvalifikačních tréninků před nedělní (6. srpna) Monster Energy Grand Prix České republiky. Kořením dne bylo nejen extrémně horké počasí, ale také několik pádů, které se fotografovi podařilo zachytit.

5.8.2017

První volné tréninky na Grand Prix České Republiky v Brně

BRNO /FOTOGALERIE/ - Prvními volnými tréninky odstartoval víkendový program největší motoristické akce letošního roku, která se o víkendu koná na brněnském Masarykově okruhu. Čeští jezdci mají zastoupení ve vše třech kategoriích. Jakub Kornfeil #84 moto3, na divokou kartu startující Karel Hanika #98 moto2 a také Karel Abraham #17, který stupuje do bojů v královské kategorii MotoGP.

4.8.2017

Benešovští karatisté se stali součástí velké akce

Praha - Čtvrtý červencový týden je každoročně svátkem pro evropské karatisty, když se koná největší událost, European Gasshuku (v přeneseném slova smyslu – mistrovství Evropy). Každý rok se akce pořádá v jiném evropském státě a letos měla tu čest Česká republika. V Praze ji organizovala Česká asociace Okinawan Goju Ryu Karate-dó(ČAOGK) a jednalo se již o 31. ročník.

3.8.2017

Akce pro motocyklové fanoušky na Brněnské přehradě

Brno /FOTOGALERIE/ - O čtvrtečním (3. srpna) horkém poledni se uskutečnila akce pro motocyklové fanoušky. Na Brněnské přehradě řádili v rámci Pre eventu před brněnskou velkou cenou jezdci jako Karel Abraham, Jakub Kornfeil, Cal Crutchlow, Jonas Folger, Mattia Passini, Franco Morbidelli, Thomas Lüthi, nebo Enea Bastianini, to vše v doprovodu sličných děvčat nejen od týmu Jetsurf. Tyto a několik dalších fotografií ze zákulisí dne "před bouří" naleznete v naší galerii.

3.8.2017

Shotbal je dynamický, zábavný, vysilující a zároveň nenákladný," říká Studnička.

Benešov - Na začátku byl nápad, vize, představa a sen. Po dvou letech usilovné práce je Shotbal již ve dvou městech, které mezi sebou bojují o historicky první titul shobalového šampiona. Benešov si zatím vede lépe. "Pokud vydrží forma, můžeme už za čtrnáct dní slavit první titul," hlásí zakladatel tohoto dynamického sportu Radim Studnička a hráč Benešova.

1.8.2017

ROCK'N'RIDE: Freestyle triky, skvělá atmosféra a závody endura!

Benešov (Kavčák) - Od pátku 28. do neděle 30. července se kousek od Benešova uskutečnila oživená akce ROCK'N'RIDE. Do areálu Kavčák přilákala kolem 2,5 tisíce návštěvníků. Po tři dny probíhaly večírky za živé hudby a přes den se řádilo na motorkách. Program vyplnil freestyle motokros a závody endura. „Zaplnili jsme maximální kapacitu, na kterou jsme pro letošní ročník byli připraveni. Chceme, aby se z ROCK'N'RIDE stala tradiční letní událost,“ dodal Martin Koreň, zkušený freestyle motokrosař a hlavní organizátor.

1.8.2017

Skokový pohár ve Zduchovicích přinese vysokou kvalitu

Zduchovice - O šesté kolo Českého skokového poháru, které se koná od 3. do 6. srpna ve Zduchovicích u Kamýku nad Vltavou, je mezi jezdci velký zájem. Na start Velké ceny se postaví šest desítek dvojic a mezi nimi nebudou chybět například letošní medailisté z MČR.  

31.7.2017

Skokan Jan Bílý: Člověk se nesmí nechat výškou pohltit

Hřiměždice /FOTOGALERIE/ - Soupeřit ve skocích do vody bude první srpnový víkend v lomu v Hřiměždicích na Příbramsku evropská i světová závodnická špička. Na otázky Deníku před akcí odpověděl český závodník Jan Bílý, který se již v minulosti umístil na prvním místě mezi českými borci .  

31.7.2017

Skokanská elita se divákům předvede v lomu

Střední Čechy /FOTOGALERIE/ - První srpnový víkend se uskuteční v hřiměždickém lomu na Příbramsku tradiční akce Desperados Highjump 2017. Diváci se na ni sjíždějí nejen z celých středních Čech, ale i odjinud. Soupeřit tu ve skocích do vody bude evropská i světová závodnická špička.  

28.7.2017

Anna Dědová vystřílela na Evropě stříbro!

Baku - Odchovankyně benešovského sportovního klubu, Anička Dědová, dnes (28. července) získala na Mistrovství Evropy v ázerbájdžánském Baku stříbrnou medaili v disciplíně Sportovní pistole 30 + 30 ran na vzdálenost 25 metrů. 

28.7.2017

Radová se stala mistryní republiky na horských kolech

Brno - Na mistrovství České republiky na horských kolech v Brně se v závodě  MTB Cross Country v kategorii žákyně I. si pro první místo dojela 12 letá Daniela Radová z oddílu Cykloklub Benešov. Získala zlatou medaili a dres v národních barvách pro mistra ČR, ve kterém bude závodit do příštího MČR v roce 2018. Pro Benešov je to historicky první cyklistický titul a mezi mládeží jde o nejprestižnější závody horských kol.

27.7.2017

Tři stovky cyklistů objedou Česko! Zavítají do Holašovic

Střední Čechy - Prvního srpna dopoledne se v Břevnovském klášteře v Praze rozezní varhany. Převor požehná třem stovkám cyklistů před startem pátého ročníku Metrostav handy cyklo maratonu okolo Česka.

25.7.2017

Z toho padá čelist. Za 24 hodin zvládla Kašparová přes 200 kilometrů!

Kladno – Legendární voják Feidipídés doběhl více než 40 kilometrů z Marathonu do Atén, aby zvěstoval svému lidu, že řecká armáda porazila Peršany. A totálním vyčerpáním naposledy vydechl. Vítězové ultratrailového republikového šampionátu z Kladna zvládli o víkendu kilometrů zhruba pětkrát víc, na obranu Feidipídea ale dodejme, že neměli jako on v nohách předešlé dvě cesty z Atén do Sparty a zpět. I tak nad jejich výkony zůstává rozum stát.

25.7.2017

Na Šacung Cupu dominoval Vsetín

Kaliště/Lensedly - Vítězem 56. ročníku mezinárodního turnaje Šacung Cup se stala trojice Climaxu Vsetín s Chalupou, Plachým a Kupským, která během nohejbalového turnaje neztratila ani set. Stříbro patří pražské Avii Čakovice, bronz putuje do Modřic.

23.7.2017

ROCK'N'RIDE láká na souboj bratrů Podmolů a hvězdy endura!

Benešov - Přijet na vlastní motorce, zajezdit si po areálu, poslechnut si živou muziku a podívat se na závody. A to pořádné! Motocyklový festival ROCK'N'RIDE slibuje nevšední kombinaci a zážitky. Již v sobotu 28. června v benešovském areálu Kavčák odstartuje freestyle motokrosová show včele s čerstvým medailistou z X-Games Liborem Podmolem, kterého vyzve jeho mladší bratr Filip, zkušený Martin Koreň a další jezdci z české špičky. To v SuperEnduru půjde zase o souboj domácích šampionů Ondřeje Helmicha s Radkem Tomanem.

20.7.2017

Futsalisté, přihlaste se do soutěží

Benešovsko - Fotbalisté ve vyšších a krajských soutěžích se pomalu připravují na sezonu v letních drilech, přesto již v současné době můžete přemýšlet o tom, přihlásit tým do okresních futsalových soutěží. 

19.7.2017

Praha hostí světový šampionát moderních pětibojařů

Praha - Na dvě stě moderních pětibojařů do devatenácti let bojuje od úterý na pražské Julisce o tituly mistrů světa. Šampionát v Praze je největším pětibojařským závodem konaným na území České republiky za posledních devět let.

19.7.2017

V Posázavské kleci se nejlepší nohejbalisté utkají po šestapadesáté

Kaliště/Lensedly - Čtvrtá červencová sobota, to je den, kdy se špičkových nohejbalistů zmocňuje nervozita. V letní pauze, kdy ligové soutěže na čas zavřely své brány, se v Posázaví koná (22.7., 10-18 hodin) třetí z tzv. svaté trojice mezinárodních turnajů – Šacung Cup. Letošní 56. ročník, konaný na staré trampské osadě Šacung u Kaliště-Lensedel, přivítá esa tohoto v České republice zrozeného sportu.

19.7.2017

Tradiční turnaj mění působiště

Soběhrdy - V sobotu 29. července 2017 se poprvé v Soběhrdech (Restaurace U železného dědka) a ne v Mezihoří odehraje již XXIV. ročník Mezihoří Open 2017, šipkový turnaj v klasických, steelových šipkách. Turnaj je bodovaný jako Regional ČŠO.

18.7.2017

Na prázdniny jdou nejveseleji nohejbalisté Divišova

Benešovsko - Před prázdninovou přestávkou se odjelo poslední, 11. kolo, okresního přeboru v nohejbalu. V čele je Divišov, ale druhé Pecerady mají stejně bodů a o zápas méně.  

17.7.2017

OBRAZEM: Mistrovství autokrosu oživilo poříčskou Homolku

Poříčí nad Sázavou – Autokrosem, tedy mistrovstvím zóny střední Evropy, ožila v sobotu a v neděli Homolka v Poříčí nad Sázavou. Návštěvníci zhlédli napínavé závody i bohatý doprovodný program včetně koncertu folkové kapely Holokrci.

17.7.2017

Libor Podmol si odvezl z X-Games bronzovou medaili

Minneapolis - Freestyle motokrosař Libor Podmol neobhájil na X-Games zlatou medaili v disciplíně Step-up. Medaili z Minneapolis si ale odvezl, když skončil se dvěma soupeři na děleném třetím místě. Podmol nepřekonal laťku ve výšce 43 stop (13,1 metru). Naopak vítězný Australan Jarryd McNeil zdolal jako jediný 44 stop (13,4 metru). Na druhém místě byl Američan Bryce Hudson.

13.7.2017

Lukáše Pollerta Vltava nezlákala

Č. Budějovice /ROZHOVOR/ - Víkend bude patřit v areálu Lídy Polesné v Č. Vrbném u Č. Budějovic slalomu na divoké vodě. „A pojede se také mistrovství České republiky v paddleboardingu,“ doplňuje za pořadatele Ondřej Pinkava. Přímo u trati bude dvojnásobný olympijský medailista Lukáš Pollert, který velice ochotně odpovídal na naše dotazy.

12.7.2017

Druhý ročník Nespeckého běhu začíná

Nespeky - Amatérští běžci z celého kraje se 15. července sejdou na startu 2. ročníku Nespeckého běhu.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení