VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VOTICE

AKTUALIZOVÁNO

Pád dítěte z lanovky: policii se přihlásili svědci nehody

Sedlec-Prčice - V lyžařském areálu na Monínci vypadl z lanovky pětiletý chlapec. Okolnosti případu jsou dosud nejasné. Policistům se přihlásili svědci.

Školáci mají smluvně zajištěná místa v Borotíně

Střezimíř – Zastupitelstvo rozhodlo o stanovení školského obvodu pro základní i předškolní vzdělávání dětí z obce, která nemá vlastní školské zařízení.

Klášter vyklízí místo trestu

Votice – Dvě křídla kláštera sv. Františka z Assisi se městu, které ho od řeholního řádu na splátky odkoupilo, aby objekt v centru města dál nechátral, jsou zrekonstruovaná, dovybavená mobiliářem a expozicemi. Čelní, západní  křídlo stále na celkovou opravu čeká.

AKTUALIZOVÁNO

Vycházející votičtí školáci obdrželi od třídních učitelů stužky

Votice - Večerního školního plesu v sokolovně se zúčastnilo přes 60 školou povinných dětí, na které před pódiem čekalo jejich šest třídních učitelek a jeden učitel z prvního i druhého stupně.

Varování před ledovkou se vyplňuje

Votice - Předpověď meteorologů se ve čtvrtek 2. února dopoledne vyplňuje. Na zmrzlou zem při teplotách od - 2 do - 4 °C prší a začíná se vytvářet ledovka.

Jívy a olše skončí jako biomasa v kotli

Mezno – Niva Mezenského potoku bude v délce necelého kilometru zbavená stromů a křovin. Správce povodí chce vykácením dřevin v korytu a jeho blízkosti zlepšit průchodnost vody krajinou a zabránit při přívalových deštích případnému rozlévaní potoka na okolní pozemky.

Votice zbrojí posyp na hrozící ledovku

Votice – Čtyři dny nemuseli pracovníci firmy Compag, která zajištuje ve městě a okolních obcích zimní údržbu, s radlicemi a sypači vyjíždět. „Právě jsme dostali varování před hrozící ledovkou a připravujeme sypače na výjezd," řekl v pondělí 30. ledna Jiří Kymla, ředitel společnosti, v níž se  o zimní údržbu s osmi pracovními stroji v nepřetržité pohotovosti stará dvanáct zaměstnanců.

AKTUALIZOVÁNO

Odchyt nemocných koní vybraných veterináři byl jako rodeo

Jankov - Zanedbané a podvyživené koně z pastviny na východním okraji obce, které vybrali veterináři Krajské veterinární správy,  převezli v pondělí 30. ledna do náhradních ustájení.

Výročí oslavili karnevalem a hrami

Votice /OBRAZEM/-  Rodinné centrum Oříšek, které nalezlo zázemí ve spolkové místnosti multifunkčního centra v Husově ulici, slavilo tři roky svého provozu.

V trase budoucí dálnice D3 se objeví vrtací soupravy

Benešovsko – Ve vytipovaných lokalitách v trase připravované dálnice D3 mezi Prahou a Táborem se uskuteční doplňkové hydrogeologické průzkumy.

Na silnici I/3 Praha -Tábor se srazila v Olbramovicích dvě auta

Olbramovice -  Přímo v Olbramovicích se v 7.40 na silnici I/3 u odbočení k nádraží střetla dvě osobní auta. Místo je s opatrností průjezdné.

Na České Sibiři pozor na ohradníky

Voticko – Zasněžené pastviny a pláně na České Sibiři lákají běžkaře k výletům s výhledy na Podblanicko, Sedlčansko i Táborsko. K tomu jim slouží 85 kilometrů upravených běžeckých stop.

Návštěva hasičského plesu byla rekordní

Votice -  Hasičský ples v sokolovně se navzdory řádící chřipce vydařil. Došlo i na nezvyklou bitku.

Obyvatelé osady s návrhem na změnu trasy dálnice neuspěli

Šebáňovice -  Požadavku obyvatel osady u Vrchotových Janovic, aby připravovaná dálnice D3 byla trasovaná dál od domů a navrhovaná protihluková stěna prodloužená, Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) nevyhoví.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení