VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VLAŠIM

Keblovští hasiči slaví v sobotu 105. výročí

Keblov – Sbor dobrovolných hasičů slaví v sobotu 30. července 105. výročí založení sboru. Na louce za letním parketem směrem na Němčice budou v 11 hodin oslavy zahájené ukázkou požárního útoku provedeného v dobových uniformách družstvem SDH Mnichovice pomocí historické stříkačky tažené koňmi.

Řidič kamionu přehlédl kolonu a zdemoloval šest aut

Dálnici D1 - Totální kolaps způsobil nepozorný řidič kamionu, který na 37. km ve směru na Brno pravděpodobně přehlédl kolonu stojících vozidel a v pravém jízdním pruhu ji výrazně zkrátil.

Veřejné projednání stavby bioelektrárny Vlašim odložili

Vlašim – Desítky lidí z Vlašimi a okolních obcí se chystaly na veřejné projednání záměru stavby Bioelektrárny Vlašim ve středu 27. července odpoledne, při němž měly zaznít argumenty investora, odborníků na životní prostředí a oponentů.

AKTUALIZOVÁNO

Mezi Psářemi a Souticemi je na dálnici D1 provoz stažený do jednoho pruhu

Dálnice D1 - Modernizace nejstarší české dálnice z Prahy do Brna si vyžádala v úseku mezi exitem 49 Psáře a exitem 56 Soutice dopravní omezení.

U Kladrub chytali rybáři celou noc a den

Kladruby - Závdodní čtyřiadvaceti hodinový maratón v chytání ryb na nádrži Záhorská u Kladrub si užilo třiatřicet závodníků, především z řad místní organizace Českého rybářského svazu.

AKTUALIZOVÁNO

Odpůrci doufají v ukončení projektu bioelektrárny Vlašim

Vlašim – Odpůrci záměru výstavby bioelektrárny u Pavlovic bijí na poplach. Poslední červencovou středu by se měl veřejně projednávat nový nezávislý posudek na dopady na životní prostředí uvažované stavby.

OBRAZEM: Táborníci z Želivi navštívili vlašimské paraZOO

Vlašim - Na tři desítky dětí z letního tábora v Želivi navštívily expoziční část Záchranné stanice pro handicapovaná zvířata ve Vlašimi.

Rybníky v Jinošovském údolí zpestří letní nabídku výletů

Vlašim – Léto si můžete zpestřit mimo jiné i obyčejnou vycházkou za město do Jinošovského údolí. Vidět tu můžete pozoruhodný přírodní prvek v podobě soustavy rybníků a navazujících mokřadních luk se spoustou vzácných živočichů i rostlin. Utopenec, Kačák, Vápenský, Jírovec, Galilejský. To jsou romantické názvy rybníků, které staly oblíbeným cílem obyvatel města i četných cykloturistů.

Vlašim hraje s Táborskem nakonec doma

Vlašim - Další přípravný duel fotbalistů Vlašimi s také druholigovým Táborskem byl naplánován na sobotu do Chýnova, tak se ale nakonec hrát nebude, hřiště tam v týdnu pod vodou. 

Vlašimští ochranáři přemístili trojici kalousů

Vlašim – K nálezu tří mláďat kalouse ušatého byli přivoláni pracovníci záchranné stanice pro zvířata ve Vlašimi. Ptákům hrozilo nebezpečí, že je ve městě mohou napadnout psi, které tu jejich majitelé venčí, nebo toulavé kočky.

Chodník v Bolince u Vlašimi pomůže nejen pěším, ale také řidičům

Bolinka – Bezpečnost chodců v Bolince, kteří se po okraji silnice druhé třídy číslo 112 z Vlašimi na Čechtice přesouvají například k autobusové zastávce, zvýší nový chodník.

Křišťál zakalily dvě zbytečné těsné prohry

Počátky – Tradiční Křišťálový pohár v Počátkách se fotbalistům Vlašimi na rozdíl od loňska nepovedl. Obhájce trofeje těsně prohrál oba svoje zápasy a obsadil poslední místo. Pohár získal favorit, prvoligový Zlín, když ve finále jasně přemohl (4:0) vlašimského soupeře z dopoledne, Varnsdorf.

Černý výlep plakátů hyzdí město, radnice ve Vlašimi přislíbila nápravu

Vlašim – Nelegální výlep plakátů na zastávkách hromadné dopravy nebo sloupech veřejného osvětlení projednávali vlašimští zastupitelé.Někteří organizátoři veřejných akcí i vlašimští zaměstnavatelé ve snaze oslovit maximální počet lidí lepí nabídky doslova, kam se dá. Černý výlep mimo plakátovací plochy hyzdí město a odporuje zákonným normám. Vedení města hledá nástroje, jak proti černým lepičům účinně zakročit. „Chtělo by to nějaký režim a formu nebo to prostě zakázat, aby to nehyzdilo vzhled města. Teď v letním období, každý, kdo přijede do města a pořádá nějakou akci, tak to vylepí na čekárnu. Oni nemají žádnou povinnost to po sobě uklidit a pak z toho visí cáry a je z toho nepořádek," navrhl zastupitel Ladislav Jenšík s tím, že ve městech jako je například Benešov nebo Kutná Hora se s tímto jevem nesetkal. Čekárny i lampy veřejného osvětlení jsou v majetku města, pro které je spravují Technické služby města Vlašim.

Pracovníci vlašimské charity evidují nárůst zájmu o služby, které poskytují

Vlašim – K více než zdvojnásobení počtu klientů, kteří přijímají služby poskytované Farní charitou Vlašim, došlo za posledních pět let. Organizaci se také podařilo s podporou úřadu práce vytvořit čtyři nová veřejně prospěšná pracovní místa. Vlašimská charita eviduje ve všech formách své činnosti ročně celkem přes tisícovku klientů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies