VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VOTICE

Místo branek dvě boty a europaleta stačily

Křešice /OBRAZEM/ - Zimu, kterou kluci marně očekávali o vánočních prázdninách, využili na požární nádrži uprostřed obce v sobotu dokonale.

Krajkářky paličkovaly i pro městský ples ve Voticích

Votice – Pouze klepání paliček o sebe a tlumený hovor byl o víkendu slyšet ze spolkové místnosti multifunkčního centra v Husově ulici. Patnáct zručných žen v sobotu a o tři více v neděli se zdokonalovalo s pomocí zkušené lektorky při kurzech v paličkování krajek.

Bez schváleného územního plánu by hrozila stavební uzávěra

Votice – Pro budoucí rozvoj měst a jeho 21 osad je na světě zásadní dokument. Územní plán, na jehož přípravě pracovali pověření zaměstnanci města, zastupitelé a především odborné síly od roku 2011.

Mladý řidič na Silvestra srazil na přechodu u kina seniorku

Votice – Motorista porazil starší ženu. Zastavil a začal jí společně s kolemjdoucími pomáhat. Seniorka řekla, že není zraněná, tak se účastnící i svědci rozešli na silvestrovské oslavy. Přesto by dopravní policisté potřebovali mladého řidiče i svědky vyslechnout.

Peníze neprojedí, ale utratí za investice

Votice – Na poslední chvíli, ale přece, aby město nemuselo hospodařit v rozpočtovém provizoriu, zastupitelé odsouhlasili několik desítek hodin před Novým rokem letošní rozpočet. Jako minusový se schodkem 24 milionů korun.

AKTUALIZOVÁNO

Stavba koridoru má od životního prostředí volno na rozjezd

Votice - Budování dvoukolejného železničního koridoru mezi Voticemi a Sudoměřicemi, které mělo začít už vloni koncem léta, ale pro nutnost doplnit posudek o vlivu stavby na životní prostředí nabralo zpoždění, obdrželo od ministerstva životního prostředí „zelenou".

AKTUALIZOVÁNO

Hlavní tah I/3 na Tábor byl obtížně průjezdný, silnice I/18 u Křešic vůbec

Benešovsko - Noční sněžení, kdy v oblasti České Sibiře napadlo do rána 10 až 15 cm sněhu a foukal silný vítr, způsobilo ve středu 4. ledna ráno ochromení dopravy na silnicích Voticka. Vlaky jezdí včas.

AKTUALIZOVÁNO

Obchvat Olbramovic získal zelený EIA posudek

Olbramovice - Přeložka hlavní silnice Praha – Tábor kolem Olbramovic, pro niž byla původní projektová dokumentace s návazností na provozované úseky okolo Tožice a Votic připravovaná koncem 80. let minulého století, získala doplněný posudek o vlivu na životní prostředí. Jeho znění včetně jedenácti příloh se stanovisky orgánů státní správy a ochrany přírody bude oficiálně zveřejněné na úřední desce Středočeského kraje v úterý 3. ledna.

AKTUALIZOVÁNO

Peníze potečou do votických kanálů a ulic

Votice - Město si na příští rok stanoví schodkový rozpočet. Přes 24 milionů korun. Přestože by mělo mít ke konci roku uspořeno na účtu zhruba 50 milionů korun. „Peníze nechceme projíst, utratit na provozních nákladech, ale investovat do městské infrastruktury, která je notně zanedbaná.  Zejména kanalizace a silnic," zdůvodnil návrh rozpočtu se záporným saldem starosta Jiří Slavík.

AKTUALIZOVÁNO

Na silnici mezi Střezimíří a hlavní silnicí I/3 havarovalo nákladní auto

Mezno - Nákladní automobil havaroval ve čvrtek 8. prosince po 13. hodině na silnici III/ 12144 v obci Mezno. Havárie si vyžádala zranění, místo je s opatrností průjezdné

AKTUALIZOVÁNO

Senioři ve Voticích mají na odpady slevu

Votice - Nová městská vyhláška o místním poplatku za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů ve Voticích zůstává k obyvatelům měst a pod něj spadajících okolních obcí shovívavá.

Na silnici Praha - Tábor se srazila dvě auta

Miličín  - V neděli 4. prosince v 10 hodin se na silnici I/3 u Miličína srazila dvě osobní vozidla. Na místě jsou složky IZS, probíhají záchranné a vyprošťovací práce.

Zjišťují, kdo zodpovídá za pokutu a penále

Votice – Finanční úřad vyměřil radnici penále za porušení rozpočtové kázně při budování kanalizace v jihovýchodní části města. To nezaplatilo. Tak přišel další platební výměr za úroky z prodlení.

AKTUALIZUJEME

Votice udržely zdražení vody na uzdě

Votice – Městu hrozilo, že by cena vodného a stočného od nového roku překročila psychologickou hranici sto korun. Radní tomu zabránili snížením příjmů nájmu za vodovod a kanalizaci, které jim platí jejich provozovatel. Jako jedni z prvních v republice.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies