VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VOTICE

AKTUALIZOVÁNO

Na vytvoření sošky patrona hasičů přispěli občané Střezimíře

Střezimíř - DOBROVOLNÍ HASIČI ze Střezimíře zahájili oslavy 120. výročí založení sboru u původní zbrojnice, kterou s pomocí místních řemeslníků přebudovali na malé hasičské muzeum, v němž kromě původní požární stříkačky nalezla důstojné místo soška sv. Floriana, na jejíž výrobu přispěli místní obyvatelé.

AKTUALIZUJEME

Vlaky z Votic do Prahy už řídí centrální dispečink

Benešovsko – Výpravčí v železničních stanicích Olbramovice, Benešov a Čerčany sice zůstávají, ale sled vlaků na trati z Votic do pražské Uhříněvsi už řídí s pomocí počítačů a dálkového ovládání zabezpečovacího zařízení na trati i ve stanicích dva dispečeři z centrálního pracoviště, které bylo vybudované na pražské Balabence.

K návratu léta vyzvali Votičtí při Havaj párty

Votice - Městské kulturní centrum (MKC) a spolek Valkýra uspořádaly po dvou nejstudenějších srpnových dnech (dle měření pražského Klementina byl 11. srpen nejchladnějším od roku 1869) v sobotu Havaj párty, při níž kolem požární nádrže v Karlově ulici a v jeho nepříliš ohřáté vodě účastníci řádili jako na slunných tichomořských plážích.

Cestujícím na Voticku jezdí teď autobusy o chvíli dřív

Voticko – Autobusový dopravce ČSAD Benešov upravil ranní spoj z Louňovic pod Blaníkem do Votic tak, aby do cílové stanice přijel čtvrt hodiny před šestou a mohli jej využívat zejména zaměstnaní, kterým práce začíná od šesti. Změna spoje je první vlaštovkou společných jednání obcí mikroregionu Voticko s vedením Středočeského kraje a odborem dopravy jeho Krajského úřadu i veřejných dopravců.„Na pracovních schůzkách zástupci obcí mikroregionu diskutovali o palčivých otázkách zdejší veřejné autobusové dopravy. Například řešili pravidelnou autobusovou linku do rychlíkové stanice v Olbramovicích a nedostatečnou obslužnost škol, lékařů, služeb a zaměstnavatelů ve Voticích," informoval předseda mikroregionu Viktor Liška s tím, že jednotlivé obce navrhovaly změny v jízdních řádech s cílem optimalizovat příjezdy a odjezdy ze svých sídel do Votic a dále směrem do větších měst a Prahy.

U Čapího hnízda rozšíří golfové hřiště

Olbramovice – Provozovatel Čapího hnízda v lokalitě Dvůr Semtín severovýchodně od Olbramovic hodlá cvičnou golfovou plochu rozšířit na devíti jamkovou golfovou akademii na více než osmi hektarech současných luk.

Heligonkáři zamíří v sobotu do Jankova

Jankov – Sraz heligonkářů již poosmé pořádá v sobotu 30. července Občanské sdružení Dobrovolník při Domově seniorů Jankov

Auta jezdí do obce, která podle značek nese hned dvě jména

Benešovsko – Na téměř všech dopravních značkách, které ukazují cestu do obce s malebným jménem, stojí její název správně.

Votický "Motýl" Pavel Křížek se nestará jen o ptáky, ale teď i o babočky

Votice – Když před nějakými třiceti lety dostal Pavel Křížek od svých kamarádů přezdívku Motýl, nemohl ani jen tušit, jak moc se právě s hmyzem s pestrobarevnými křídly jednou jeho život protne. Po listopadu 1989 se ekologicky „ujetý" Křížek stal členem vlašimského ČSOP. Jenže názorové rozdíly na pomoc zvířatům přivedly Křížka až k odchodu a založení vlastní organizace – Ochrany fauny ČR (OF). Sídlo si občanské sdružení, které začínalo doslova od nuly, zřídilo v pronajatém zázemí opuštěných votických skleníků. Za pozdější ekologické projekty, například za burcující kampaň proti umírání a mrzačení ptáků na sloupech vysokého napětí, během níž se v Národním muzeu v Praze konala výstava elektrickými výboji zabitých ptáků požíraných červy, získalo sdružení ceny i mezinárodní prestiž.

V Jankově už mají školáci také volno

Jankov – Z důvodu rekonstrukce školy bylo v ní na zbytek června vyhlášené ředitelské volno. Vysvědčení si děti odnášely už v pátek 24. června.

Votické infocentrum je dva týdny zavřené

Votice – S pokračující opravou fasády a výměnou oken staré radnice na náměstí bude turistické informační centrum od pondělí 27. června do neděle 10. července uzavřené.

Takřka osmdesátiletý Josef Slabý z Votic s běháním začal před pěti lety

Benešov - Že s něčím začít není nikdy pozdě potvrzuje bezmála osmdesátiletý Josef Slabý z Votic. 

AKTUALIZOVÁNO

Votice ocenily mladé výtvarné a literární talenty

Votické multifunkční společenské se stalo poprvé v novodobém provozu po rekonstrukci bývalého kina hostitelem ocenění mladých výtvarných a literárních talentů votických školáků.

Děti z Mezna prožily na hřišti Ekoden

Mezno - Děti z obce na České Sibiři si na deseti stanovištích procvičily nejen své fyzické a manuální dovednosti, ale zároveň i popřemýšlely nad otázkami z oblasti ekologie.

Votičtí školáci vyběhali vrstevníkům sto tisíc

Votice – Školáci z votické základní školy při charitativním běhu získali pro své vrstevníky v Etiopii více než 100 tisíc korun, které poslouží pro stavbu školy v některé ze zaostalých afrických vesnic.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení