VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VOTICE

Lampionové průvody vytlačil Halloween

Voticko - Původní lampionové průvody, v dobách socialismu pořádané pod hlavičkou Národní fronty na oslavu výročí Velké říjnové socialistické revoluce, se modernizovaly na halloweenské.

AKTUALIZOVÁNO

Nákladní vlak zablokoval trať z Benešova do Tábora

Heřmaničky -  Železniční trať do Ješetic v neděli 30. října po 9. hodině zablokoval uváznutý nákladní vlak. Do stanice ho stahuje pomocná lokomotiva. Osobní doprava stojí.

V blízkosti vykradených domů chodil neznámý muž

Voticko – Policisté z obvodního oddělení hledají neznámého muže středního věku se světlým autem, který se pohyboval v blízkosti dvou vykradených domů v osadě Měšetice u Sedlce.

Do výkopů v Tyršově ulici padne šest milionů

Votice – Po rekonstrukci Komenského náměstí a několikrát prodlužované opravě Pražské ulice se podrobuje modernizaci Tyršova ulice.

Myslivci v Olbramovicích chtějí zákaz vstupu do honitby

Olbramovice – Myslivecký spolek Hubert Olbramovice požádal o celoroční zákaz jízdy motocyklů, čtyřkolek, automobilů, psích spřežení a koňů mimo účelové komunikace v honitbě.

AKTUALIZOVÁNO

Na votické radnici došlo k dalším personálním rošádám

Votice – Zastupitelstvo města volilo předsedu kontrolního výboru a členku rady. Po rezignaci jejich předchůdkyň.

Ve Voticích volí senátora za Táborsko a okolí

Votice - Druhé kolo doplňovacích senátních voleb do obvodu 13. Tábor ve volební místnosti okrsku 3 v Základní škole a Mateřské škole ve votické Pražské ulici začalo v pátek ve 14 hodin podbarvené šelestem na chodbě, který vytvářeli školáci, budoucí voliči.

Děti odrůstají, ale maminky se do Rodinného centra Oříšek vrací

Votice – Rodinné centrum Oříšek za tři roky od založení vyrostlo z miminka v batole. „Děti postupně odrůstají, začínají chodit do školky, ale maminky se k nám vrací a pomáhají s programem," uvedla zakladatelka dobrovolnické organizace Anna Zamazalová, která v rodinném centru připravuje programy nejen pro kmenové členky a jejich ratolesti, ale i pro širokou veřejnost.

Tvořivá dílnička organizovaná knihovnou zacílila na Vánoce

Votice - Knihovna připravila pro věrné čtenáře a především čtenářky v rámci tradičního Týdne knihoven další tvůrčí dílničku.

AKTUALIZOVÁNO

Předsedkyně kontrolního výboru ve Voticích rezignovala

Votice – Bývalá starostka města Jana Kocurová, která se po předloňských komunálních volbách ocitla v opozici a stala se předsedkyní kontrolního výboru, na funkci rezignovala.

AKTUALIZOVÁNO

Na Voticku a Vlašimsku půjdou k volbám do senátu znovu

Voticko, Vlašimsko - Žádný z kandidátů do Senátu Parlamentu ČR za volební obvody 13. Tábor a č. 40 Kutná Hora, kam volí i obyvatelé z části Voticka a Vlašimska, nezískal v prvním kole nadpoloviční většinu.

Benešovsko má nově další přírodní památku. Přinese to i nevýhody?

Votice - Další přírodní památku Benešovska schválil Středočeský kraj. Nachází se u města Votice, v lokalitě přírodního parku Džbány – Žebrák. Kališťské louky a mokřady, jak se oblast nazývá, jsou významným přírodním dědictvím České republiky i Evropy.

Kompostárna hravě splnila dotační podmínky a rozdává kompost

Votice – Půl metráku proleželého kompostu na zahrádku či zahradu si mohou zdarma nafasovat obyvatelé města pro další zahradnické, pěstební nebo ovocnářské využití. Ale jen ti, kteří do kompostárny u silnice do Arnoštovic přivezli za dobu jejího provozu rostlinné zbytky.

Volby do senátu i středočeského zastupitelstva jsou za dveřmi

Voticko – Volby do zastupitelstva Středočeského kraje a na Voticku i doplňovací do jedné třetiny senátu začínají v pátek. Volební místnosti budou otevřené tradičně v pátek od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení