VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ptejte se on-line Romana Veselého

Odpovídat na otázky bude ve: středu 13. září mezi 15 až 16 hodinou. Roman Veselý je bývalý ligový hráč Bohemians Praha. Jako hráč začínal kariéru v Brázdimě, poté se přesunul do Brandýsa, kde zažil i zlaté „druholigové“ časy tohoto klubu. Absolvoval vojnu v prvoligové RH Cheb spolu se svými vrstevníky Kukou, Sopkem, Frýdou, Vandasem a dalšími. Jako nejlepší střelec ČFL byl i nominován do reprezentační U21, kde sehrál několik turnajů. Rodilý střelec se prosazoval i poté v dalších soutěžích, což mu vyneslo i ligové angažmá v Bohemians Praha. Ve vršovickém ďolíčku válel spolu s brankářem Blažkem či útočníkem Vlčkem, Kuchařem a dalšími klokany. Odehrál třicet ligových utkání a vstřelil tři branky. Jeho kariéru v lize ale poté zastavilo těžké zranění. Poté pokračoval ve střeleckých hodech i v nižších soutěžích, jak doma tak i v zahraničí. Bohatou hráčskou kariéru končil ve 43 letech, jak jinak než postupem „svých“ Záp do divize. Na svém střeleckém kontě má více jak 300 gólů! Jako trenér začal v Brandýse u žáčků a rychle šel ve své kariéře nahoru. S Ovčáry to bylo do ČFL, to samé s rezervou Žižkova. Na Žižkově strávil více jak šest let, spolupracoval úzce s A týmem, který poté i vedl (po odchodu Petržely). V sezoně 2010/2011 postoupil do I. ligy v roli asistenta. Ve Viktorii Žižkov spolupracoval s českými a slovenskými TOP trenéry Lešickým, Grigou, Csaplárem, Ščasným, Petrželou, atd.. Je držitelem trenérské Profi licence UEFA. Absolvoval několik zahraničních stáží (Švýcarsko, Německo, Chorvatsko). Rodinný stav - ženatý, žena Lenka, děti Roman, Dominik, Deniska, Klárka. Hráčská kariéra: Brandýs (2.), Ml. Boleslav (2.), RH Cheb (1.), Bohemians 1905 (1.), Český Brod (3.) atd.. Dodnes hraje za starou gardu Bohemians s legendami českého fotbalu. Roman Veselý se dát označovat za "postupového žolíka", protože ve své kariéře hráče a trenéra byl u skoro 20 postupů svých týmů do vyšších soutěží.

Ptejte se on-line Romana Veselého

Roman Veselý, trenér SK Benešov

VLOŽIT DOTAZ
DOTAZ: Dobrý den, jaké sportovní plány máte do budoucna. Je tam i touha trénovat ligový tým?
ODPOVĚĎ:Byl jsem v lize na Žižkově a samozřejmě chci dělat profi fotbal. Řešil jsem i nabídky na pozici asistenta, ale myslím si, že to není moje parketa. Touhu trénovat ligový tým a ambice samozřejmě mám, jinak bych tuhle nevšední práci nedělal.. Mé plány jsou teď jasné, dělat dobře práci tady v Benešově..
DOTAZ: Dobrý den, sledujete i mladší kategorie, nebo máte pojem o hráčích hrajících v klubu SKBN. Děkuji
ODPOVĚĎ:V Benešově jsem ještě krátce, ale jsem v kontaktu s trenéry dorostu a samozřejmě konzultujeme všechno možné. Hráče dorostu tak mám možnost sledovat jak na tréninku, tak v zápasech. Navíc se už v úvodu jara dva hráči z U19 v Ačku objevili..
DOTAZ: Dobrý den, v dnešní době se hodně dbá na životosprávu. Jste jím také velkým zastáncem a nutíte hráče do ní, a jak to s ní vypadalo za vašich časů, když jste hrál?
ODPOVĚĎ:Dnešní fotbal je daleko více atletický a silovější než bylo za nás. Hráč na to musí být připraven po všech stránkách. A alkohol s tím moc nekoresponduje. A je to jedno v jaké soutěži. Já osobně jsem si nikdy nedával alkohol před utkáním, držím to dodnes.. Samozřejmě ve třetí lize nemáme předzápasová soustředění, hráče nehlídáme, jde o to, aby kluci cítili zodpovědnost a takové blbosti nedělali.
DOTAZ: Dobrý den, který sport kromě fotbalu vás baví a hrajete ho ve volném čase?
ODPOVĚĎ:Dobrá otázka.. Je jich hodně, jsem soutěživý typ a miluju výhry. Je jedno jestli to je v tenise, hokeji, badmintonu nebo nohejbale. Je jen škoda, že den nemá více hodin..o)
DOTAZ: Co vás přivedlo do Benešova, když se v posledních letech jen zachraňuje. Děkuji za odpověď Jakub Vrána
ODPOVĚĎ:Manažer Patr Lacina, jeho sportovní a klubová filosofie.. A je to výzva. Před rokem jsem také zachraňoval po podzimu poslední Varnsdorf a povedlo se to skvěle. Člověk by měl přijímat výzvy..
DOTAZ: Dobrý den, styl kterého trenéra se vám líbí, jakou hru mužstva u nás nebo v zahraničí obdivujete a chtěl byste, aby tak hrál i váš tým?
ODPOVĚĎ:Když porovnám Barcelonu a Real, vyberu si vždy Real. Líbí se mi ofenzívní hra, ta Realu je daleko přímočařejší. Samozřejmě bych rád hrál co nejvíce útočně, k tomu je ovšem potřeba vhodná typologie hráčů. Zatímco Real a Barca si je vesměs mohou vybrat kdekoliv na světě, my jsme na tom trochu hůře tady v Benešově..o).. Největším problém jsou v Česku individuální schopnosti jednotlivých hráčů, takové detaily jako první dotek s míčem, práce s míčem v rychlosti, vnímání prostoru, hra pod časovým tlakem, atd... našim hráčům toho hodně chybí bohužel. Prostě je tady hodně , hodně práce, abychom hráli jak vidíme v televizi...o)
DOTAZ: Dobrý den, s Benešovem jste měli parádní start do sezony, jaký ještě mužstvo za čtyři roky nemělo. Využili jste i příznivého losu?
ODPOVĚĎ:Tak dobrý los je jedna věc, ale vyrovnanost třetí ligy věc další. Každý může porazit každého v této soutěži. To, že jsme dobře začali nás vrátilo na zem hned v Převýšově. Budeme pevně na zemi a také se na každého soupeře pečlivě připravovat.
DOTAZ: Dobrý den, prý jste postupový žolík. Tak proto si vás vzali do Benešova, který hrál tři roky o záchranu?
ODPOVĚĎ:Asi jako každý trenér rád vyhrávám. Ano, několikrát jsem postoupil se svými týmy, ale vždy je to nějaké spojení více faktorů.. Musí ladit tým, chemie v kabině, realizační tým, spolupráce s ostatními lidmi v klubu, atd, atd., je toho hodně.. A každý trenér má své know-how jak na to.
DOTAZ: Dobrý den, kádr Benešova doznal velkých změn z minulé sezony, ale na postu brankáře už vystřídal tři brankáře. To je za šest kol docela dost...
ODPOVĚĎ:Hodně velké změny.. Ale to k fotbalu patří, navíc tady bylo hodně hráčů, kteří už neměli své fotbalové hranice kam posunout, proto museli pryč. Teprve uvidíme, jak si naši mladí hráči s třetí ligou poradí, ale jsou tady kluci, kteří bezesporu potencionál mají. Pokud budou intenzivně pracovat, mohou růst nejen oni, ale i klub do budoucna. A situace brankářů? Jednička Tetou se zranil, logicky přišel na řadu mladý Nico Rotbauer. Ale i tak jsme nemohli zůstat v soutěži jen s jedním brankářem. Angažování mladého rusa Arbiho Mezhieva nám tak trochu spadlo do klína a já jsem za něj rád. Samozřejmě vím, že brankáři jsou jiná kategorie, potřebují mít tu svou jistotu, ale já zas mám rád konkurenci. ..o)
DOTAZ: Dobrý den, jak se člověk, který již trénoval druhou ligu ocitne v Benešově ve třetí lize a není už v lize první?
ODPOVĚĎ:Jednoduchá odpověď. Míst v první a druhé lize je málo.. I když jsem stále jednal s některými kluby v druhé lize (hlavně Morava v tuto chvíli), nakonec jsem v Benešově. Nechci být trenérem na čekané, být tři roky doma a čekat, to není nic pro mě. Rozhodně to neberu jako degradaci, mám fotbal rád, to platí pro jakoukoliv úroveň přeci.. Navíc Benešov má zvuk, hrával i první ligu, je tady dobré zázemí, mládež, atd... Budu pracovat na sto procent pro Benešov a uvidíme co z toho bude. Mám tady navíc spousta kamarádů a bývalých spoluhráčů (Míra Beran, Standa Vlček, Petr Havlíček, atd..), nešel jsem nikam do neznáma. Navíc manažer Petr Lacina má své sportovní vize, doufám, že mu je mohu pomoct naplnit.
DOTAZ: Dobrý den, hrajete na starou gardu Bohemians. Je to pro vás balzám na duši si zahrát z bývalými hvězdami i reprezentace jako Tondou Panenkou nebo Karolem Dobiášem?
ODPOVĚĎ:Velká pocta, pohoda, setkávání se s kamarády, relax. Tohle si užívám. Tonda byl můj vzor co se týká zahrávání trestných kopů, já věřím, že mu v tomto směru ostudu nedělám, beru to taky jako svou nejlepší disciplínu...o).. Navíc při těchto zápasech je mezi kluky skvělá atmosféra, je to prostě naše Bohemka, nikdo z nás na ní nedá dopustit, v tom jsme tam všichni jednotní.
DOTAZ: Dobrý den, jak relaxujete, když nejste na fotbale?
ODPOVĚĎ:Jsem pořád na fotbale...o), říkají doma.. Mám čtyři děti, starostí a zábavy je dost a dost, takže rodinná pohoda. Asi ta největší při rodinných garden party, to je největší relax.
DOTAZ: Dobrý den, máte bohatou hráčskou i trenérskou kariéru. Na které štace vzpomínáte nejraději?
ODPOVĚĎ:Co se týká té hráčské, tak samozřejmě na ligové zápasy ve vršovickém ďolíčku, tam byla jedinečná atmosféra. Ale těch krásných okamžiků bylo více, vojna v RH Cheb ( spoluhráči Jarda Šilhavý, Víťa Lavička, Honza Sopko, Pavel Kuka a další zajímavá jména české kopané), zlaté druholigové časy v Brandýse nad Labem či angažmá v Mladé Boleslavi (spoluhráči Franta Štambacher, Jarda Kotek, Láďa Prostecký). Co se týká trenéřiny, tak to je oblast do které jsem pozvolna přecházel ke konci profesionální kariéry a jelikož je fotbal můj život, i tahle profese mě naplňuje. A zase nejde vypíchnout jen jeden okamžik, či tým. Ale třeba na Žižkově jsem byl více jak šest let, spolupracoval tam s českými a slovenskými TOP trenéry (Lešický, Griga, Petržela, Csaplár, Ščasný, atd..), tam se vracím vždy rád. Jako perličku uvedu, že jsem třeba mimo jiné vedl rok i Honzu Šimáka, dle mého fantastického hráče na české poměry nebo Adriana Gulu, současného trenéra Žiliny.. Byl by to dlouhý výčet...o)
DOTAZ: Dobrý den, v lize jste odehrál 30 zápasů a dal tři góly. Jaké těžké zranění vás zastavilo, že jste dál v lize nemohl pokračovat?
ODPOVĚĎ:Při utkání v Drnovicích, kde jsme hráli s Bohemians, jsem normálně byl v základní sestavě, mimo jiné zrovna i s nynějším koučem národního týmu Karlem Jarolímem. Bohužel bolesti břicha byly tak velké, že jsem těsně před utkáním musel do nemocnice. A pak to šlo rychle. Prasklo mi totiž slepé střevo, infekce v těle, skoro půl roku jsem byl mimo fotbal. I to možná rozhodlo, že jsem poté nezůstal v lize a šel hostovat níž. Možná bych to dnes udělal jinak, ale tak to prostě bylo..

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení