VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VOTICE

Konzumenti udělili Votickou chmelovou šišku

Votice – Pivní slavnosti, jichž se zúčastnilo šest regionálních pivovarů se 40 druhy piv, okořenila na Komenského náměstí soutěž konzumentů, kteří své nejoblíbenější nahořklé nápoje z pivovarů v Benešově, Kácově, Sedlčanech, Sedlci-Prčici, Pacově a na Vysokém Chlumci nominovali na titul Votická chmelová šiška.

Výletníci šli po stopách bitvy u Jankova

Jankov - Mohyla na památku bitvy v roce 1645 byla jedním z posledních kontrolních stanovišť šestnáctého ročníku pochodu Po stopách bitva u Jankova.

Školákům přidají dráhy dva odpolední motoráky

Voticko – Žádosti starostů obcí a měst na Voticku i Sedlčansku o zlepšení propojení regionů padly na úrodnou půdu. Po prázdninách začnou mezi Olbramovicemi a Sedlčany jezdit další motorové vlaky.

Sázavské sklárny Kavalierglass obnovily svou prodejnu ve Voticích

Votice - Malý krok pro člověka, obrovský skok pro lidstvo. I tak se dá parafrázovat výrok prvního pozemšťana na Měsíci Neila Armstronga, i když v tomto případě to platí především pro lidstvo české. Že ne? Ale ano!

AKTUALIZOVÁNO

Nechtějí si brát řidiče jako rukojmí, je to krajní řešení

Olbramovice – Sdružení občanů, kteří se snaží urychlit stavbu přeložky silnice Praha – Tábor mimo centrum obce, má sebou další schůzku s odpovědnými představiteli.

Vlaky už můžou do jižních Čech maximální rychlostí

Česká Sibiř – Dvanáct kilometrů 4. železničního koridoru mezi Sudoměřicemi a Táborem bylo ve čtvrtek 2. června předáno do plného provozu pro maximální rychlost 160 km/h.

Z Votic do Srbice šly děti pohádkovou cestou-necestou

Votice - Děti vyrazily na oslavu svého svátku pohádkovou cestou-necestou od hasičského domu v Husově ulici na hřiště v Srbici, kde na ně čekala sladká odměna.

AKTUALIZOVÁNO

Afgánský chlapec zmizel v průběhu dětského dne v Sedlci-Prčici

Benešovsko /DÍTĚ V OHROŽENÍ/ - Policisté z územního odboru od pondělních nočních hodin pátrají po nezletilém svěřenci z Afganistánu, který se v pondělí ztratil v Sedlci-Prčici.

AKTUALIZOVÁNO

Cestujícím z rychlíku do následného spoje pomáhají hasiči

Benešov -  Rychlík R 648 „Malše"do Prahy v úterý 31. května před polednem nedojede, porouchala se mu v Chotovinách lokomotiva. 

Sporťák poslat řidič mezi stromy

Voticko – Řidič sportovního vozu vyjel v zatáčce ze silnice mezi Sedlcem a Sušeticemi a převrátil ho na střechu. Uvnitř automobilu zůstali uvězněni dva cestující, kteří se nemohli dostat ven.

Na Voticku sčítají škody po sobotní bouřce a krupobití

Voticko – Souboj bouřek doprovázený přívalovým deštěm a krupobitím se odehrál v sobotu odpoledne v pásu krajiny od Zvěstova po Sedlčansko. Provazce vody a ledových krupek sklízely mezi půl čtvrtou a pátou hodinou porosty, zahlcovaly kanalizaci a vyplavovaly fekální jímky.

Děti si užijí svůj svátek ve Voticích za korunu

Votice – Nejmenší obyvatelé města a okolních obcí se chystají na 18. ročník Dětského dne za korunu, který připravuje Městské kulturní centrum ve spolupráci z votickými organizacemi Valkýra, Junák, rodinné centrum Oříšek, Ochrana fauny ČR, Sokol a statek Voloveč.

Ve Voticích vsadili na přiblížení recyklace odpadů hrou

Votice - Základní školy vyslaly své žáky na zábavný program, při němž si děti čtvrtých tříd základní školy v Pražské ulici a všechny od 1. do 9. třídy praktické školy při šikovnostních soutěžích zopakovaly, kam který odpad patří.

Výtvarnice uvedla obrázky „Z jiného světa"

Votice - Multifunkční společenské centrum skrývá další obrázky benešovské výtvarnice Vlaďky Makové S., která výstavu, jež byla zahájená v pátek večer a je pokračováním předchozí expozice, nazvala „Z jiného světa".

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení