VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VOTICE

Ve Střezimíři hodlají zachovat co nejvíce kolejí a železničních staveb

Česká Sibiř – Na zpožděné stavbě čtvrtého tranzitního železničního koridoru, která čeká na doplnění podkladů pro posudek vlivu na životní prostředí a dokončení výkupu pozemků nutných pro získání stavebního povolení, ještě práce nezačaly.

V likvidaci skládky utopí Votice půl milionu korun

Votice – Po zjištění a prokázání kontaminace nejvydatnějšího zdroje pitné vody nežádoucími látkami, pravděpodobně z nelegální skládky průmyslového odpadu v kopci u Jestřebice, a jeho následném odstavení od vodovodu votická radnice pokračuje v úsilí o sanaci lokality.

FOTO A VIDEO: Ve Voticích si českého patrona sv. Václava připomněli slavnostmi

Votice – Tradičním středověkým průvodem za účasti knížete Václava začaly ve středu 28. září v deset dopoledne ve Voticích oblíbené Svatováclavské slavnosti. Na Komenského náměstí se objevilo proti předešlým létům více stánků s obvyklou i méně tradiční nabídkou. Samozřejmě nechyběl ani bohatý kulturní program. Ten zakončil až v osm večer ohňostroj.

Na České Sibiři vyjela na koleje první drezína „Vlaštovka"

Střezimíř /OBRAZEM/ - Na nejvýše položeném nádraží mezi Prahou  a Vídní se v sobotu odehrál křest první repliky pákové drezíny - „Vlaštovky" .

Na trati Olbramovice – Sedlčany zahájí nepřetržitou výluku

Voticko – Vlaky na trati č. 223 Olbramovice – Sedlčany od půlnoci ze středy 28. na čtvrtek 29. září nepojedou. Od čtvrtečního rána všechny motorové vlaky jsou nahrazené autobusy.

Radnice nechá zpracovat projekt pro zvýšení bezpečnosti

Votice – Podle dětských návrhů v rámci školního projektu Bezpečně do školy na úpravu dopravního provozu v okolí školy, na jejích spojnicích s autobusovým nádražím i s hřištěm se v ulicích měst zatím nic neuskutečnilo.

AKTUALIZOVÁNO

Votice prověří pojistné smlouvy uzavřené na městský majetek

Votice – Radnice zahájila prověřování pojistných smluv uzavřených v minulosti městem s pojišťovacími společnostmi na své nemovitosti. Rada města tím pověřila místostarostu Martina Rataje.

Spolek Železnice Česká Sibiř vypustí na koleje první vlaštovku

Střezimíř – Křest a první jízdy repliky unikátní pákové drezíny v nejvýše položené železniční stanici Dráhy císaře Františka Josefa mezi Prahou a Vídní se stanou v sobotu 24. září první vlaštovkou uvažovaného muzea.

AKTUALIZOVÁNO

Votická radnice řeší zděděného kostlivce po předchozím vedení

Votice – Z pokladny má město vrátit státu včetně penále a úroků téměř 420 tisíc korun. Na porušení rozpočtové kázně při výstavbě kanalizace na jihozápadě Votic upozornil kontrolní nález finanční správy už na podzim roku 2013.

Zástupci turistického ruchu pod Blaníkem probrali zkušenosti

Podblanicko - Provozovatelé jednotlivých turistických cílů, zástupci obcí a regionálních producentů Podblanicka si dali dostaveníčko ve votickém bývalém klášteře sv. Františka z Asisi. Cílem setkání byla vzájemná výměna novinek a zkušeností na poli cestovního ruchu.

AKTUALIZOVÁNO

Ve vyprošťování z havarovaných aut jsou votičtí hasiči jedničky

Votice /NOVĚ FOTO/ – Soutěžní družstvo Sboru dobrovolných hasičů se zúčastnilo soutěže O pohár starosty města Kralovice (Plzeňsko) ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel. Proti jedinému reprezentantovi Středočeského kraje nastoupilo sedm družstev z Plzeňského kraje.

Řidič auta havaroval mimo silnici a zemřel

Smilkov - V noci z neděle na pondělí 19. září na silnici I/3 Benešov - Tábor  po 3. hodině havarovalo mimo vozovku osobní auto, jehož řidič následkům zranění ve vozidle podlehl. Provoz na mezinárodním tahu byl omezený do rána.

V Jiřeticích chce farmář zvýšit produkci mléka

Jiřetice – Zemědělec dodávající mimo jiné mléko benešovské mlékárně hodlá modernizovat a rozšířit stávající mléčnou farmu a tím docílit vyšší efektivity výroby mléka. Hlavní součástí záměru je výstavba nové produkční stáje pro dojnice, kam budou přesunuté všechny krávy v období laktace.

V Jankově si poběží pro kapry

Jankov - Základní škola a mateřská škola pořádá ve spolupráci s partnery a sponzory v sobotu od 15 hodin 3. ročník Šustova běhu, který je zařazený do seriálu závodů Běžec Podblanicka.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení