VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VOTICE

Tvořivá dílnička organizovaná knihovnou zacílila na Vánoce

Votice - Knihovna připravila pro věrné čtenáře a především čtenářky v rámci tradičního Týdne knihoven další tvůrčí dílničku.

AKTUALIZOVÁNO

Předsedkyně kontrolního výboru ve Voticích rezignovala

Votice – Bývalá starostka města Jana Kocurová, která se po předloňských komunálních volbách ocitla v opozici a stala se předsedkyní kontrolního výboru, na funkci rezignovala.

AKTUALIZOVÁNO

Na Voticku a Vlašimsku půjdou k volbám do senátu znovu

Voticko, Vlašimsko - Žádný z kandidátů do Senátu Parlamentu ČR za volební obvody 13. Tábor a č. 40 Kutná Hora, kam volí i obyvatelé z části Voticka a Vlašimska, nezískal v prvním kole nadpoloviční většinu.

Benešovsko má nově další přírodní památku. Přinese to i nevýhody?

Votice - Další přírodní památku Benešovska schválil Středočeský kraj. Nachází se u města Votice, v lokalitě přírodního parku Džbány – Žebrák. Kališťské louky a mokřady, jak se oblast nazývá, jsou významným přírodním dědictvím České republiky i Evropy.

Kompostárna hravě splnila dotační podmínky a rozdává kompost

Votice – Půl metráku proleželého kompostu na zahrádku či zahradu si mohou zdarma nafasovat obyvatelé města pro další zahradnické, pěstební nebo ovocnářské využití. Ale jen ti, kteří do kompostárny u silnice do Arnoštovic přivezli za dobu jejího provozu rostlinné zbytky.

Volby do senátu i středočeského zastupitelstva jsou za dveřmi

Voticko – Volby do zastupitelstva Středočeského kraje a na Voticku i doplňovací do jedné třetiny senátu začínají v pátek. Volební místnosti budou otevřené tradičně v pátek od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Ve Střezimíři hodlají zachovat co nejvíce kolejí a železničních staveb

Česká Sibiř – Na zpožděné stavbě čtvrtého tranzitního železničního koridoru, která čeká na doplnění podkladů pro posudek vlivu na životní prostředí a dokončení výkupu pozemků nutných pro získání stavebního povolení, ještě práce nezačaly.

V likvidaci skládky utopí Votice půl milionu korun

Votice – Po zjištění a prokázání kontaminace nejvydatnějšího zdroje pitné vody nežádoucími látkami, pravděpodobně z nelegální skládky průmyslového odpadu v kopci u Jestřebice, a jeho následném odstavení od vodovodu votická radnice pokračuje v úsilí o sanaci lokality.

FOTO A VIDEO: Ve Voticích si českého patrona sv. Václava připomněli slavnostmi

Votice – Tradičním středověkým průvodem za účasti knížete Václava začaly ve středu 28. září v deset dopoledne ve Voticích oblíbené Svatováclavské slavnosti. Na Komenského náměstí se objevilo proti předešlým létům více stánků s obvyklou i méně tradiční nabídkou. Samozřejmě nechyběl ani bohatý kulturní program. Ten zakončil až v osm večer ohňostroj.

Na České Sibiři vyjela na koleje první drezína „Vlaštovka"

Střezimíř /OBRAZEM/ - Na nejvýše položeném nádraží mezi Prahou  a Vídní se v sobotu odehrál křest první repliky pákové drezíny - „Vlaštovky" .

Na trati Olbramovice – Sedlčany zahájí nepřetržitou výluku

Voticko – Vlaky na trati č. 223 Olbramovice – Sedlčany od půlnoci ze středy 28. na čtvrtek 29. září nepojedou. Od čtvrtečního rána všechny motorové vlaky jsou nahrazené autobusy.

Radnice nechá zpracovat projekt pro zvýšení bezpečnosti

Votice – Podle dětských návrhů v rámci školního projektu Bezpečně do školy na úpravu dopravního provozu v okolí školy, na jejích spojnicích s autobusovým nádražím i s hřištěm se v ulicích měst zatím nic neuskutečnilo.

AKTUALIZOVÁNO

Votice prověří pojistné smlouvy uzavřené na městský majetek

Votice – Radnice zahájila prověřování pojistných smluv uzavřených v minulosti městem s pojišťovacími společnostmi na své nemovitosti. Rada města tím pověřila místostarostu Martina Rataje.

Spolek Železnice Česká Sibiř vypustí na koleje první vlaštovku

Střezimíř – Křest a první jízdy repliky unikátní pákové drezíny v nejvýše položené železniční stanici Dráhy císaře Františka Josefa mezi Prahou a Vídní se stanou v sobotu 24. září první vlaštovkou uvažovaného muzea.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies