VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VOTICE

AKTUALIZOVÁNO

Cestujícím z rychlíku do následného spoje pomáhají hasiči

Benešov -  Rychlík R 648 „Malše"do Prahy v úterý 31. května před polednem nedojede, porouchala se mu v Chotovinách lokomotiva. 

Sporťák poslat řidič mezi stromy

Voticko – Řidič sportovního vozu vyjel v zatáčce ze silnice mezi Sedlcem a Sušeticemi a převrátil ho na střechu. Uvnitř automobilu zůstali uvězněni dva cestující, kteří se nemohli dostat ven.

Na Voticku sčítají škody po sobotní bouřce a krupobití

Voticko – Souboj bouřek doprovázený přívalovým deštěm a krupobitím se odehrál v sobotu odpoledne v pásu krajiny od Zvěstova po Sedlčansko. Provazce vody a ledových krupek sklízely mezi půl čtvrtou a pátou hodinou porosty, zahlcovaly kanalizaci a vyplavovaly fekální jímky.

Děti si užijí svůj svátek ve Voticích za korunu

Votice – Nejmenší obyvatelé města a okolních obcí se chystají na 18. ročník Dětského dne za korunu, který připravuje Městské kulturní centrum ve spolupráci z votickými organizacemi Valkýra, Junák, rodinné centrum Oříšek, Ochrana fauny ČR, Sokol a statek Voloveč.

Ve Voticích vsadili na přiblížení recyklace odpadů hrou

Votice - Základní školy vyslaly své žáky na zábavný program, při němž si děti čtvrtých tříd základní školy v Pražské ulici a všechny od 1. do 9. třídy praktické školy při šikovnostních soutěžích zopakovaly, kam který odpad patří.

Výtvarnice uvedla obrázky „Z jiného světa"

Votice - Multifunkční společenské centrum skrývá další obrázky benešovské výtvarnice Vlaďky Makové S., která výstavu, jež byla zahájená v pátek večer a je pokračováním předchozí expozice, nazvala „Z jiného světa".

Invalida chodí pochod pokaždé, někteří zdraví poprvé nebo vůbec

Voticko - Z miličínského parkoviště před motorestem startovala u trasa dálkového pochodu Praha - Prčice určená vozíčkářům.

AKTUALIZOVÁNO

Rekord nepadl, do Prčice vyrazilo 21 904 lidí

Sedlce - Prčice /OBRAZEM/ - Pěší, cyklisté, vozíčkáři, děti a psi v sobotu 21. května mířili různými trasami do Prčice, kde na ně čekal na náměstí vytoužení cíl. Kamenná bota před informačním centrem, u níž se fotografovali, a zelená plastová botička jako talisman i důkaz, že "zdrávi došli".

AKTUALIZOVÁNO

Ochranný filtr před sluncem byl pro pochod Praha - Prčice nutností

Voticko /OBRAZEM/ - Tisíce turistů vyrazilo v sobotu 21. května při nádherném slunečném počasí do Mekky dálkoplazů. Do Prčice.

AKTUALIZOVÁNO

Votické děti podpořily během stavbu školy v Africe

Votice /OBRAZEM/-  Základní škola v Pražské ulici se v pátek 20. května připojila k charitativnímu Běhu pro Afriku, jehož výtěžek poputuje prostřednictvím organizace Člověk v tísni na výstavbu nové školy v Etiopii.

Votičtí školáci v pátek poběží pro Afriku

Votice – Charitativní běh žáků základní školy na podporu výstavby nových škol v Africe se odehraje v pátek 20. května od 9 hodin na fotbalovém stadionu.

Dva sražení chodci u Votic během jedné noci

Voticko – V průběhu čtyř hodin srazila neznámá auta dva chodce. Nehody se odehrály v noci z pondělí 2. na úterý 3. května zhruba deset kilometrů od sebe.

Výtvarnice Vlaďka Maková S. představí obrázky Z jiného světa

Votice – V Multifunkčním společenském centru v Husově ulici představí benešovská výtvarnice Vlaďka Maková S. další cyklus svých obrázků.

Motoristé se Českému Meránu v sobotu radši vyhnou

Voticko – Dálkový pochod Praha – Prčice znamená pro Benešovsko a Voticko nejen zvýšený pohyb chodců po silnicích, přestože se jeho organizátoři snaží značit jednotlivé trasy mimo komunikace, ale i řadu dopravních omezení na rozhraní Voticka a Sedlčanska v oblasti Českého Meránu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies