VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VLAŠIM

U Blaníku mykolog nachází nepůvodní druhy hub

Kondrac – Dům přírody Blaníku poprvé od svého zprovoznění hostil houbařskou výstavu, kde expozici spolu s dalšími zkušenými houbaři připravoval amatérsky mykolog Pavel Moran, který návštěvníkům pomáhal určovat druhy nalezených plodnic.

Na automobilové závodníky si ve vlašimské Komenského ulici posvítí strážníci

Vlašim – Nově upravený povrch frekventované Komenského ulice láká některé řidiče sešlápnout plynový pedál auta až k podlaze. Při své hazardní jízdě převyšující povolenou třicítku a ohrožují zejména chodce, kteří přecházejí mezi zaparkovanými vozy. Na zhruba stometrovém úseku není vzhledem k „zóně třicet" žádný přechod. Lidé tak přecházejí, kde se jim zachce a mají sotva několik sekund na přeběhnutí vozovky z hustě obydlené zástavby paneláků do supermarketu či dalších obchodů na protější straně.O tamní situaci proto už také jednali zastupitelé.

AKTUALIZOVÁNO

Víkend ve Včelím světě byl zasvěcený zdobení medových perníčků

Hulice /OBRAZEM/ -  Ve Včelím světě se odehrál „Tradiční perníčkový víkend", při němž měly rodiny s dětmi příležitost nejen si prohlédnout interaktivní expozici.

Svazek obcí Podblanicko po letech ukončí svou činnost

Vlašimsko - Po třinácti letech skončí svou činnost mikroregion Podblanicko. Vlašimské zastupitele o tom informoval při veřejném zasedání předseda mikroregionu a vlašimský starosta Luděk Jeništa. Spolupráce města Vlašimi a okolních sedmi obcí při zpracování místních programů obnovy venkova se jeví jako nadbytečná a bude postupně administrativně likvidována po dobu několika následujících měsíců. Vlašimští zastupitelé rozhodnutí ukončení činnosti svazku obcí jednohlasně schválili.

Houbaři míří o víkendu se poučit do Domu přírody Blaníku

Kondrac - V Domě přírody Blaníku u Kondrace se od pátku 28. října do neděle 30. října odehrává osmý ročník výstavy hub pod patronací Agentury ochrany přírody a krajiny.

V Hulicích zavoní v sobotu med a ve vodním domě se zjeví víla

Hulice – Ve Včelím světě v bývalé škole v sobotu pořádají od 10 do 16 hodin zdobení perníčků při šálku dobrého čaje s medem. V rámci akce lze navštívit i expozici věnovanou včelám.

Rekonstrukce mostu přes Želivku se kvůli armatuře protáhne až do 18. prosince

Brzotice – Docela obyčejné ocelové dráty určené do předpjatého betonu. Právě ty se nečekaně postavily do cesty časového plánu mostařů i úředníkům Středočeského kraje při rekonstrukci důležité silniční stavby překlenující želivské údolí. „Předpínací dráty nosné konstrukce byly v kolizi s polohou nových odvodňovacích otvorů. Ty jsme proto museli vyvrtat jinde, mezi dráty," vysvětlil pro Český rozhlas důvod zádrhele v harmonogramu prací Vlastimil Schovajsa ze zhotovitelské firmy. A právě kvůli takové neočekávané situaci bude ukončení rekonstrukce mostu, na silnici číslo 150, opět posunuto.

Záchranná stanice u Vlašimi se pomalu zaplňuje ježky

Vlašim – S nastávajícím podzimem se každoročním evergreenem pracovníků záchranné stanice pro zvířata stávají ježci. Bodlináči se snaží co nejvíce vykrmit, aby přečkali zimu, a dostávají se tak do hledáčku lidí, kteří je často z neznalosti zbytečně přinášejí do stanice.

AKTUALIZOVÁNO

Vítězství odpůrců bioelektrárny Vlašim, krajský úřad jí zamítl

Vlašim - Krajský úřad Středočeského kraje v pondělí 24. října dopoledne před 10. hodinou vydal nesouhlasné stanovisko k posouzení vlivů provedení záměru Bioelektrárna Vlašim na životní prostředí.

Dotace pomůže rozvoji mateřského a základního školství na Vlašimsku

Vlašim – Vedení vlašimské radnice bylo úspěšné v podání žádosti o dotaci v oblasti školství a vzdělávání. Na budoucí rozvoj mateřských a základních škol ve městě a jeho okolí je z původně požadovaných zhruba čtyř milionů korun vyčleněno přibližně tři a půl milionu korun.

Retro výstava ve Vlašimi přibližuje život v socialistickém Československu

Vlašim - Jak se žilo v socialistickém Československu? Do čeho jsme se oblékali, čím jsme platili? To vše a mnoho dalšího přibližuje nová expozice Retro výstavy ve vlašimské Galerii Občanská záložna.

Traktor s vlekem se převrátil u Načeradce

Načeradec - Na silnici od Mladé Vožice se ve středu 19. října před 9. hodinou převrátil traktor s vlekem. Silnice II/137 je průjezdná pouze kyvadlově.

Vlašimský seminář poradí lidem, jak ušetřit za teplo

Vlašim – Zajímají vás úspory energie a chcete dotaci na investice do vašeho bydlení? Chtěli byste se dozvědět více o změnách vytápění nebo zateplení?

Voliči z Vlašimska projevili o druhé kolo volby senátora minimální zájem

Vlašimsko – Senátní volební obvody jsou pro poměrné zastoupení voličů stanovené aktuálním počtem obyvatel v jednotlivých sídlech tak, aby senátoři zastupovali přibližně stejný počet lidí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies