VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VOTICE

V Jankově už mají školáci také volno

Jankov – Z důvodu rekonstrukce školy bylo v ní na zbytek června vyhlášené ředitelské volno. Vysvědčení si děti odnášely už v pátek 24. června.

Votické infocentrum je dva týdny zavřené

Votice – S pokračující opravou fasády a výměnou oken staré radnice na náměstí bude turistické informační centrum od pondělí 27. června do neděle 10. července uzavřené.

Takřka osmdesátiletý Josef Slabý z Votic s běháním začal před pěti lety

Benešov - Že s něčím začít není nikdy pozdě potvrzuje bezmála osmdesátiletý Josef Slabý z Votic. 

AKTUALIZOVÁNO

Votice ocenily mladé výtvarné a literární talenty

Votické multifunkční společenské se stalo poprvé v novodobém provozu po rekonstrukci bývalého kina hostitelem ocenění mladých výtvarných a literárních talentů votických školáků.

Děti z Mezna prožily na hřišti Ekoden

Mezno - Děti z obce na České Sibiři si na deseti stanovištích procvičily nejen své fyzické a manuální dovednosti, ale zároveň i popřemýšlely nad otázkami z oblasti ekologie.

Votičtí školáci vyběhali vrstevníkům sto tisíc

Votice – Školáci z votické základní školy při charitativním běhu získali pro své vrstevníky v Etiopii více než 100 tisíc korun, které poslouží pro stavbu školy v některé ze zaostalých afrických vesnic.

Konzumenti udělili Votickou chmelovou šišku

Votice – Pivní slavnosti, jichž se zúčastnilo šest regionálních pivovarů se 40 druhy piv, okořenila na Komenského náměstí soutěž konzumentů, kteří své nejoblíbenější nahořklé nápoje z pivovarů v Benešově, Kácově, Sedlčanech, Sedlci-Prčici, Pacově a na Vysokém Chlumci nominovali na titul Votická chmelová šiška.

Výletníci šli po stopách bitvy u Jankova

Jankov - Mohyla na památku bitvy v roce 1645 byla jedním z posledních kontrolních stanovišť šestnáctého ročníku pochodu Po stopách bitva u Jankova.

Školákům přidají dráhy dva odpolední motoráky

Voticko – Žádosti starostů obcí a měst na Voticku i Sedlčansku o zlepšení propojení regionů padly na úrodnou půdu. Po prázdninách začnou mezi Olbramovicemi a Sedlčany jezdit další motorové vlaky.

Sázavské sklárny Kavalierglass obnovily svou prodejnu ve Voticích

Votice - Malý krok pro člověka, obrovský skok pro lidstvo. I tak se dá parafrázovat výrok prvního pozemšťana na Měsíci Neila Armstronga, i když v tomto případě to platí především pro lidstvo české. Že ne? Ale ano!

AKTUALIZOVÁNO

Nechtějí si brát řidiče jako rukojmí, je to krajní řešení

Olbramovice – Sdružení občanů, kteří se snaží urychlit stavbu přeložky silnice Praha – Tábor mimo centrum obce, má sebou další schůzku s odpovědnými představiteli.

Vlaky už můžou do jižních Čech maximální rychlostí

Česká Sibiř – Dvanáct kilometrů 4. železničního koridoru mezi Sudoměřicemi a Táborem bylo ve čtvrtek 2. června předáno do plného provozu pro maximální rychlost 160 km/h.

Z Votic do Srbice šly děti pohádkovou cestou-necestou

Votice - Děti vyrazily na oslavu svého svátku pohádkovou cestou-necestou od hasičského domu v Husově ulici na hřiště v Srbici, kde na ně čekala sladká odměna.

AKTUALIZOVÁNO

Afgánský chlapec zmizel v průběhu dětského dne v Sedlci-Prčici

Benešovsko /DÍTĚ V OHROŽENÍ/ - Policisté z územního odboru od pondělních nočních hodin pátrají po nezletilém svěřenci z Afganistánu, který se v pondělí ztratil v Sedlci-Prčici.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies