VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VLAŠIM

Hlavní budovu správy parku stále tíží tři metry závalu

Vlašim – Následky zřícení svahu a části letního kina v zámeckém parku jeho správa a město nadále řeší. „Zástupce společnosti, která zřícený svah odstraňuje, mne informoval, že už na skládku odvezli 250 Tater zeminy," uvedl Petr Dlabol ze správy parku.

AKTUALIZOVÁNO

Na dálnici D1 hořel autobus, místo bylo zcela neprůjezdné

Dálnice D1 - V úterý 22. listopadu ráno v 7.49 začal mezi Psářemi a Šternovem na 44,5 km ve směru na Prahu hořet autobus.

Sondy pod vlašimským zámkem napoví, jak po sesuvu postupovat při sanaci svahu

Vlašim – I když to tak na první pohled nemusí vypadat, sanace svahu, který s sebou při sesuvu před dvěma týdny strhl i část letního kina pod vlašimským zámkem, pokračuje. Bez ohledu na počasí. Kvůli ní do Vlašimi přijela ve středu vrtná souprava.

Geologický průzkum pod kinem se zpozdí

Vlašim – Geologický průzkum podloží pod letním kinem u zámku, jehož část se včetně opěrné zdi, promítací kabiny, sedaček a objektu záchodků po sesuvu zřítila, se měl uskutečnit v pondělí 14. listopadu. Ale vrtná souprava se do navážky, na níž bylo hlediště vybudované, a skály pod ní zakousne později.

Pro promítací a zvukovou techniku do kabiny nesmí kvůli nebezpečí zřícení

Vlašim – Rozsah škod po sesuvu zeminy u vlašimského zámku je větší, než se původně v sobotu odpoledne zdálo. Štěstím při katastrofické scéně bylo, že v areálu letního kina ani v objektu správy zámeckého parku nikdo z pracovníků či návštěvníků podzámčí v té chvíli nebyl.

AKTUALIZOVÁNO

Převrácené nákladní auto blokovalo silnici z Vlašimi do Čechtic

Vlašim - Na boku skončilo v úterý 8. listopadu na silnici II/112 mezi Vlašimí a Čechticemi před 10. hodinou nákladní auto. Ke zranění nedošlo, ale kvůli převrácené soupravě a rozsypanému přepravovanému štěrku  silnice neprůjezdná.  

Středočeští kantoři se poprvé budou vzdělávat ve Vodním domě Hulice

Hulice – Na sedm desítek učitelů z nejrůznějších typů škol zavítá ve středu na Vlašimsko v rámci každoroční podzimní Středočeské mrkvové konference věnované environmentálnímu vzdělávání na školách.

Sesuv u vlašimského letního kina zkoumá statik a posoudí hydrogeolog

Vlašim – Ani zábrany před vstupem do areálu vlašimského letního kina v zámeckém parku nebrání některým zvědavcům v tom, aby se je nepokusili překonat a nahlédnout do ohromného kráteru.Ten se vytvořil po sobotním sesuvu tisíce kubíků zeminy.

Praktický lékař má k pacientům bližší vztah. V dnešní době je spíše partnerem

Vlašim /ROZHOVOR/ - Doktor Irád Kevický pracuje již řadu let ve vlašimské poliklinice jako praktický lékař. Jak vnímá vztah lékaře a pacienta či jaká je jeho práce v ordinaci i mimo ni, svěřil Benešovskému deníku.

AKTUALIZUJEME

Do boku dodávky narazil motorový vlak

Zdislavice - Na přejezdu chráněném pouze výstražnými kříži a značkou Stůj, dej přednost v jízdě silnice III/12513 ze Zdislavic k Tehovu a dálnici D1 se v pondělí 7. listopadu po 5. hodině srazil osobní motorový vlak Os 19101 jedoucí z Vlašimi do Trhového Štěpánova s dodávkovým automobilem.

FOTO a VIDEO: Ve vlašimském parku se sesula půda, nikdo nebyl zraněn

Vlašim - Půda u letního kina v zámeckém parku ve Vlašimi na Benešovsku se nekontrolovaně sesunula odpoledne v sobotu 5. listopadu. Zbořena byla jedna dřevěná budova a zavalena část objektů správy parku. Nikdo nebyl zraněn. Škody půjdou do milionů korun.

AKTUALIZUJEME

FOTO a VIDEO: III. kladrubské neurorehabilitační interdisciplinární sympozium

Kladruby - Ve vyhlášeném Rehabilitačním ústavu Kladruby, hostí ve čtvrtek 3. a pátek 4. listopadu v pořadí třetí kladrubské neurorehabilitační interdisciplinární sympozium. V tělocvičně ústavu vznikly už první den konání sympozia expozice jednotlivých výrobců rehabilitačních a především robotických pomůcek. Při workshopu se tam prezentují jak firmy tuzemské, tak ty ze zahraničí. 

Sérii výstav hub Podblanicka přerušilo vloni sucho

Kondrac – Podzimní expozice nalezených plodnic hub našla poprvé zázemí ve vloni zprovozněném Domě přírody Blaníku na úbočí stejnojmenného kopce mezi Kondrací a Načeradcem. Ochránci přírody z Vlašimi ji připravovali letos už posedmé.

U Blaníku mykolog nachází nepůvodní druhy hub

Kondrac – Dům přírody Blaníku poprvé od svého zprovoznění hostil houbařskou výstavu, kde expozici spolu s dalšími zkušenými houbaři připravoval amatérsky mykolog Pavel Moran, který návštěvníkům pomáhal určovat druhy nalezených plodnic.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení