VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Počet tragicky zemřelých na silnicích Benešovska vzrostl více než trojnásobně

Benešovsko – Po relativně klidném roce 2013, kdy počet dopravních nehod s tragickými následky poklesl na pět úmrtí, měl loňský otřesnou bilanci. Usmrcených lidí bylo více než třikrát tolik. Výrazně přibylo těžce i lehce zraněných osob.

28.1.2015
SDÍLEJ:

První letošní obětí dopravní nehody se ve čtvrtek 8. ledna stal dvaačtyřicetiletý spolujezdec ze Škody Fabia. Srážka se odehrála na silnici I/3 Praha – Tábor v úrovni Votic. Předchozí smrtelná nehoda se stala na stejném úseku 1. listopadu.Foto: archiv Deníku

V některých faktorech ale policie přece jen pokles zaznamenala.

„Výrazně se snížila výše hmotných škod na vozidlech a snížil se i počet nehod, u kterých byl viník pod vlivem alkoholu," řekl Zdeněk Štěpánek, vedoucí benešovského dopravního inspektorátu Policie ČR. Zároveň ale upozornil na velmi negativní trend dnešní doby, kterým je řízení pod vlivem drog.

„Počet případů, ve kterých zjistíme, že řidič je pod vlivem omamné či psychotropní látky, stále roste. Daří se nám je odhalovat díky orientačním testům na drogy a jsou to velmi znepokojující čísla," varoval vedoucí dopravních policistů.

Řidiči jedoucí pod vlivem drog jsou, podobně jako osoby řídící po požití alkoholu, obrovským nebezpečím nejen pro sebe, ale i pro své okolí.

Policie se problematice silničního provozu intenzivně věnuje.

„Zaměřili jsme výkon služby do rizikových míst, dbáme na větší ukázněnost řidičů, to je ale stále velký problém," podotkl Zdeněk Štěpánek, vedoucí benešovského dopravního inspektorátu.

Policie hodlá na negativní trend v nehodovosti aktuálně reagovat. Chystá se oslovit řidiče všech věkových kategorií a více je vtáhnout do problematiky bezpečnosti v moderním silničním provozu.

„Na tento rok připravujeme celou řadu bezpečnostně vzdělávacích akcí, jejichž cílem bude rozšířit povědomí jak řidičů motorových vozidel, tak i ostatních účastníků silničního provozu po linii dopravní problematiky a zvýšit tak jejich informovanost o vlastní bezpečnosti," vysvětlil vedoucí dopravního inspektorátu.

Bezpečnost silničního provozu zůstává nejen pro benešovskou policii jednou z hlavních priorit pro další období.

„Jde nám o to, aby si řidiči i ostatní účastníci silničního provozu uvědomili, že ovlivnit tento negativní trend nárůstu dopravní nehodovosti mohou především oni sami. Velký důraz by přitom měli klást obecně na bezpečné chování v silničním provozu, bezpečnost jízdy, správné připoutání bezpečnostními pásy, a také se řídit zásadou Vidět a být viděn," konstatovala policejní mluvčí Eva Stulíková.

Bilance nehod v roce 2013/2014
nehody celkem             1370/1413
usmrcených osob              5/18
těžká zranění                  45/62
lehká zranění                355/373
zdroj: DI PČR Benešov


Autor: Ladislav Jerie

28.1.2015
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Kapela Pískomil se vrací do Sázavy. Vystoupí na Baby festivalu v neděli od 16 hodin.
2

Sázavský klášter hostí první Baby Fest

Střelec první branky Benešova Pavel Čapek o poločasové přestávce.

Benešov vydoloval z Písku dva body

Bouřky zasáhly okres. Hasiči vyjížděli ke spadlým stromům

Benešovsko - Silné bouřky ohrozily Benešovsko během páteční noci a sobotního rána. Ve Středočeském kraji patřil benešovský okres k těm okresům, kde byly bouřky nejsilnější. I tak ale hasiči vyjížděli jen ke dvěma případům. Jednalo se o spadlé stromy na vozovce.

AKTUALIZOVÁNO

Autobus, nákladní a osobní auto se srazily na dálnici D1

Benešovsko - Situace kolem hromadné nehody na dálnici D1 na 49. kilometru ve směru na Brno byla vyřešena rychleji, než všichni předpokládali. Tak se vyjádřil tiskový mluvčí hasičů ze Středočeského kraje, Jaroslav Gabriel. 

Starosta Zálezlic: S velkou vodou se nedá bojovat, hrozbu musíte přijmout

Zálezlice /ROZHOVOR/ – Mám domluvené setkání a rozhovor se starostou Zálezlic Jiřím Čížkem. Traduje se o něm, a on sám to potvrzuje, že k médiím byl vždy vstřícný. Říká: „Kdyby se o nás nevědělo, za chvíli by se na nás zapomnělo. A to by byla škoda, protože ta vodní katastrofa byla vážně obrovská.“ Cestou do Zálezlic v autě s kolegou žertujeme, vtipkujeme, usmíváme se. Kozárovice. Obec spadající pod Zálezlice. V roce 2002 to schytaly také naplno. Najednou je v autě ticho. Oba cítíme dusno. Snad by se dalo říci, že nám naskočila husí kůže. To je ve chvíli, kdy míjíme Vltavu.

Právě jsme se narodili

Benešov /FOTOGALERIE/ - Vážení rodiče, díky vstřícnosti porodnice v benešovské Nemocnici Rudolfa a Stefanie vám přinášíme fotografie nejmladších občánků. Tentokrát narozených ve 33. týdnu v roce 2017.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení