VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VLAŠIM

Místo letního kina růžová zahrada? I takové jsou plány

Vlašim - Vedení města Vlašimi se stále zaobírá myšlenkou, co udělat s prostorem po letním kině. Jedním z plánů je vytvoření terasové, růžové zahrady, která se na místě letního kina nacházela v minulosti.

Město Vlašim zainvestuje miliony do školství

Vlašim - Vlašimská radnice má pro tento rok v rozpočtu vyhrazené značné peníze pro dvě zdejší základní školy. Některé projekty zahájí již tento rok, jiné ale čekají na potvrzení žádostí o dotace.

Ve Vlašimi poodhalí osobní vztahy K. H. Borovského

Vlašim – Velkým příběhem osobních vztahů prvního českého moderního novináře Karla Havlíčka Borovského v přelomovém období poloviny 19. století se při své dnešní (úterý 14. března) přednášce v Muzeu Podblanicka bude zabývat Magdaléna Pokorná z Historického ústavu AV ČR.

Ve Vlašimi mají oproti jiným městům strážníků dostatek

Benešovsko - Ve Vlašimi se po nových strážnících nepoptávají. Šest členů policejního sboru spolu s velitelem je pro město dostačující. Oproti tomu městská policie v Benešově i Voticích shání nové kolegy.

Obrana nakoupí ve Vlašimi munici za tři miliardy korun

Vlašim – Když loni vlašimský Sellier&Bellot navštívil prezident Zeman, zmínil se o tom, že by by,o třeba, aby ozbrojené složky českého státu zásobovaly české společnosti. Po necelém roce se tak stalo.

Vydry Kapku a Fouska mohou už zase obdivovat návštěvníci

Vlašim – Čekání na novou návštěvnickou sezonu v paraZOO, kterou najdete v Podblanickém ekocentru s vchodem proti bráně vlašimského zámku, po zimní přestávce skončilo. Rys, který byl největší atrakcí uhynul a jeho roli převzaly vydry Kapka a Fousek.

Góly i šlágr měsíce. Druhá liga má ještě více vtáhnout diváky

Vlašim - Nejen boj tradičních klubů o návrat do nejvyšší domácí soutěže… Fotbalové fanoušky má do ochozů Fortuna národní ligy, jejíž jarní část naplno startuje o nadcházejícím víkendu, nalákat i několik projektů. Co tedy na fanoušky na jaře čeká?

Projekt pomůže vrátit zvířata do přírody

Vlašim – Pomozte nám vrátit zvířata do přírody, tak zní název benefičního projektu mladých vlašimských ochránců přírody Včelojedů. První akce projektu se uskuteční v sobotu (4.3.) v paraZOO ve Vlašimi od 9 do 16 hodin.

Řidiči se na dálnici nebezpečně vybržďovali

Bernartice – Policie řeší incident na brněnské dálnici D1, v němž figuroval Land Rover se zelenou metalízou s českou registrační značkou a stříbrný Opel Zafira registrovaný v Maďarsku

Do Vlašimi dorazí zdravotnické Yeti

Vlašim - Speciálně upravená Škoda Yeti začne v barvách Zdravotnické záchranné služby od čtvrtku 9. února sloužit pro obyvatele Vlašimska i okolí Zruče nad Sázavou.

Luděk Jeništa věří, že peníze kraj tentokrát přerozdělí spravedlivě

Benešovsko - Co trápí vaše město a na co by se nové vedení kraje mělo zaměřit? Tyhle dvě jednoduché otázky spolu souvisejí velice úzce. Proto na ně senátor a starosta Vlašimi Luděk Jeniště odpověděl společně. 

Tašku s marihuanou vyhodil za jízdy z okna

Střechov -  Hlídce celníků se povedl na dálnici D1nevšední úlovek. Mobilní hlídka kontrolovala projíždějící vozidla na 52. km dálnice D1 ve směru na Prahu ve čtvrtek v půl druhé ráno. Zaměřila se především na přepravu zboží, které mohlo uniknout dohledu celních orgánů (padělky, zboží zatížené spotřební daní, omamné a psychotropní látky atd.)

Jestřáb lovil slepice a v kurníku se zranil

Vlašim -  Pracovníci záchranné stanice pro živočichy vloni přijali do péče 534 zvířat. Někteří jedinci se k ochráncům přírody dostali v nevšedních souvislostech. Například odchytávali jestřába, který se zranil při lovu slepic a zůstal v kurníku. Nebo jeli si pro lišku s vodítkem, za které se zasekla mezi dvěma domy.

Motoristům pomůže nový informační portál u Mrače

Mrač – Hlavní silnice I/3 z Benešova do Mirošovic se pro zvýšení kapacity podrobila rozšíření na uspořádání jízdních pruhů 2+1 a osazení svodidel v úsecích, kde hrozí pád vozidel z tělesa komunikace. Modernizace bude završená spuštěním dopravního portálu v úrovni Mrače, před odbočkou u Poříčí nad Sázavou na původní silnici II/603 Praha - Tábor, prvního na komunikacích Benešovska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení