VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VLAŠIM

Požár bytu ve čtvrtém patře výškové budovy byl jen cvičný

Vlašim  - V pátek krátce po 10. hodině byl ve Vlašimi vyhlášený požární poplach. Na Komenského náměstí v domu čp. 1414 oznamovatelka požáru ve čtvrtém patře viděla kouř z bytu.

Na Vlašimsku a Voticku volí znovu

Benešovsko – První kolo voleb do senátu nerozhodlo, tak v pátek 14. a v sobotu 15. října lidé ve 48 obcích volí znovu. Výsledky prvního kola doplňovacích voleb do Senátu Parlamentu ČR se pro druhé kolo, do něhož v senátních obvodech č. 13 Tábor a č. 40 Kutná Hora postoupili vždy dva kandidáti s nejvyšším počtem hlasů, anulují.

Budoucí mistři cukráři, číšníci a kuchaři soutěžili ve vlašimském zámku

Vlašim - Celkově už podesáté se ve čtvrtek 13. října ve vlašimském zámku, v tamní SOŠ a SOU, sešlo 55 studentů z dvanácti specializovaných středních škol a učilišť nejen Středočeského kraje, aby soutěžili v gastronomickém klání o Pohár blanických rytířů.

Vlašimská radnice opraví chodník
 vedoucí z Domašína do Vlašimi

Vlašim – Vedení vlašimské radnice chce opravit chodník, který spojuje Vlašim s Domašínem. Rekonstrukce chodníku přijde na čtrnáct milionů korun a městu se na jeho opravu podařilo získat dvanáctimilionovou dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury.

OBRAZEM: Jak vypadají volby v Louňovicích pod Blaníkem

Louňovice pod Blaníkem - Jak vypadají volby v Louňovicích pod Blaníkem dvě hodiny před koncem hlasování, zjistil Benešovský deník. 

Senátor za Benešovsko z Vlašimi volí kolegu za volební obvod Kutná Hora

Vlašim – Starosta města a čtvrtým rokem senátor za volební obvod 41 Benešov Luděk Jeništa se ocitl v zajímavé situaci.

Asistenta pedagoga zaplatí předškolákům 
v Ratměřicích Evropská unie

Ratměřice – Mateřská škola Ratměřice se rozhodla jako první školské zařízení v regionu čerpat prostředky z fondů Evropské unie na školního asistenta. Dotační peníze poslouží také na výměnu zkušeností mezi pedagogy z dalších dvou mateřských škol a na semináře zaměřené na další vzdělávání pedagogických pracovníků.

Nový vlašimský kroužek křesťanské etiky přiblíží dětem skutečné životní hodnoty

Vlašim – Školákům a předškolákům od pěti do dvanácti let je určen nově otevřený zájmový kroužek křesťanské etiky Sboru Církve československé husitské.

FOTO a VIDEO:V Čechticích připomněli otevření školy i odvlečení židovských dětí

Čechtice – Už celou pětinu století chodí čechtické děti do nové základní školy. Do té doby je kantoři učili v místním zámku, kam se škola v rozrůstajícím se městečku přestěhovala z fary už v roce 1926. Výročí založení nové školy si před budovou i přímo v ní připomněli nejen současní školáci a jejich rodiče, ale také ti, kteří do lavic usedali už v roce 1996. Mezi ně patřila i moderátorka programu oslav a také veřejnoprávní televize Jana Peroutková. Ta se do dětských let vrátila, jak sama přiznala, i díky vůni, kterou ve škole znovu ucítila.

V Čechticích oslaví 20. výročí školy a připomenou si osud židovských dětí

Čechtice – Při příležitosti oslavy dvacátého výročí otevření nové čechtické základní školy si účastníci připomenou nejen to. Akce se uskuteční ve středu 28. září na svátek sv. Václava, tedy během státního svátku.

Podblanická galerie oslavila kulatiny jubilejní výstavou

Vlašim – Sto sedmdesát let letos slaví jeden ze symbolů města, Vlašimská brána. Podblanická galerie, která v ní nyní sídlí, zároveň oslaví deset let existence. Obě kulatá výročí připomněl letošní ročník Podblanického plenéru. Výstava amatérských výtvarníků pod širým nebem se o víkendu koná již podvacáté. Oficiální zahájení jubilejního plenéru oznámily fanfáry trubačů z okna Vlašimské brány.

Šachy o bioelektrárnu u Pavlovic pokračují, investor zatím nezaplatil

Vlašim – Ani měsíc po veřejné debatě k posudku vlivu na životní prostředí záměru Bioelektrárny Vlašim není jasné oficiální stanovisko Krajského úřadu Středočeského kraje. Kraj se měl vyjádřit do 22. srpna, zatím tak však neučinil. Pokusy soukromého investora vybudovat u Pavlovic na Vlašimsku stanici na zpracování bioodpadů trvají už osm let. Strašák biostanice, kterého se místní z obav kvůli možnému zvýšení hluku, a zápachu obávají, však zůstává.

Hasiči z Dalov jsou mistři v požárním útoku

Dalovy – Poslední srpnový víkend se konalo 63. Mistrovství ČR v požárním sportu v Brně, na nějž se soutěžní tým Sboru dobrovolných hasičů Dalovy probojoval z okresního a krajského kola.

Cvičení letců NATO může přinést více hluku i lidem z Vlašimska

Vlašimsko – Na možné zvýšení hlukové zátěže nad východní částí Vlašimska v následujících dnech upozornila obce a města Armáda ČR. Nad územím republiky by mělo až do 20. září probíhat mezinárodní letecké cvičení Ample Strike 2016.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení