VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VLAŠIM

Tajemství vodního mikrosvěta odhalí výstava

Hulice - Vtáhnout příchozí do vodního mikrosvěta si dává za cíl nová výstava ve Vodním domě v Hulicích.

Vlašimské Tříkrálové sbírce věnovali lidé více peněz

Vlašim - Již po šestnácté předčila Tříkrálová sbírka ve městě a okolí očekávání organizátorů. Podařilo se vybrat neuvěřitelných 448 529 korun, což je o 27 026 korun víc, než v loňském roce, kdy sbírka překonala předchozí maximum.

Mladí střelci z Vlašimi získali v Plzni historický úspěch

Vlašim – Historický úspěch ve střelbě ze vzduchovek v kategorii Vzduchová puška vleže na 30 ran si domů do Vlašimi odvezli z Plzně mladí střelci ze Sportovně střeleckého klubu Vlašim. Ten působí v rámci kroužku Městského domu dětí a mládeže.

Bylinky naší rodině pomohly od nemocí

Karhule /ROZHOVOR/ - Že jednou bude žít na vesnici, si Karolína Josková nemyslela a možná ani nepředstavovala. I přesto že dětství prožila na chalupě u Džbánů, většinu času strávila v Praze. Osud ji a její rodinu ale zavál do malé vesničky Karhule pod Blaníkem, kde žije již přes deset let.

La Mance plavou v RÚ Kladruby podvanácté

Kladruby - Celově už podvanácté odstartovali v pátke ve tři hodiny ráno plavci, aby v bazénu RÚ Kladruby pokořili štafetově vzdálenost mezi Anglií a Francií.

Příčinu výbuchu ve vlašimské zbrojovce policisté neobjasnili

Vlašim - Středočeským policistům se nepodařilo zjistit příčinu předloňského výbuchu v areálu vlašimské zbrojovky, při němž zemřeli tři lidé.

Most přes Želivku je po téměř půlroce znovu otevřený motoristům

Bernartice - Od odpoledne 20. prosince se po mostě přes údolní nádrž Švihov na Želivce, znovu jezdí. Konečně! Říkají si řidiči, kteří kvůli celkové uzavírce konstrukce spojující Středočeský kraj s Vysočinou, najezdili od začátku prázdnin stovky kilometrů navíc.

Tradice Zuzana Koubková nepřerušila navzdory životním útrapám

Louňovice pod Blaníkem - Místo sváteční pohody, která by se dala v závěrečné fázi roku očekávat, prožila spisovatelka z Podblanicka Zuzana Koubková minulé Vánoce těžké chvíle. Životní útrapy jí ale naštěstí pohled na svátky nezměnily. Proto rodinné tradice stále dodržuje. „Před rokem během Vánoc volala maminka, že mi pomůže s výrobou cukroví, na který máme recept od pratety Petronily," vzpomíná paní Zuzana. Kvůli času se ale nakonec ženy domluvily, že se sejdou až na společné večeři. Než se tak mohlo stát, mamince se udělalo špatně.

AKTUALIZOVÁNO

Zánik letního kina u zámku je neodvratný

Vlašim - Amfiteátru u zámku zazvonil zřícením části hlediště s promítací kabinou umíráček.

Při nárazu auta do stromu došlo ke smrtelnému zranění

Trhový Štěpánov  -  Na silnici do Štěpánovské Lhoty narazilo v pondělí 12. prosince ráno v 6.45 osobní auto do stromu. Došlo ke smrtelnému zranění.

Neznámá dvojice může o krádeži znát podrobnosti

Vlašim – Krádež peněz se odehrála v osadě Světlá u Louňovic pod Blaníkem, se zabývají policisté z obvodního oddělení Vlašim. Z místnosti místního pensionu dosud nezjištěný pachatel ukradl během noci z 29. na 30. července finanční hotovost přesahující 11 tisíc korun.

Na dálnici nasadí kamery pro měření rychlosti

Vlašimsko - Na modernizovaném úseku dálnice D1 se v místě zúžení s omezenou rychlostí mezi exity 49 Psáře a  56 Soutice objeví od dubna kamery pro měření rychlosti. Zaznamenané přestupky začne projednávat vlašimská radnice, které připadnou peníze z vybraných pokut.

U Zdislavic v sobotu vyhasl lidský život

Zdislavice - Při srážce dvou osobních aut na silnici II/127 Pravonín  - Trhový Štěpánov u Zdislavic došlo v sobotu 26. listopadu před polednem ke smrtelnému zranění. Její likvidace potvá do 14 hodin. Vozidla jsou už odtažená.

Na kondracký vánoční jarmark přijely stovky aut

Kondrac /FOTOGALERIE/ - Vánoční jarmark v centru obce Kondrac získává stále větší oblibu. „Byla jsem tady před několika lety a od té doby sem jezdíme každý rok. Je tady stále více lidí," povšimla si Martina Křečková z Krhanic.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení