VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kvůli pádu stromů jezdí z Tábora do Benešova místo rychlíků autobusy

Benešovsko /DOPLNĚNÉ O HLÁŠENÍ HASIČŮ/- Ve středu 8. července v noci po 3. hodině po prudké bouřce došlo na řadě míst k přerušení vlakové dopravy. Opravy trolejí u Tábora se protáhnou do večera. Stromy padaly také na silnice. 

8.7.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DI ČR

Od 3. hodin je přerušená vlaková doprava na trati 220 mezi Táborem a Benešovem. Náhradní autobusová doprava za rychlíky je zavedená kvůli velmi omezeného počtu autobusů kyvadlově do Benešova nebo Chotovin.

Spěšný vlak Sp1830 z Tábora do Prahy byl odřeknutý úplně.

Správa železniční dopravní cesty zjišťuje rozsah poškození trolejí. Odhad obnovení provozu je předběžně do 21 hodin večer.

V úseku Praha hl. n. - Benešov u Prahy jsou vlaky dálkové dopravy vedené náhradními soupravami, u kterých není dodržené plánované řazení vlaku.  V úseku Střezimíř - Tábor je za osobní vlaky zavedená náhradní autobusová doprava.

Na železniční trati mezi Čerčany a Sázavou u Samechova najel v km 49,7 na spadlý strom před 4. hodinou osobní vlak. Motorový vlak ze Sázavy - Černé Budy do Čerčan vůbec nejel, další měl zpoždění 80 minut. Na místě zasahovali hasiči SŽDC, přestože místní výjezdová jednotka SDH Samechov byla v pohotovosti, ale v obvodu drážního tělesa podle předpisů, byť se jedná o neelektrifikovanou trať, odstraňovat stromy nesmí. V 6.10 byl provoz obnovený.

Vlakový provoz byl před 7. hodinou kvůli popadaným stromům zastavený také mezi Zručí nad Sázavou a Zbraslavicemi. Některé vlaky byly zrušené, další spoje mají předpokládané zpoždění až 1,5 hodiny.  Provoz byl měl být obnovený kolem 9. hodiny.

Před 5. hodinou zůstal stát autobus před spadlým stromem u můstku mezi Trhovým Štěpánovem a Dubějovicemi u firmy Rabbit.

V půl šesté vyjížděli hasiči ke spadlému stromu u sádek Papírna mezi Jarkovicemi a Benešovem.

Po 6. hodině zasahovali hasiči v benešovské Základní škole Jiráskova, kde bylo potřeba opět odčerpat vodu.

V půl sedmé spadl strom na silnici mezi Tehovem a Ratajemi na Vlašimsku. Ve stejnou dobu odstraňovali sedlčanští hasiči spadlý strom ze silnice I/18 u Vrchotových Janovic.

Rušná noc středočeských hasičů

10.30 - Zpráva HZS Středočeského kraje

Noční bouřky, doprovázené silným deštěm, větrem i hromy a blesky, se výrazně podílely na zvýšení počtu výjezdů (celkem 58) středočeských hasičů v prvních sedmi hodinách středy 8. června 2015 - i když v některých částech kraje měli velice klidnou noc a své základny v uvedené době ani jednou neopustili.

To se týká Berounska a Mělnicka, po jedné události si připsali v okresech Kolín, Nymburk a Praha-západ. Dvě zaznamenali na Mladoboleslavsku, tři evidují v okresech Praha-východ a Rakovník, o jednu více na Kladensku a šest na Kutnohorsku.

Nejvíce postižená nepřízní počasí byla jižní část kraje - územní odbor Příbram má ve statistikách dokonce dvacet událostí a sousední Benešov sedmnáct.

Naprostá většina událostí spadá do kategorie „technická pomoc", kvůli které vyjížděly jednotky HZS Středočeského kraje spolu s dobrovolnými sbory v padesáti případech. Nejvíce hasiče zaměstnalo odstraňování popadaných stromů a ulámaných větví na silnice, v několika případech na rodinné domy nebo rekreační objekty a také do drátů elektrického vedení.

Vyvrácené stromy zastavily ve čtyři hodiny provoz na železniční trati mezi Čerčany a Poříčím nad Sázavou na Benešovsku, podobně jako po půl páté na dvou místech poblíž obce Želivec mezi Zručí nad Sázavou a Zbraslavicemi na Kutnohorsku.

Ve 4.43 bylo na operační středisko nahlášeno vykolejení motorové soupravy u Újezdu nad Zbečnem na Rakovnicku. Vlak byl bez cestujících a strojvedoucí vyvázl z nehody bez úhony. Na pomoc vyjeli hasiči z HZS Stochov a Rakovník, kteří událost posléze předali drážním kolegům z Prahy Michle.

V benešovské Základní škole v Jiráskově ulici pomáhali hasiči s čerpáním i vyhrabováním vody hrably ze zaplaveného objektu.

Dvakrát zazněly poplachové sirény kvůli požáru po zásahu bleskem

Ve Věšíně na Příbramsku hořela střecha a půdní prostor rodinného domu. S plameny bojovala jedna profesionální a čtyři dobrovolné jednotky od dvou hodin a oheň se jim podařilo zlikvidovat krátce před osmou. Podle vyšetřovatele způsobil úder blesku s následným požárem škodu za jeden milion korun, včasným zásahem a nasazením sil a prostředků uchránili hasiči hodnoty v částce tři a půl milionu korun.

Ve čtyři hodiny byla bleskem zapálena také kůlna, od které začala hořet dřevěná chata v Kamenici v okrese Praha-východ. Jednotky HZS Říčany a HZS Jílové za pomoci JSDH Těptín a Jílové dostaly oheň pod kontrolu asi za hodinu a za další požár zcela uhasily. Předběžná škoda byla vyčíslena na 200 tisíc korun. Oba požáry se obešly bez zranění.

por. Ing. Ladislav Holomčík
tiskový mluvčí
HZS Středočeského kraje

Rušno bylo v noci v celé republice

Během večera a noci y úterý na středu se republikou přehnaly bouřky doprovázené kroupami, přívalovými srážkami a nárazy větru o síle 90 až 110 km/h. Déšť, kroupy a silný vítr způsobily kalamitu, kterou vyjely likvidovat jednotky hasičů v rámci technické pomoci.

V období mezi úterní 17. hod a středeční 4. hodinou vyjeli hasiči k 497 technickým zásahům, přičemž dlouhodobý dvaceti čtyřhodinový průměr je 153 technických zásahů.

K nejpostiženějším patřily kraje: Karlovarský (137 zásahů), Ústecký (99 zásahů), Jihočeský (99 zásahů) a Středočeský (53 zásahů). Hasiči nejčastěji odstraňovali spadané stromy a větve.


Autor: Ladislav Jerie

8.7.2015
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Reinhard Heydrich v ulicích Prahy
6

Jak proběhl atentát na Heydricha? Nebylo to jako ve filmu

Vyšetření cukrovky. Ilustrační foto.
AKTUALIZOVÁNO
8

IKEM hlásí objev: cukrovka je pryč během několika minut

KRÁTCE: Pohovoří o sebeobraně před domácím násilím

Benešovsko - Přinášíme vám přehled událostí v regionu.

Neveklovští hasiči mohou zasahovat také na vodě

Neveklov – Nový motorový člun získal sbor neveklovských dobrovolných hasičů, aby tak přispěli ke zvýšení bezpečnosti na nedaleké Slapské přehradě. Hasiči se člunem budou vyjíždět k záchranným pracím při mimořádných událostech a v případě potřeby budou na vodě také hlídkovat.

Vybíráte dovolenou? Díky těmto radám se nespálíte

Chystáte se na dovolenou? Někdo už má svůj zájezd dávno vybraný, jiný čeká na správný čas a lepší cenu, řada z nás vyrazí na chatu nebo si vše zařídí na vlastní pěst. Společnost dTest připravila několik užitečných rad, aby vám dovolená nezhořkla.

OBRAZEM: Malí motorkáři i cyklisté oživili hřiště

Benešov - Hřiště na sídlišti Spořilov v Benešově ožilo 63 malými cyklisty, motorkáři a koloběžkáři. Jako každým rokem si mohli nejmenší užít dopravní hřiště.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies