VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ostatní sporty

13.10.2017

Tůma dovedl Benešov ke dvěma výhrám

Benešov - S rezervami pražských superligových celků TJ Sokol Královské Vinohrady B a FbŠ Bohemians B vybojovali florbalisté Benešova první výhry v soutěži a připsali si do tabulky šest důležitých bodů. Potvrdit výhry bude chtít Benešov v zápasech s Kutnou Horou a Olympem Praha.

13.10.2017

Chci přesvědčit manželku k absolvování Spartan Race Sprintu,“ přeje si Špidra

Soběhrdy – Dokázat, co vydrží tělo, podstupuje při závodech Spartan Race Daniel Špidra, jenž hraje fotbal za Soběhrdy. Nakazil i kamarády, se kterými si splnil jeden ze tří snů. „S partou jsme letos absolvovali Sprint, Super, Beast, a tím dosáhli Regionální Trifecty,“ září 33-letý závodník Spartan Race.

13.10.2017

Spartan Race. Fenomén doby, nebo budoucí olympijský sport?

Střední Čechy /INFOGRAFIKA/ – Extrémní překážkové závody Spartan Race se v České republice běhají od roku 2014. Od té doby se z lidí říkající si spartani stala komunita, která jen na sociálních sítích čítá téměř sto tisíc lidí.

12.10.2017

Okresní stolní tenisté rozjeli svou show

Benešovsko - Okresní soutěže ve stolním tenise otevřely svoje brány. Na základě dohody klubů byly přihlášené týmy rozděleny nově do pěti výkonnostních skupin okresního přeboru. V OP1 nedal nováček z Divišova šanci Mrači, která přijela jen se třemi hráči. Druhý nováček z Ostředku, který se vrátil do OP1 po více jak dvaceti letech, potrápil favorizované Votice. Ostředecký Janata našel po 93 vítězných dvouhrách prvního přemožitele, nestačil na votickou Dvořákovou. Překvapivé výsledky se udály v OP4, Úročnice a Nesvačily si poradily se soupeři, které vloni hráli o soutěž výš.

12.10.2017

Ani ve druhém utkání basketbalistky Benešova neuspěly

Benešov - V prvním domácím utkání sezóny nestačily benešovské basketbalistky na Strakonice, které ještě loni hrály první ligu.

11.10.2017

Benešovští volejbalisté zahájili sezonu vítězně

Benešov – Vstup do sezóny krajského přeboru se volejbalistům TJ Sokol Benešov vydařil, když v obou utkáních porazili na domácí palubovce TJ Jiskru Zruč nad Sázavou.

11.10.2017

Šacung deklasoval pražský Start a je blízko záchrany

Benešov - Domácí „kanárovou“ výhrou zahájili benešovští nohejbalisté barážovou sérii o udržení/postup do nejvyšší mužské soutěže s prvoligovým vyzývatelem - pražským Startem. K udržení jim chybí jediné vítězství.

6.10.2017

Bratři Podmolové připravují dvojitá salta

Znosim – Nejlepší český motokrosový freestylista Filip Podmol využívá s bratrem Filipem pěkných dnů v sychravém podzimu k trénování. V týdnu měli speciální trénink v domácím areálu Libora ve Znosimi, kde zkoušeli nové triky na FMX Gladiator Games, které se uskuteční 4. listopadu v O2 aréně v Praze. Tam Filip předvede zadní dvojsalto a Libor double flip, tedy dvojité salto dopředu.

6.10.2017

Šacung jde do série o vše se sebevědomím

Benešov – První část náročné mise o udržení mezi tuzemskou elitou mohou benešovští nohejbalisté úspěšně odškrtnout. V sérii, hrané na dvě vítězná utkání, výsledky 5:0 a 5:3 rozhodli o přímém sestupu svého extraligového soka z Českých Budějovic do druhé nejvyšší soutěže. Do pohody však mají ještě daleko. Na Šacung totiž ještě čeká druhá série, a to na dvě vítězná utkání s poraženým finalistou play-off 1. ligy Startem Praha.

6.10.2017

Udělat kotrmelec je těžší než pět salt na počítači

Benešovsko – Judo (jemná cesta) je styl japonského bojového umění a velmi rozšířený úpolový sport. Na okrese jsou dva oddíly SKP judo Benešov a Judo Vlašim.

6.10.2017

Kam za sportem na Benešovsku

Benešovsko – O víkendu pokračují na Benešovsku fotbalové, basketbalové, hokejové a nohejbalové soutěže.

4.10.2017

Okolo jankovských rybníků běžela více, jak stovka účastníků

Jankov - Pětikilometrovou běžeckou trasu, která vede od jankovské školy okolo rybníků Roháče, Hradu a Tobolky, běželo 122 účastníků. Zájem amatérských sportovců zůstal i ve čtvrtém ročníku stabilní. Šustův běh se koná na památku jankovského rodáka a významného českého rybníkáře Josefa Šusty. Ten žil v letech 1835–1914, proslavil se jako hospodář na třeboňském panství rodu Schwarzenbergů a jeho odborné práce patří dodnes na celém světě mezi základní literaturu v chovu sladkovodních ryb.

30.9.2017

Florbalisté Benešova ostudu s prvoligistou neudělali

Benešov - Ve čtvrtém kole poháru se benešovští florbalisté střetli na domácí palubovce s pražským ligovým týmem BLACK ANGELS, se kterým sice prohráli, ale ostudu neudělali.

29.9.2017

Nohejbal je československý vynález

Benešovsko – Nohejbal je spolu s trampingem jedním z vynálezů, které dala světu Česká republika, respektive tehdejší Československo. A oba fenomény doby stály u rozšíření nohejbalu z Prahy i na Benešovsko. Tento kolektivní míčový sport z pražských plováren a hřišť sportovních klubů postupně od 30. let minulého století pronikal po řekách a říčkách na hřiště trampských osad. Od 60. let se hrály první organizované turnaje, ty se těší popularitě dodnes. Na svou první soutěž pod svazovou hlavičkou si však Benešovsko muselo počkat až do roku 2005.

28.9.2017

Ostředecký Votvírák opanoval Dohnal

Ostředek - Na sále ostředecké restaurace se odehrál 4. ročník turnaje ve stolním tenise Ostředecký Votvírák, který je určen pro hráče OP Benešovska a neregistrované. Konkurence se sešla i letos velká. Na sále panovala celý den velmi příjemná a přátelská atmosféra. Celkové prvenství si odnesl beenšovský Jaroslav Dohnal, druhý skončil domácí František Menz, třetí byl Vladimír Růžička z Divišova.

27.9.2017

Běh naděje měl jubilejní příchuť

Vlašim - SOŠ a SOU Vlašim pod záštitou Města Vlašim pořádala jubilejní 10. ročník Běhu naděje (inspirován během Terryho Foxe). Pro závodníky byly připraveny tři délky tratí (1500, 2000 a 3000 metrů) a běželo se pět rozběhů. Každý závodník si domů navíc odnesl na památku diplom. Po celou dobu akce byl pro účastníky připraven doprovodný program, zejména v podobě her.

27.9.2017

Benešovským ženám se vstup do sezony nepovedl

Praha - Basketbalistky Benešova rozjely pouť druhou ligou porážkou na palubovce HB Basket Praha.

27.9.2017

Žákyně Přibylová se stala mistryní republiky v oštěpu

Břeclav – V jihomoravské Břeclavi se stala vlašimská žákyně Alice Přibylová mistryní České republiky žactva v hodu oštěpem, který hodila do vzdálenosti 43,10, což je nový oddílový rekord. „Závod se jí povedl, i druhý pokus by jí stačil na zlato a třetí na medaili,“ radoval se trenér a předseda vlašimského oddílu Martin Svoboda, ale zároveň dodal: „Přesto nebylo vítězství jednoduché a děvčata se stále přibližovala. V posledních sériích jsem už počítal pokusy, které nás mohou ohrozit, ale nervy to byly.“

27.9.2017

Šacung drží sérii neporazitelnosti

České Budějovice – Po zpackané jarní části nejvyšší soutěže se s uzdravením opor a dobrém doplnění kádru o exreprezentanta Chytru v letní pauze vrátila do týmu benešovských nohejbalistů pohoda. Výsledkem je, že z poslední šestice extraligových utkání Šacung čtyři vyhrál a dvě remizoval. I váhavý střelec je stále střelec.

26.9.2017

Florbalisté nevstoupili do soutěže dobře

Chlumec nad Cidlinou, Praha - Do pohárové části sezóny florbalisté Benešova již zasáhli. Teď i do soutěže, ale v zápasech s Kolínem v Chlumci nad Cidlinou a v pražských Čakovicích s týmem TIGERS se jim nedařilo.

26.9.2017

Příroda na Benešovsku je pro běžce ráj

Benešovsko – Běh je druh pohybu, při kterém se člověk pohybuje pomocí končetin převážně větší rychlostí než při jiných způsobech pohybu. Je to ale také atletická sportovní disciplína, ve které je cílem uběhnout určitou vzdálenost v co nejkratším čase.

22.9.2017

Kam za sportem na Benešovsku

Benešovsko – O víkendu pokračují fotbalové, hokejové a basketbalové soutěže, jede si i plochá dráha v Divišově.

21.9.2017

V Benešově se uskutečnil projekt Florbal do základních škol

Benešov - V rámci oddílu SK Florbal Benešov se rozhodli pomoci základním školám v Benešově (ŽS Karlov, ZŠ Dukelská, ZŠ Jiráskova) s vedením florbalových kroužků. Na myšlenku projektu Florbal do základních škol, je dovedla vysoká konkurenceschopnost benešovských základních škol v porovnání se školami v celé ČR, za což patří velké poděkování všem pedagogům, kteří vedou florbalové kroužky. 

21.9.2017

Zacinkaly tři bronzy

Brno, Nový Bydžov - Benešovští judisté se představili na Českém poháru v Brně a na čtvrtém kole Polabské ligy, kdy vybojovali tři bronzy. 

21.9.2017

Albatros si dolétl pro titul

Benešovsko - Výsledky play off rozhodly o tom, že okresním přeborníkem v nohejbalu se stal Albatros, který ve finále zdolal Copu del Meridu. Broz vybojoval vítěz základní části z Pecerad, jen si poradil s Divišovem.  

21.9.2017

Nová dráha zatím není. Mšeno i tak pořádá závod

Střední Čechy – Kvůli nezpůsobilé dráze ve Mšeně na Mělnicku v letošní sezoně plochodrážní motory neburácejí, přesto klub uspořádá o nadcházejícím víkendu finálový podnik mistrovství republiky jednotlivců. Hostit ho bude Divišov na Benešovsku.

20.9.2017

Plochodrážníci jedou o titul

Divišov - Plochodrážní klub Mšeno v AČR pořádá v sobotu 23. září od 13 hodin v Divišově finále Mistrovství České republiky jednotlivců na ploché dráze. Slavnostní nástup je ve 12:45. Součástí závodu bude i Memoriál Emila Sovy.

20.9.2017

Extraligové play-out načal Šacung parádně

Benešov - Domácí kanárovou výhrou 5:0 zahájilo sérii o udržení v nejvyšší soutěži mužů první družstvo benešovského Šacungu.

19.9.2017

Ptejte se on-line motokrosového jezdce Petra Piláta

Benešovsko /ON-LINE ROZHOVOR/ - Ve čtvrtek 21. září mezi 13 – 14 hodinou bude na otázky čtenářů Deníku odpovídat Petr "Pilník" Pilát, 26 letý český špičkový freestylový motokrosový jezdec z Pyšel.

15.9.2017

Jezdectví je nákladný, složitý, ale krásný sport

Benešovsko – Jezdectví je sportovní odvětví, kdy se kůň využívá většinou pro jízdu v sedle a obsahuje celou řadu závodních disciplín, hlavními jsou drezura, parkur, všestrannost, reining, voltiž, vytrvalost. Zcela mimo je organizován dostihový sport – rovinné dostihy, překážkové dostihy a klusácké dostihy. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení