VYBRAT REGION
Zavřít mapu

O Velikonocích havarovaly motorky, auta, letadla i cyklista

Benešovsko -Jeden usmrcený motorkář, další tři v nemocnici, zraněný cyklista, poškozené letadlo Cessna, několik havarovaných aut a šest případů jízdy pod vlivem alkoholu je bilance Velikonoc na Benešovsku, jež začaly páteční dopravně bezpečnostní akcí

14.4.2009
SDÍLEJ:

Havarovaný motocyklFoto: Policie ČR

„Celkem bylo do akce nasazených 28 policistů Územního odboru vnější služby, kteří zkontrolovali 154 osob. Zjistili 34 přestupků v dopravě, jež vyřídili blokově v celkové částce 11 200 korun a jeden putuje k vyřízení ve správním řízení,“ uvedla policejní mluvčí Zuzana Stránská.
„Šest řidičů bylo podnapilých. Tři případy dořeší přestupková komise a tři zpracovávají policisté ve zkráceném přípravném řízení jako trestné činy,“ dodala mluvčí.


Šestý letošní křížek přibyl v sobotu na okraji města Sázava na silnici do Stříbrné Skalice. Muž na motocyklu Harley Davidson zezadu narazil do před ním zpomalujícího Renaultu Mégane, jehož řidič hodlal odbočit doprava na místní komunikaci k osadě Kopaniny. Nárazem byl motorkář odhozený do levé části vozovky, kde v protisměru přijížděl motocykl Honda, do něhož letící tělo řidiče Harleye narazilo. Muž na místě zemřel, druhý byl s těžkým zraněním převezený do benešovské nemocnice. Celková škoda na všech třech vozidlech je 365 tisíc korun.


Mezi Trhovým Štěpánovem a Pavlovicemi při sjíždění kopce upadl cyklista. Motocykl BMW havaroval u Dojetřic, Suzuki v Tisem, Yamaha u Mysliče. S alkoholem řidiči jezdili v Krhanicích, Struhařově, Čtyřkolech, Sázavě, Netvořicích a ve Voticích. V Nesvačilech se v pondělí při startu letadlu Cessna zlomil příďový podvozek. (viz. samostatné zprávy dole)

Statistika dopravních nehod - Velikonoce 2009 a 2008

11. - 13.4.2009
celkem 7 nehod, 1 úmrtí, 1 TZ, 4 LZ, celk. Škoda 711.000 Kč

22. - 24.3.2008
celkem 9 nehod, 2 úmrtí, 1 TZ, 3 LZ, celk. škoda 775.000Kč Zdroj: PČR


Velikonoční případy

Struhařov: Smetl odbočující Yamahu
V pondělí 13. dubna okolo 16.20 jel osmadvacetiletý řidič s osobním automobilem Toyota od Vlašimi na Benešov po silnici II/112. Před křižovatkou s komunikací III/1121 se rozhodl předjet kolonu vozidel, přičemž přehlédl, že odbočuje vlevo motocykl Yamaha na komunikaci III/1121 ve směru na Myslič. Po střetu motorkář upadl na vozovku a viník nehody mimo komunikaci do silničního příkopu. Ke zranění osob nedošlo a alkohol byl u obou řidičů vyloučený dechovou zkouškou. Způsobená škoda činí 75 tisíc korun.

Trhový Štěpánov: Cyklista v klesání v zatáčce upadl a zranil se
V pondělí 13. dubna v 16 hodin jel pětatřicetiletý cyklista na jízdním kole po silnici II/ 126 ve směru Trhový Štěpánov - Pavlovice. Při sjíždění z mírného klesání v pravotočivé zatáčce z dosud nezjištěné příčiny upadl z jízdního kola na komunikaci. Při dopravní nehodě se zranil a byl převezený do benešovské nemocnice k ošetření. Alkohol v organismu cyklisty byl vyloučený dechovou zkouškou, kterou v benešovské nemocnici provedla hlídka dopravního inspektorátu.

Nesvačily: Letadlo neodstartovalo, ulomil se mu podvozek
V pondělí 13. dubna v 10.20 dostal na letišti v Nesvačilech od kontrolní věže povolení k pojíždění na dráhu č.27 osmapadesátiletý pilot letadla Cessna 421b s cílovou destinací Zadar v Chorvatsku. V 10.25 po dotočení letadla na startovací dráhu a při přidání plynu pro vzlet se ozvala rána. Letadlo neodstartovalo. Po následné kontrole bylo zjištěné, že došlo k vylomení příďového podvozku a k poškození pravé vrtule. Při této havárii letadla nebyl nikdo zraněný. Pilot letadla i kapitán se podrobili dechové zkoušce s negativním výsledkem. Na místo nehody byl povolaný zmocněnec Ústavu pro zjišťování příčin leteckých nehod, který předběžně uvedl, že příčinou nehody je technická závada. Poškozením letadla vznikla firmě škoda ve výši 2 miliony korun, které bude uplatňovat na pojišťovně.

Dojetřice: S motocyklem BMW vlétli do pole a skončili v nemocnici
Dvaatřicetiletá spolujezdkyně z motocyklu BMW K 1200 S skončila po havárii a následném transportu vrtulníkem v pražské nemocnici poté, co o dvacet let starší řidič motocyklu v pravotočivé zatáčce silnice II/110 zhruba dva kilometry od Dojetřic ve směru k dálnici D1 ve snaze zabránit střetu s neznámým protijedoucím autem s nezjištěnou registrační značkou vjel do pole a upadli. Motorkáře po ošetření v benešovské nemocnici lékaři propustili do domácího léčení. Škoda na motocyklu je 40 tisíc korun.

Tisem: Motocyklistu přehlédla a poslala do příkopu
V sobotu 12. dubna po poledni vyjížděla pětačtyřicetiletá řidička s vozidlem Vaz Niva a přívěsem z areálu jezdeckého klubu na silnici II/114 a na velmi krátkou vzdálenost vjela do jízdní dráhy motocyklu Suzuki jedoucího od Benešova. Motocykl narazil pravým bokem do přední části osobního vozidla a vjel do levého silničního příkopu, kde následně zastavil. Osobní vozidlo zastavilo na vjezdu jezdeckého klubu. Při dopravní nehodě utrpěl motorkář lehké zranění, s nímž byl převezený záchrankou na ošetření do benešovské nemocnice bez následné hospitalizace. Celková škoda dosáhla 110 tisíc korun

Krhanice: Mladík nepředložil řidičák a nadýchal
V pátek 10. dubna ve 21 hodin byl týneckou policejní hlídkou v Krhanicích kontrolovaný pětadvacetiletý řidič Fiatu Punto, který předložil jen občanský průkaz a doklady od vozidla, ale řidičský průkaz neukázal s tím, že si ho zapomněl doma. Přístroj mu naměřil 0,31 promile alkoholu v dechu, s čímž souhlasil. Mladíkovi byla zakázaná další jízda a přestupek putuje k dořešení benešovskému odboru dopravy.

Struhařov: Nesvítil, tak ho zastavili a dali mu dýchnout
Sedmatřicetiletý řidič Fordu Escort jel v pátek 10. dubna kolem budovy obecního úřadu k silnici II/111 a přitom nesvítil. Policejní hlídka mu při kontrole dala dýchnout a naměřila 0,69 promile alkoholu, takže mu zakázala další jízdu, zadržela řidičský průkaz a poslala oznámení o dopravním přestupku odboru dopravy.

Čtyřkoly: Řidič felicie nechtěl dýchat ani dát krev, jen močit
V pátek 10. dubna ve 22.15 hodin jel třicetiletý řidič Škody Felicie kolem restaurace Montána po požití alkoholických nápojů. Řidič nepředložil řidičský průkaz a odmítl podrobit dechové zkoušce. Následně absolvoval lékařské vyšetření v benešovské nemocnici, ale odmítl odběr krve. Vzorek moči ale poskytl. Po provedených úkonech byl o případu, který je zatím šetřený jako přestupek, sepsaný úřední záznam.

Sázava: Muž ve škodovce měl upito
V pátek 10. dubna po 19. hodině byl v Klášterní ulici kontrolovaný osmapadesátiletý řidič Škody 120, který nadýchal 1,06 promile alkoholu, a poté absolvoval lékařské vyšetření i odběr krve v benešovské nemocnici. Hlídka mu zadržela řidičský průkaz.

Netvořice: Řidič octavie nadýchal 1,23 promile
Velikonoce zahájil pětadvacetiletý mladík za volantem Škody Octavia v pátek před půlnocí nadýcháním 1,12 promile do elektronického testeru, jenž mu při kontrole v Hrubínově ulici předložila týnecká policejní hlídka. Na místě mu zadržela řidičský průkaz a policisté mu sdělili podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Případ je zpracovávaný ve zkráceném přípravném řízení.

Votice: Před cukrárnou mu naměřili přes dvě promile
V pátek 10. dubna v 16.08 jel sedmačtyřicetiletý řidič Renaultem od Heřmaniček směrem do centra, kde ho zastavila před cukrárnou policejní hlídka. Při dechové zkoušce mu naměřila 2,15 promile alkoholu v dechu. Řidiči byl zadržený řidičský průkaz a k trestnému činu zahájené zkrácené přípravné řízení.

Autor: Ladislav Jerie

Místo události:
14.4.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Kapela Pískomil se vrací do Sázavy. Vystoupí na Baby festivalu v neděli od 16 hodin.
2

Sázavský klášter hostí první Baby Fest

Střelec první branky Benešova Pavel Čapek o poločasové přestávce.

Benešov vydoloval z Písku dva body

Bouřky zasáhly okres. Hasiči vyjížděli ke spadlým stromům

Benešovsko - Silné bouřky ohrozily Benešovsko během páteční noci a sobotního rána. Ve Středočeském kraji patřil benešovský okres k těm okresům, kde byly bouřky nejsilnější. I tak ale hasiči vyjížděli jen ke dvěma případům. Jednalo se o spadlé stromy na vozovce.

AKTUALIZOVÁNO

Autobus, nákladní a osobní auto se srazily na dálnici D1

Benešovsko - Situace kolem hromadné nehody na dálnici D1 na 49. kilometru ve směru na Brno byla vyřešena rychleji, než všichni předpokládali. Tak se vyjádřil tiskový mluvčí hasičů ze Středočeského kraje, Jaroslav Gabriel. 

Starosta Zálezlic: S velkou vodou se nedá bojovat, hrozbu musíte přijmout

Zálezlice /ROZHOVOR/ – Mám domluvené setkání a rozhovor se starostou Zálezlic Jiřím Čížkem. Traduje se o něm, a on sám to potvrzuje, že k médiím byl vždy vstřícný. Říká: „Kdyby se o nás nevědělo, za chvíli by se na nás zapomnělo. A to by byla škoda, protože ta vodní katastrofa byla vážně obrovská.“ Cestou do Zálezlic v autě s kolegou žertujeme, vtipkujeme, usmíváme se. Kozárovice. Obec spadající pod Zálezlice. V roce 2002 to schytaly také naplno. Najednou je v autě ticho. Oba cítíme dusno. Snad by se dalo říci, že nám naskočila husí kůže. To je ve chvíli, kdy míjíme Vltavu.

Právě jsme se narodili

Benešov /FOTOGALERIE/ - Vážení rodiče, díky vstřícnosti porodnice v benešovské Nemocnici Rudolfa a Stefanie vám přinášíme fotografie nejmladších občánků. Tentokrát narozených ve 33. týdnu v roce 2017.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení