VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VLAŠIM

MĚSTO VLAŠIM čítající zhruba 12.700 duší, jež nalezneme v mapě na 490 a 43' severní šířky a 320 a 34' východní délky, se nachází mírné kopcovité krajině, předhůří Českomoravské vrchoviny. Klima je tu lehce podhorské, s občasnými tužšími zimami, hezkým létem a podzimem. Průměrná nadmořská výška je 370m /nádraží 390,3m/. Okolní krajina je dobře zachována, díky absenci velikých průmyslových gigantů, příroda si zachovala doposud neporušený ráz s výskytem mnoha vzácných druhů flóry a fauny. Poblíž leží též chráněna krajinná oblast Blaník, hojně navštěvovaná turisty. Podrobné informace o této lokalitě, městě samotném a celém regionu naleznete ve vlašimském infocentru. Vlašim sama má ráz klidného provinčního maloměsta. Spodní část Vlašimi okolo Žižkova náměstí má zachovánu původní historickou dispozici, je i nyní nákladně opravována. Tato rekonstrukce již úspěšně proběhla v Pláteníkově ulici, jež na Žižkovo náměstí přímo navazuje. Zdroj: www.mesto-vlasim.cz

Netopýři se vrátili do zámeckého parku ve Vlašimi

Vlašim - Netopýry rezavé si mohli zblízka prohlédnout příchozí na akci, kterou pořádali ochránci přírody z Vlašimi. Na vypouštění těchto létajících savců se přišlo podívat patnáct zájemců, mezi nimi nechyběl ani starosta města Luděk Jeništa.

Na handicapovaná i zraněná zvířata přispějí při soutěži

Vlašim - Ochránci přírody z Vlašimi nelení a opět uspořádají akci pro veřejnost. Ta by jim měla pomoci vybrat peníze na pomoc zraněným a handicapovaným zvířatům, kteří se léčí ve vlašimské paraZOO.

OBRAZEM: Vlašimské koupaliště pečlivě připravují na letní sezónu

Vlašim - Venkovní koupaliště ve Vlašimi vstoupí do letní sezóny opět v novém kabátě. Pracovníci vlašimských sportovních zařízení vyndali nářadí a začali areál připravovat pro blížící se otevření.

Kondračtí, za šance se body nedávají

Vlašim – Ve fotbalové I. B třídě, skupině D, si ve Vlašimi poradil Kácov s Kondrací, která tak dojela neúspěšný anglický týden, v němž nebodovala a musí nadále bojovat o záchranu. Za domácí se trefil do sítě i bývalý trenér a hráč Kondrace Václav Skiba.

OBRAZEM: Hasiči se tentokrát sešli ve Vlašimi

Vlašim – Soutěž dobrovolných hasičů z okrsku Vlašim se v sobotu 20. května konala za účasti 28 družstev na tartanu stadionu Na lukách. „Také ke 140 výročí založení SDH Vlašim," připomněl jeho člen, ale také ředitel Hasičského záchranného sboru Benešov, Josef Setnička.

Volejbal i nohejbal si opět zahrají u koupaliště

Vlašim – Milovníci plážového volejbalu či nohejbalu se mohou radovat. Ve Vlašimi v areálu koupaliště jsou sportovní hřiště na tyto sporty opět otevřené. Správci museli ale nejdříve sportoviště uklidit. Vyčistili písek na improvizované pláži se sítí i upravili umělou trávu pro nohejbalisty.

Vlašimský všeuměl múzy hledat nemusí

Vlašim - Mnozí o Stanislavovi Příhodovi tvrdí, že je renesanční člověk a všeuměl. On sám se tak sice neoznačuje, jeho životní pouť a tvorba ale mluví za vše.

Dobrovolní hasiči si zasoutěží ke svému 140. výročí

Vlašim – Spolek dobrovolných hasičů Vlašim pořádá soutěž v požárním sportu u příležitosti 140 let založení sboru. Akce se bude konat v sobotu 20. května od 10.30 na stadionu Na Lukách.

Vlašimský zimní stadion využijí i v létě

Vlašim - Zabruslit si na in-line bruslích na zimním stadionu? I to je možné. Ve Vlašimi tuto službu nabízejí od začátku května již třetí rok. Zatím si mohou zájemci na ploše zabruslit jen po předchozí domluvě a v rámci celkového pronájmu haly. Správci stadionu se ale zaobírají myšlenkou, zda neotevřít in-line plochu také po vzoru hodin veřejného bruslení v zimě.

Reproduktory veřejného rozhlasu odstraní

Načeradec – Postupného odstraňování reproduktorů veřejného rozhlasu se dočkají v Načeradci. Rada města se tak rozhodla kvůli aktuálnímu spuštění mobilního rozhlasu přes mobilní telefony.

Divišovský rodák ilustroval Babičku

Divišov - Akademický malíř a ilustrátor Josef Douba se narodil v Divišově přesně před 151 lety. V pondělí 15. května by tak oslavil významné jubileum.

Osiřelá ptáčata se často jen učí létat, tvrdí ochránci z Vlašimi

Vlašim – O osiřelá mláďata kosů, vrabců či malých kalousů pečují více než jindy v Záchranné stanici ve Vlašimi. V průběhu jara si totiž ochotní lidé všímají především samotných malých ptáčků, které následně odvážejí ochráncům přírody. Mnohdy ale ptáčata pomoc nepotřebují a v přírodě by dokázala přežít.

Neznámý muž obtěžoval dívku v obchodě

Vlašim – Dvaadvacetiletá žena zažila ve Vlašimi nepříjemné odpoledne. Neznámý pachatel mladou ženu v jeden den opakovaně pronásledoval a cíleně s ní vyhledával kontakt. Naštěstí se ubránila a on nakonec utekl. Aktuálně po muži intenzivně pátrají vlašimští policisté.

Plaketu českého letce Josefa Příhody odhalili ve Vlašimi

Vlašim /FOTOGALERIE/ - Na významného českého letce, armádního plukovníka a vlašimského rodáka Josefa Příhodu si obyvatelé Vlašimi vzpomněli v úterý 9. května na Žižkově náměstí. Na jeho rodném domě odhalili pamětní plaketu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies