VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VLAŠIM

Vlašimské základní školy hlásí víc prvňáků než loni

Vlašim – Do Základní školy Sídliště nastupilo ve čtvrtek 1. září šestašedesát prvňáčků. To je o devět dětí více, než v minulém školním roce. Pro ty, kteří začínají svou školní docházku, uvedená škola otevře dvě klasické první třídy, do nichž bude docházet celkem sedmačtyřicet žáků. Stejná škola pak otevírá také jednu Montessori třídu, do níž bude ve školním roce 2016/2017 docházet devatenáct prvňáčků.

Děti se loučily s velkými prázdninami ve Vodním domě

Hulice - Ne každé loučení musí být smutné. Přesvědčily se o tom děti, které se přišly rozloučit s prázdninami do Vodního domu v Hulicích. Na zhruba desítku malých návštěvníků tam čekaly hry, výtvarné tvoření, mýdlová dílnička a za tmy vrchol večera, hledání pokladu.

Orla mořského zraněného zásahem proudu zaživa požíral hmyz

Vlašim – Zraněného orla mořského našli lidé v Xaverově, obci nedaleko města Sázavy. Pro zvíře pak přijeli pracovníci Záchranné stanice ve Vlašimi. Pohled na vzácného ptáka a jeho zranění byl velmi žalostný.

Přelety stíhaček přes region potrvají do září

Benešovsko – Společné cvičení příslušníků Armády České republiky s armádami členských a partnerských států NATO Ample Strike 2016, které se bude týkat regionu, se uskuteční od příštího úterý 30. srpna do 20. září.

Připomenuli výročí výsadků českých vojáků do protektorátu

Křivsoudov /OBRAZEM/ - Třetí ročník Dnů české historie připomenul zlomové okamžiky 2. světové války a účast paradesantních skupin i českých vlastenců v období protektorátu.

Vlašimský hasič si vyběhl do 24. patra věžáku pro bronz

Vlašim – Profesionální hasič z benešovského územního odboru Hasičského záchranného sboru Radek Kladiva se vrátil z mezinárodní soutěže, které se v Bratislavě zúčastnilo 45 soutěžících dvojic ze Slovenské republiky, České republiky, Bulharska a Rakouska, s bronzovou medailí.

Adoptovaní rorýsi rozšířili vlašimskou kolonii

Vlašim – Vlašimským ochráncům přírody se podařilo úspěšně adoptovat osm mláďat rorýsů. Ptáci, kteří patří k nejlepším letcům, se v těchto dnech vydávají na dalekou cestu za sluncem. Spolu se svými adoptivními rodiči a nevlastními sourozenci poletí i díky ochranářům na svou první dlouhou pouť i zachráněná mláďata.

Argumenty odpůrců Bioelektrárny Vlašim,zahnaly projektanty do úzkých

Vlašim – Přes dvě a půl hodiny trvala ve vlašimském kinosále veřejná diskuse mezi odpůrci Bioelektrárny Vlašim, investorem, který chce biostanici u Pavlovic postavit, krajskými úředníky a zpracovateli posouzení vlivu stavby na životní prostředí (EIA).Odpůrci bioelektrárny, kteří se už osm let snaží zabránit stavbě ve snaze chránit prostředí, v němž žijí, snášeli v diskusi jeden argument za druhým. Na fakta týkající se ukládání odpadního digestátu bez souhlasu skutečných vlastníků pozemků tvůrci, předkladatelé a obhájci projektu odpověď nenašli.

Pohodový hudební festival Čechtická lilie se koná potřiatřicáté

Čechtice – Hudební pohodu nabídne už v sobotu 6. srpna festiválek trampské, country a folkové hudby Čechtická lilie. Tradiční nesoutěžní přehlídka amatérských kapel se koná už potřiatřicáté a řadí se tak k nejstarším hudebním festivalům nejen na Benešovsku, ale i v celé republice. Hudební svátek je také vyhlášený téměř až rodinnou pohodou, která vládne setkání hudebníků a příznivců těchto žánrů. Farská zahrada, na níž se Čechtická lilie koná, nabízí účinkujícím i návštěvníkům veškerý servis, dostatek místa k sezení i ležení a do areálu mohou i čtvernožci.

Úřad nezjistil, že je nutné kvůli uzavřenému mostu změnit objížďky

Dolnokralovicko – Pro vozidla nad 3,5 tuny jedna objízdná trasa, pro osobní automobily druhá. Právě je vytyčil Odbor dopravy Městského úřadu Vlašim, v souvislosti s rekonstrukcí mostu na silnici číslo 150 přes údolní nádrž Švihov na řece Želivce.

Lidé z Vlašimska řekli v debatě bioelektrárně NE!

Vlašim – Při pondělním veřejném projednávání posudku se v sále vlašimského městského kina sešlo na sedm desítek odpůrců záměru výstavby biostanice. Lidé z Pavlovic, Kladrub, Vlašimi i odjinud ve více než dvouhodinové diskusi dali soukromému investorovi firmy Bioelektrárna Vlašim i zpracovatelům EIA najevo, že si bioelektrárnu v blízkosti svého bydliště nepřejí. Argumentovali hlavně věcnými poukazy na vyšší míru hluku, zápachu, problémy v dopravě, nedostatkem místních zdrojů a nevyřešeným ukládáním odpadního digestátu.

Z postupického náměstí vrak uklidil do lesa

Postupice - Co oči nevidí, to srdce nebolí. Možná podle tohoto hesla se řídil majitel osobního automobilu, který, jako nepojízdný vrak hyzdil náměstí v Postupicích. 

Ošetřovatelé vyjíždí na pomoc netopýrům

Vlašim – Ochránci přírody často vyjíždí k nálezům netopýrů.

Keblovští hasiči slaví v sobotu 105. výročí

Keblov – Sbor dobrovolných hasičů slaví v sobotu 30. července 105. výročí založení sboru. Na louce za letním parketem směrem na Němčice budou v 11 hodin oslavy zahájené ukázkou požárního útoku provedeného v dobových uniformách družstvem SDH Mnichovice pomocí historické stříkačky tažené koňmi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení