VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VLAŠIM

Výra velkého vrátili do přírody. Střeží Trhový Štěpánov

Trhový Štěpánov – Do volné přírody u Trhového Štěpánova vrátili ochránci spolu s dětmi výra velkého.

OBRAZEM: Spolkový dům Roškotových navštívily stovky příznivců

Vlašim – Kulturní, tvořivý i sportovní program přilákal do vlašimského Spolkového domu sourozenců Roškotových stovky příznivců. Dospělí i děti měli během prvního května o zábavu postaráno.

Májová Vlašim: davy lidí, tisíce aut i známí zpěváci

Vlašim - Neutěšená dopravní situace kazila dojem z májových slavností. Největší akci roku připravilo město Vlašim na prvního května. Májové slavnosti přilákaly na dvacet tisíc lidí.

Divišovští dobrovolní hasiči získali nové zásahové auto

Divišov /OBRAZEM/ – Nový zásahový automobil společně s přívěsem převzali divišovští dobrovolní hasiči.

Nové herní prvky seznámí návštěvníky Domu přírody s nerosty

Kondrac - Ochránci přírody spolu s geology připravují pro návštěvníky Domu přírody Blaník novou venkovní expozici s ukázkami místních hornin.

Janda vyvolal ve Vlašimi vlnu euforie

Pardubice – Nové vlašimské trenérské koště v podobě Petra Havlíčka zametlo ve Fortuna národní lize s Prostějovem a ve středečním odpoledním menu si díky Jandovi. ulouplo kousek pardubického perníku

Ochranáři hledají nový domov pro nutrii

Vlašim - Nový domov pro nutrii říční shání ochránci přírody z Vlašimi. Aktuálně se o velkého hlodavce sice starají, natrvalo ale ve zvířecí záchranné stanici zůstat nemůže.

Zapáchání kanálů mají zabránit bio filtry

Vlašim – Jen si to představte. Je příjemně, svítí sluníčko a vy si unavení po práci chcete odpočinout na vlastní zahradě a dát si šálek lahodné kávy. Jenže kvůli nesnesitelnému zápachu to tam vydržíte jen chvíli a musíte utéci domů. A protože je právě opravdu pěkně teplo, rádi byste otevřeli okna a vyvětrali. To samozřejmě také nejde. Ten příšerný zápach by se vám natáhl i do bytu.

Sběr kelímků pomůže nemocným zvířatům vlašimské paraZOO

Vlašim – Kulaté kelímky od jogurtu, mascarpone či mangarínu shánějí pracovníci vlašimské paraZOO.

Osobnosti Podblanicka se staly Blanickými rytíři

Vlašim /FOTOGALERIE/ - Už jen jeden ročník zbývá do kulatého jubilea 20 let, které příští rok oslaví pořadatelé ankety Blanický rytíř. Páteční, v pořadí už 19. vyvrcholení akce, připravil ve vlašimském zámku znovu Český svaz ochránců přírody Vlašim.

Mladí ochránci vypustili dravce zpět do přírody

Vlašim /OBRAZEM/ – Mladí ochránci přírody se připojili k pracovníkům Záchranné stanice pro živočichy a vrátili zpět do přírody káně lesní a poštolku obecnou.

Kvůli novému zákonu chtějí rozšířit vlašimskou školku

Vlašim - Město Vlašim má ve své působnosti pět mateřských škol. V letošním roce chce radnice přistoupit k rozsáhlé opravě sociálních zařízení školky Velíšská, příští rok se stavební práce pravděpodobně dotknou také mateřinky K Vodárně.

OBRAZEM: Běháním podpořili zvířata z vlašimské paraZOO

Vlašim /FOTOGALERIE, ROZHOVOR/ - Již druhou akcí v letošním roce pomohli mladí ochránci, Včelojedi, zvířatům z vlašimské paraZOO.

Lhostejnost a absence citu může zvířata i zabíjet

Vlašim - Nejspíš lhostejnost nebo absolutní absence citu či empatie stojí za dalším příběhem ze života zvířat. Ten ze závěru března naštěstí nedopadl špatně, ale i tak je počínání některých lidí nejen k zamyšlení, ale dá se říci i trestuhodné.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení