VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VLAŠIM

Na automobilové závodníky si ve vlašimské Komenského ulici posvítí strážníci

Vlašim – Nově upravený povrch frekventované Komenského ulice láká některé řidiče sešlápnout plynový pedál auta až k podlaze. Při své hazardní jízdě převyšující povolenou třicítku a ohrožují zejména chodce, kteří přecházejí mezi zaparkovanými vozy. Na zhruba stometrovém úseku není vzhledem k „zóně třicet" žádný přechod. Lidé tak přecházejí, kde se jim zachce a mají sotva několik sekund na přeběhnutí vozovky z hustě obydlené zástavby paneláků do supermarketu či dalších obchodů na protější straně.O tamní situaci proto už také jednali zastupitelé.

AKTUALIZOVÁNO

Víkend ve Včelím světě byl zasvěcený zdobení medových perníčků

Hulice /OBRAZEM/ -  Ve Včelím světě se odehrál „Tradiční perníčkový víkend", při němž měly rodiny s dětmi příležitost nejen si prohlédnout interaktivní expozici.

Svazek obcí Podblanicko po letech ukončí svou činnost

Vlašimsko - Po třinácti letech skončí svou činnost mikroregion Podblanicko. Vlašimské zastupitele o tom informoval při veřejném zasedání předseda mikroregionu a vlašimský starosta Luděk Jeništa. Spolupráce města Vlašimi a okolních sedmi obcí při zpracování místních programů obnovy venkova se jeví jako nadbytečná a bude postupně administrativně likvidována po dobu několika následujících měsíců. Vlašimští zastupitelé rozhodnutí ukončení činnosti svazku obcí jednohlasně schválili.

Houbaři míří o víkendu se poučit do Domu přírody Blaníku

Kondrac - V Domě přírody Blaníku u Kondrace se od pátku 28. října do neděle 30. října odehrává osmý ročník výstavy hub pod patronací Agentury ochrany přírody a krajiny.

V Hulicích zavoní v sobotu med a ve vodním domě se zjeví víla

Hulice – Ve Včelím světě v bývalé škole v sobotu pořádají od 10 do 16 hodin zdobení perníčků při šálku dobrého čaje s medem. V rámci akce lze navštívit i expozici věnovanou včelám.

Rekonstrukce mostu přes Želivku se kvůli armatuře protáhne až do 18. prosince

Brzotice – Docela obyčejné ocelové dráty určené do předpjatého betonu. Právě ty se nečekaně postavily do cesty časového plánu mostařů i úředníkům Středočeského kraje při rekonstrukci důležité silniční stavby překlenující želivské údolí. „Předpínací dráty nosné konstrukce byly v kolizi s polohou nových odvodňovacích otvorů. Ty jsme proto museli vyvrtat jinde, mezi dráty," vysvětlil pro Český rozhlas důvod zádrhele v harmonogramu prací Vlastimil Schovajsa ze zhotovitelské firmy. A právě kvůli takové neočekávané situaci bude ukončení rekonstrukce mostu, na silnici číslo 150, opět posunuto.

Záchranná stanice u Vlašimi se pomalu zaplňuje ježky

Vlašim – S nastávajícím podzimem se každoročním evergreenem pracovníků záchranné stanice pro zvířata stávají ježci. Bodlináči se snaží co nejvíce vykrmit, aby přečkali zimu, a dostávají se tak do hledáčku lidí, kteří je často z neznalosti zbytečně přinášejí do stanice.

AKTUALIZOVÁNO

Vítězství odpůrců bioelektrárny Vlašim, krajský úřad jí zamítl

Vlašim - Krajský úřad Středočeského kraje v pondělí 24. října dopoledne před 10. hodinou vydal nesouhlasné stanovisko k posouzení vlivů provedení záměru Bioelektrárna Vlašim na životní prostředí.

Dotace pomůže rozvoji mateřského a základního školství na Vlašimsku

Vlašim – Vedení vlašimské radnice bylo úspěšné v podání žádosti o dotaci v oblasti školství a vzdělávání. Na budoucí rozvoj mateřských a základních škol ve městě a jeho okolí je z původně požadovaných zhruba čtyř milionů korun vyčleněno přibližně tři a půl milionu korun.

Retro výstava ve Vlašimi přibližuje život v socialistickém Československu

Vlašim - Jak se žilo v socialistickém Československu? Do čeho jsme se oblékali, čím jsme platili? To vše a mnoho dalšího přibližuje nová expozice Retro výstavy ve vlašimské Galerii Občanská záložna.

Traktor s vlekem se převrátil u Načeradce

Načeradec - Na silnici od Mladé Vožice se ve středu 19. října před 9. hodinou převrátil traktor s vlekem. Silnice II/137 je průjezdná pouze kyvadlově.

Vlašimský seminář poradí lidem, jak ušetřit za teplo

Vlašim – Zajímají vás úspory energie a chcete dotaci na investice do vašeho bydlení? Chtěli byste se dozvědět více o změnách vytápění nebo zateplení?

Voliči z Vlašimska projevili o druhé kolo volby senátora minimální zájem

Vlašimsko – Senátní volební obvody jsou pro poměrné zastoupení voličů stanovené aktuálním počtem obyvatel v jednotlivých sídlech tak, aby senátoři zastupovali přibližně stejný počet lidí.

Vyjádřete protest proti týrání hospodářských zvířat při dálkové přepravě

Vlašim – V Podblanickém ekocentru je až do konce listopadu petiční místo, kde mohou lidé připojit svůj podpis na podporu zákazu týrání hospodářských zvířat při dálkové přepravě. ČR je třetím největším vývozcem hospodářských zvířat do Turecka, kde loni skončilo na jatkách téměř třicet tisíc býků, krav a jalovic z Česka. Hospodářská zvířata při cestě na smrt podstupují strastiplnou cestu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení