VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VOTICE

Výročí rodinného centra oslaví karnevalem

Votice – Rodinné centrum Oříšek slaví třetí výročí provozu. Hlavní oslava se odehraje v úterý 24. ledna od 15.30 v multifunkčním centru v Husově ulici. „Budu ráda, když výročí přijdete oslavit s námi. Karnevalová maska není podmínkou," pozvala Anna Zamazalová z RC Oříšek.

Přeložka silnice se pro zvěř nestane bariérou

Olbramovice – Připravovaný obchvat obce rozdělenou hlavní silnicí Praha - Tábor, jenž se má letos začít stavět, by neměl pro zvěř představovat bariéru.

Školku opraví, ale rozšiřovat nehodlají

Ratměřice - Mateřská škola se podrobuje postupně komplexní přestavbě. „Změníme vnitřní dispozice, přistavíme nový sklad, ale kapacitu dvaadvacet míst, která je naplněná, zvyšovat nebudeme," informoval Viktor Liška, starosta Ratměřic.

Obce už začaly s tvorbou školských obvodů

Voticko – Zabezpečit vzdělávání předškolních dětí mají nově za povinnost všechny obce. „Musí si smluvně, pokud nemají vlastní školku, místa pro děti zajistit v jiné obci," vysvětlil Viktor Liška, předseda svazku obcí  Voticka, který s novou metodikou seznámil starosty a starostky v rámci obce s rozšířenou působností Votice.

Na studentské návrhy zatím peníze nejsou

Votice - Rozhodující investice s uplatněním studentských architektonických návrhů na využití opuštěného objektu společnosti Compag v centru města pro letošní rok nepočítají.

Obnovenou květnatou louku spásají ovce

Votice - Přestože je Motýlárium ve Voticích zasněžené, zvířecí obyvatelé tím netrpí. Ovce, které žijí od podzimu na přilehlém pozemku kvůli šetrnému spásání květnaté louky, mají od zimy také novou salaš.

Vzrostlé stromy u historické aleje utlačují malé lípy

Vrchotovy Janovice  -  Městys zdárně završil obnovu lipové aleje u silnice ke Křešicím, která je významným krajinným prvkem, ale radnice musí řešit jinou potíž. Nově vysazené lipové odrostky, kterými byla odbornou firmou po prořezávce poškozených kmenů původních lip alej doplněná, jsou utlačované vzrostlými živelně rostoucími dřevinami v nivě Janovického potoka.

Čistička bude rok ve zkušebním provozu

Ratměřice –  Čistička odpadní vody se podrobila za tři miliony korun modernizaci.

Místo branek dvě boty a europaleta stačily

Křešice /OBRAZEM/ - Zimu, kterou kluci marně očekávali o vánočních prázdninách, využili na požární nádrži uprostřed obce v sobotu dokonale.

Krajkářky paličkovaly i pro městský ples ve Voticích

Votice – Pouze klepání paliček o sebe a tlumený hovor byl o víkendu slyšet ze spolkové místnosti multifunkčního centra v Husově ulici. Patnáct zručných žen v sobotu a o tři více v neděli se zdokonalovalo s pomocí zkušené lektorky při kurzech v paličkování krajek.

Bez schváleného územního plánu by hrozila stavební uzávěra

Votice – Pro budoucí rozvoj měst a jeho 21 osad je na světě zásadní dokument. Územní plán, na jehož přípravě pracovali pověření zaměstnanci města, zastupitelé a především odborné síly od roku 2011.

Mladý řidič na Silvestra srazil na přechodu u kina seniorku

Votice – Motorista porazil starší ženu. Zastavil a začal jí společně s kolemjdoucími pomáhat. Seniorka řekla, že není zraněná, tak se účastnící i svědci rozešli na silvestrovské oslavy. Přesto by dopravní policisté potřebovali mladého řidiče i svědky vyslechnout.

Peníze neprojedí, ale utratí za investice

Votice – Na poslední chvíli, ale přece, aby město nemuselo hospodařit v rozpočtovém provizoriu, zastupitelé odsouhlasili několik desítek hodin před Novým rokem letošní rozpočet. Jako minusový se schodkem 24 milionů korun.

AKTUALIZOVÁNO

Stavba koridoru má od životního prostředí volno na rozjezd

Votice - Budování dvoukolejného železničního koridoru mezi Voticemi a Sudoměřicemi, které mělo začít už vloni koncem léta, ale pro nutnost doplnit posudek o vlivu stavby na životní prostředí nabralo zpoždění, obdrželo od ministerstva životního prostředí „zelenou".

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení