VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VOTICE

Spolek Mezeňák hrabal listí a pak rozsvítil stromeček

Mezno /FOTOGALERIE/ - Při předvánočním úklidu obce se patnáct brigádníků ze spolku Mezeňák zaměřilo na shrabání listí na hřbitově a na dětském hřišti. „Odměnou byl dobrý pocit z vykonané práce a uklizené veřejné prostranství," uvedla Jana Dvořáková k víkendové akci.

OBRAZEM: Rozsvěcení vánočního stromu ve Voticích

Votice - Stovky lidí prožily páteční odpoledne na zaplněném Komenského náměstí ve Voticích v adventní náladě. Před rozsvěcením vánočního stromu,  který se městě rozzářil jako jeden z prvních na Benešovsku, si užívaly programu na pódiu, při němž vystupovaly děti z votických škol, živého betlému před radnicí a vůní vánočních lahůdek.

Ranní zimní výjezd řidič nezvládl

Benešovsko - V pondělí 14. listopadu ráno, kdy dosahoval mráz - 10 °C, došlo na hlavní silnici Benešov - Tábor k vážnější dopravní nehodě. Za celou neděli nebyla policii hlášená žádná závažná, která by si vyžádala její účast.

Kriminalisté hledají muže z Voticka

Votice - Policie pátrá po dvaašedesátiletém Karlu Havlovcovi z Voticka.

Budoucí proměna nádraží na náves s obecním úřadem se komplikuje

Heřmaničky – Budoucí proměna drážního pozemku s vlakovým nádražím, který po roce 2020 přestane po dostavbě železničního koridoru mezi Voticemi a Sudoměřicemi sloužit současnému účelu, na náves s obecním úřadem, spolkovými prostorami, hasičárnou a relaxačním koutkem, se komplikuje.

AKTUALIZOVÁNO

Obce s napětím očekávají výsledek jednání o převodu drážního tělesa

Voticko – Obce sdružené v dobrovolném svazku Voticko mající zájem o další efektivní využití opuštěného tělesa původní jednokolejné železniční tratě mezi Bystřicí a Voticemi čekají na výsledek jednání o možném převodu státních pozemků na mikroregion.

Lampionové průvody vytlačil Halloween

Voticko - Původní lampionové průvody, v dobách socialismu pořádané pod hlavičkou Národní fronty na oslavu výročí Velké říjnové socialistické revoluce, se modernizovaly na halloweenské.

AKTUALIZOVÁNO

Nákladní vlak zablokoval trať z Benešova do Tábora

Heřmaničky -  Železniční trať do Ješetic v neděli 30. října po 9. hodině zablokoval uváznutý nákladní vlak. Do stanice ho stahuje pomocná lokomotiva. Osobní doprava stojí.

V blízkosti vykradených domů chodil neznámý muž

Voticko – Policisté z obvodního oddělení hledají neznámého muže středního věku se světlým autem, který se pohyboval v blízkosti dvou vykradených domů v osadě Měšetice u Sedlce.

Do výkopů v Tyršově ulici padne šest milionů

Votice – Po rekonstrukci Komenského náměstí a několikrát prodlužované opravě Pražské ulice se podrobuje modernizaci Tyršova ulice.

Myslivci v Olbramovicích chtějí zákaz vstupu do honitby

Olbramovice – Myslivecký spolek Hubert Olbramovice požádal o celoroční zákaz jízdy motocyklů, čtyřkolek, automobilů, psích spřežení a koňů mimo účelové komunikace v honitbě.

AKTUALIZOVÁNO

Na votické radnici došlo k dalším personálním rošádám

Votice – Zastupitelstvo města volilo předsedu kontrolního výboru a členku rady. Po rezignaci jejich předchůdkyň.

Ve Voticích volí senátora za Táborsko a okolí

Votice - Druhé kolo doplňovacích senátních voleb do obvodu 13. Tábor ve volební místnosti okrsku 3 v Základní škole a Mateřské škole ve votické Pražské ulici začalo v pátek ve 14 hodin podbarvené šelestem na chodbě, který vytvářeli školáci, budoucí voliči.

Děti odrůstají, ale maminky se do Rodinného centra Oříšek vrací

Votice – Rodinné centrum Oříšek za tři roky od založení vyrostlo z miminka v batole. „Děti postupně odrůstají, začínají chodit do školky, ale maminky se k nám vrací a pomáhají s programem," uvedla zakladatelka dobrovolnické organizace Anna Zamazalová, která v rodinném centru připravuje programy nejen pro kmenové členky a jejich ratolesti, ale i pro širokou veřejnost.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies