VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VOTICE

Město leží v oblasti nazývané také jako Česká Sibiř, ve Středočeské pahorkatině. Jižně od města najdeme vrchol Mezivrata s kótou 713 m. Leží 15 km východně od Sedlčan, 17 km jižně od okresního města Benešova, 20 km západně od Vlašimi a 26 km severně od Tábora.

První písemná zmínka o městě je z roku 1359, ale podle archeologického průzkumu základního zdiva farního kostela, provedeného v roce 1970, usuzujeme, že osada pravděpodobně vznikla po roce 1150. Město vzniklo při významné zemské stezce na jih Čech a do Rakouska. Ve 14. století existovala na místě dnešních Votic osada s kostelem a hradem, který ale později vyhořel. Větší rozmach města přineslo až 15. a 16. století. Na místě vyhořelého hradu vznikla tvrz. V 16. století byl založen pivovar. Nedaleko města se těžil vápenec. Nejrozšířenějšími řemesly obyvatel měst v té době bylo tkalcovství, hrnčířství a soukenictví. Okolo roku 1530 vznikla ve městě židovská obec. Zdroj: www.mesto-votice.cz

Nehoda komplikuje dopravu na mezinárodní silnici E55 u Olbramovic

Olbramovice - Dopravní nehoda dvou osobních aut dnes, v sobotu 25. února dopoledne, výrazně omezila dopravu v Olbramovicích na mezinárodní silnici E55. Na místě zasahují hasiči a kvůli zraněným i zdravotničtí záchranáři.

Moravanka Miroslava Ptáčková se drátovat naučila až v Čechách

Votice - Pochází z Hranic na Moravě, dvanáct let už žije ve Vlašimi a v sobotu 11. února vedla kurz drátování ve Voticích. K drátování ale přičichla až v Čechách. V pražském obchodním centru zhruba před patnácti lety nakoukala práci drátenic při jejich exhibici drátování kraslic. Právě to byl poslední impuls k prvním zkouškám doma a nakonec vlastně start mezi drátenické profesionály.

Zjistí, zda lidé chudnou nebo bohatnou

Benešovsko  - Speciálně vyškolení tazatelé Českého statistického úřadu (ČSÚ) se objeví ve více než stovce domácností na Benešovsku. Do průzkumu životních podmínek v letošním roce, které začalo tento týden a skončí v květnu, zahrnou všechny osoby, které v nich mají bydliště.

Některé obce změní vzhled, jiné zůstanou stejné

Voticko – Mikroregion si nechá zpracovat územní studie veřejných prostranství ve městě i v okolních obcích. Aby bylo dopředu obyvatelům, vlastníkům pozemků, inženýrských sítí i případným investorům jasné, co a kde by mohlo vzniknout a jaké záměry jsou dopředu vyloučené.

AKTUALIZOVÁNO

Pád dítěte z lanovky: policii se přihlásili svědci nehody

Sedlec-Prčice - V lyžařském areálu na Monínci vypadl z lanovky pětiletý chlapec. Okolnosti případu jsou dosud nejasné. Policistům se přihlásili svědci.

Školáci mají smluvně zajištěná místa v Borotíně

Střezimíř – Zastupitelstvo rozhodlo o stanovení školského obvodu pro základní i předškolní vzdělávání dětí z obce, která nemá vlastní školské zařízení.

Klášter vyklízí místo trestu

Votice – Dvě křídla kláštera sv. Františka z Assisi se městu, které ho od řeholního řádu na splátky odkoupilo, aby objekt v centru města dál nechátral, jsou zrekonstruovaná, dovybavená mobiliářem a expozicemi. Čelní, západní  křídlo stále na celkovou opravu čeká.

AKTUALIZOVÁNO

Vycházející votičtí školáci obdrželi od třídních učitelů stužky

Votice - Večerního školního plesu v sokolovně se zúčastnilo přes 60 školou povinných dětí, na které před pódiem čekalo jejich šest třídních učitelek a jeden učitel z prvního i druhého stupně.

Varování před ledovkou se vyplňuje

Votice - Předpověď meteorologů se ve čtvrtek 2. února dopoledne vyplňuje. Na zmrzlou zem při teplotách od - 2 do - 4 °C prší a začíná se vytvářet ledovka.

Jívy a olše skončí jako biomasa v kotli

Mezno – Niva Mezenského potoku bude v délce necelého kilometru zbavená stromů a křovin. Správce povodí chce vykácením dřevin v korytu a jeho blízkosti zlepšit průchodnost vody krajinou a zabránit při přívalových deštích případnému rozlévaní potoka na okolní pozemky.

Votice zbrojí posyp na hrozící ledovku

Votice – Čtyři dny nemuseli pracovníci firmy Compag, která zajištuje ve městě a okolních obcích zimní údržbu, s radlicemi a sypači vyjíždět. „Právě jsme dostali varování před hrozící ledovkou a připravujeme sypače na výjezd," řekl v pondělí 30. ledna Jiří Kymla, ředitel společnosti, v níž se  o zimní údržbu s osmi pracovními stroji v nepřetržité pohotovosti stará dvanáct zaměstnanců.

AKTUALIZOVÁNO

Odchyt nemocných koní vybraných veterináři byl jako rodeo

Jankov - Zanedbané a podvyživené koně z pastviny na východním okraji obce, které vybrali veterináři Krajské veterinární správy,  převezli v pondělí 30. ledna do náhradních ustájení.

Výročí oslavili karnevalem a hrami

Votice /OBRAZEM/-  Rodinné centrum Oříšek, které nalezlo zázemí ve spolkové místnosti multifunkčního centra v Husově ulici, slavilo tři roky svého provozu.

V trase budoucí dálnice D3 se objeví vrtací soupravy

Benešovsko – Ve vytipovaných lokalitách v trase připravované dálnice D3 mezi Prahou a Táborem se uskuteční doplňkové hydrogeologické průzkumy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies