VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VOTICE

AKTUALIZOVÁNO

Hlavní tah I/3 na Tábor byl obtížně průjezdný, silnice I/18 u Křešic vůbec

Benešovsko - Noční sněžení, kdy v oblasti České Sibiře napadlo do rána 10 až 15 cm sněhu a foukal silný vítr, způsobilo ve středu 4. ledna ráno ochromení dopravy na silnicích Voticka. Vlaky jezdí včas.

AKTUALIZOVÁNO

Obchvat Olbramovic získal zelený EIA posudek

Olbramovice - Přeložka hlavní silnice Praha – Tábor kolem Olbramovic, pro niž byla původní projektová dokumentace s návazností na provozované úseky okolo Tožice a Votic připravovaná koncem 80. let minulého století, získala doplněný posudek o vlivu na životní prostředí. Jeho znění včetně jedenácti příloh se stanovisky orgánů státní správy a ochrany přírody bude oficiálně zveřejněné na úřední desce Středočeského kraje v úterý 3. ledna.

AKTUALIZOVÁNO

Peníze potečou do votických kanálů a ulic

Votice - Město si na příští rok stanoví schodkový rozpočet. Přes 24 milionů korun. Přestože by mělo mít ke konci roku uspořeno na účtu zhruba 50 milionů korun. „Peníze nechceme projíst, utratit na provozních nákladech, ale investovat do městské infrastruktury, která je notně zanedbaná.  Zejména kanalizace a silnic," zdůvodnil návrh rozpočtu se záporným saldem starosta Jiří Slavík.

AKTUALIZOVÁNO

Na silnici mezi Střezimíří a hlavní silnicí I/3 havarovalo nákladní auto

Mezno - Nákladní automobil havaroval ve čvrtek 8. prosince po 13. hodině na silnici III/ 12144 v obci Mezno. Havárie si vyžádala zranění, místo je s opatrností průjezdné

AKTUALIZOVÁNO

Senioři ve Voticích mají na odpady slevu

Votice - Nová městská vyhláška o místním poplatku za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů ve Voticích zůstává k obyvatelům měst a pod něj spadajících okolních obcí shovívavá.

Na silnici Praha - Tábor se srazila dvě auta

Miličín  - V neděli 4. prosince v 10 hodin se na silnici I/3 u Miličína srazila dvě osobní vozidla. Na místě jsou složky IZS, probíhají záchranné a vyprošťovací práce.

Zjišťují, kdo zodpovídá za pokutu a penále

Votice – Finanční úřad vyměřil radnici penále za porušení rozpočtové kázně při budování kanalizace v jihovýchodní části města. To nezaplatilo. Tak přišel další platební výměr za úroky z prodlení.

AKTUALIZUJEME

Votice udržely zdražení vody na uzdě

Votice – Městu hrozilo, že by cena vodného a stočného od nového roku překročila psychologickou hranici sto korun. Radní tomu zabránili snížením příjmů nájmu za vodovod a kanalizaci, které jim platí jejich provozovatel. Jako jedni z prvních v republice.

Spolek Mezeňák hrabal listí a pak rozsvítil stromeček

Mezno /FOTOGALERIE/ - Při předvánočním úklidu obce se patnáct brigádníků ze spolku Mezeňák zaměřilo na shrabání listí na hřbitově a na dětském hřišti. „Odměnou byl dobrý pocit z vykonané práce a uklizené veřejné prostranství," uvedla Jana Dvořáková k víkendové akci.

OBRAZEM: Rozsvěcení vánočního stromu ve Voticích

Votice - Stovky lidí prožily páteční odpoledne na zaplněném Komenského náměstí ve Voticích v adventní náladě. Před rozsvěcením vánočního stromu,  který se městě rozzářil jako jeden z prvních na Benešovsku, si užívaly programu na pódiu, při němž vystupovaly děti z votických škol, živého betlému před radnicí a vůní vánočních lahůdek.

Ranní zimní výjezd řidič nezvládl

Benešovsko - V pondělí 14. listopadu ráno, kdy dosahoval mráz - 10 °C, došlo na hlavní silnici Benešov - Tábor k vážnější dopravní nehodě. Za celou neděli nebyla policii hlášená žádná závažná, která by si vyžádala její účast.

Kriminalisté hledají muže z Voticka

Votice - Policie pátrá po dvaašedesátiletém Karlu Havlovcovi z Voticka.

Budoucí proměna nádraží na náves s obecním úřadem se komplikuje

Heřmaničky – Budoucí proměna drážního pozemku s vlakovým nádražím, který po roce 2020 přestane po dostavbě železničního koridoru mezi Voticemi a Sudoměřicemi sloužit současnému účelu, na náves s obecním úřadem, spolkovými prostorami, hasičárnou a relaxačním koutkem, se komplikuje.

AKTUALIZOVÁNO

Obce s napětím očekávají výsledek jednání o převodu drážního tělesa

Voticko – Obce sdružené v dobrovolném svazku Voticko mající zájem o další efektivní využití opuštěného tělesa původní jednokolejné železniční tratě mezi Bystřicí a Voticemi čekají na výsledek jednání o možném převodu státních pozemků na mikroregion.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení