VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VOTICE

Výtvarnice uvedla obrázky „Z jiného světa"

Votice - Multifunkční společenské centrum skrývá další obrázky benešovské výtvarnice Vlaďky Makové S., která výstavu, jež byla zahájená v pátek večer a je pokračováním předchozí expozice, nazvala „Z jiného světa".

Invalida chodí pochod pokaždé, někteří zdraví poprvé nebo vůbec

Voticko - Z miličínského parkoviště před motorestem startovala u trasa dálkového pochodu Praha - Prčice určená vozíčkářům.

AKTUALIZOVÁNO

Rekord nepadl, do Prčice vyrazilo 21 904 lidí

Sedlce - Prčice /OBRAZEM/ - Pěší, cyklisté, vozíčkáři, děti a psi v sobotu 21. května mířili různými trasami do Prčice, kde na ně čekal na náměstí vytoužení cíl. Kamenná bota před informačním centrem, u níž se fotografovali, a zelená plastová botička jako talisman i důkaz, že "zdrávi došli".

AKTUALIZOVÁNO

Ochranný filtr před sluncem byl pro pochod Praha - Prčice nutností

Voticko /OBRAZEM/ - Tisíce turistů vyrazilo v sobotu 21. května při nádherném slunečném počasí do Mekky dálkoplazů. Do Prčice.

AKTUALIZOVÁNO

Votické děti podpořily během stavbu školy v Africe

Votice /OBRAZEM/-  Základní škola v Pražské ulici se v pátek 20. května připojila k charitativnímu Běhu pro Afriku, jehož výtěžek poputuje prostřednictvím organizace Člověk v tísni na výstavbu nové školy v Etiopii.

Votičtí školáci v pátek poběží pro Afriku

Votice – Charitativní běh žáků základní školy na podporu výstavby nových škol v Africe se odehraje v pátek 20. května od 9 hodin na fotbalovém stadionu.

Dva sražení chodci u Votic během jedné noci

Voticko – V průběhu čtyř hodin srazila neznámá auta dva chodce. Nehody se odehrály v noci z pondělí 2. na úterý 3. května zhruba deset kilometrů od sebe.

Výtvarnice Vlaďka Maková S. představí obrázky Z jiného světa

Votice – V Multifunkčním společenském centru v Husově ulici představí benešovská výtvarnice Vlaďka Maková S. další cyklus svých obrázků.

Motoristé se Českému Meránu v sobotu radši vyhnou

Voticko – Dálkový pochod Praha – Prčice znamená pro Benešovsko a Voticko nejen zvýšený pohyb chodců po silnicích, přestože se jeho organizátoři snaží značit jednotlivé trasy mimo komunikace, ale i řadu dopravních omezení na rozhraní Voticka a Sedlčanska v oblasti Českého Meránu.

Na školní výlet nezapomenou, navštíví skládku odpadků a ucítí kompostárnu

Votice – Školáci z votických základních škol i z okolních obcí se dostanou do míst, kam běžné školní výpravy nezamíří. Na skládku tuhých komunálních odpadů, do sběrného dvora, „přivoní" ke kompostárně a dozví se, co všechno se dá recyklovat.

Lidé se vezou místo vlakem autobusy, na trati jsou elektromontéři

Střezimíř – Finální úpravy nového dvoukolejného úseku železniční tratě mezi Sudoměřicemi a Táborem před kolaudací stavby koridoru a zahájení plného provozu si vynutily jedny z posledních přerušení vlakového provozu.

Výjimku pro obchvat Olbramovic v Bruselu nežádají

Olbramovice – Stavba přeložky hlavní silnice Praha – Tábor mimo centrum Olbramovic, kterou chtělo zahájit Ředitelství silnic a dálnic na podzim, nezačne do zpracování nového posudku o vlivu stavby na životní prostředí.

Čarodějnickému podvečeru v Mezně počasí přálo

Mezno – Za krásného slunečného počasí se v podvečer sešli mezenští občané na dětském hřišti, kde se již tradičně stavěla májka, a pálily čarodějnice.

Májku si Votičtí nazdobili sami

Votice – Tradiční postavení májky na Komenského náměstí se odehrávalo za účasti téměř stovky dětí a přibližně stejného počtu dospělých, kteří v pátek odpoledne přispěli na ozdobení větví konfetami.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies