VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BENEŠOV

Benešov v půlce dubna zažil menší babyboom

Benešov – I když v porodnici Nemocnice Rudolfa a Stefanie asistují zdravotníci každoročně při více než tisícovce porodů, nestává se jim často, že by se tam během krátkého časového úseku narodilo pět dětí.

KRÁTCE: Dům půjčí pečovatelské službě

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

Den země oslaví společně na Masarykově náměstí

Benešov – Den Země zaměřený zejména pro předškolní děti se v pátek 28. dubna odehraje na Masarykově náměstí. Akce Muzea umění a designu a Střední zemědělské školy Benešov startuje v 9 hodin, skončí ve dvě odpoledne.

OBRAZEM: Mistr ozdobil kapličku v Mokré Lhotě dobovými nápisy

Mokrá Lhota - Mistr písmomalířský Vladimír Boháč dokončil obnovení nápisu nad vchodem do kapličky v Mokré Lhotě, který zničili dělníci během necitlivé rekonstrukce v roce 1948. Původní nápis je částečně vidět na fotografiích z roku 1928.

OBRAZEM: Deváťáci seznámili mladší spolužáky s Dnem Země

Divišov - Deváťáci ze Základní školy Divišov si připravili program k Dnu Země. Během vyučovacích hodin postupně navštívili všechny mladší žáky, aby jim nabídli různé aktivity týkající se třeba ochrany životního prostředí či třídění odpadu.

Spolupráci s Čínou plánovalo nesvačilské letiště šest let

Nesvačily - Spolupráci mezi Českou republikou a Čínou ohledně výcviků pilotů mělo vedení nesvačilského letiště v hlavách již minimálně šest let. Až letos se od plánu mohlo přikročit k činům. Největším zádrhelem, který letišti bránil zřídit leteckou školu a cvičit mladé piloty z Číny, bylo především vytvoření podvědomí o nesvačilském letišti na čínském trhu a získání certifikátu.

Zastupitelům Benešova se nechce na svatby

Benešov – Nedostatek lidí, kteří mohou provádět svatební obřady, řeší už měsíce benešovská radnice. Oddávajícími mohou ze zákona být starosta, místostarostové nebo pověření členové zastupitelstva.

Hasiči prověřují i nahlášené ohně a platí za škody, které při hašení způsobí

Benešovsko - Díky nahlašování zakládání otevřených ohňů prostřednictvím internetu, tedy například i pálení trávy nebo větví, mají hasiči přehled o tom, co se kde plánovitě děje. Pak stačí na uvedené číslo zavolat a zjistit, zda se „paličovi" nevymyká oheň z kontroly. To se ději i při prověřování nahlášení ohně pozornými občany.

OBRAZEM: Májku pro obec připravili s předstihem

Poříčí nad Sázavou - Dvaadvacetimetrovou májku mají již připravenou v obci Poříčí nad Sázavou.

V Benešově darovali krev hasiči s rodinami

Benešov - Celkem 35 dárců krve z řad dobrovolných hasičů a jejich rodin dorazilo do transfuzního a hematologického oddělení Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov, aby hromadně darovali tekutinu ze všech nejvzácnější.

Vzrostlé stromy kolem Blanice nahradili novými. Nepořádek po práci uklidí co nejdříve

Louňovice pod Blaníkem /FOTOGALERIE/ - Povodí Vltavy, které mimo jiné spravuje i řeku Blanici, pokácelo řadu vzrostlých stromů kolem jejího toku. Obyvatelé Podblanicka si změny všimly, při procházkách mohou vnímat nejen nově vysazené stromky, ale také nepořádek, který po dělnících kolem řeky zbyl.

Benešov jednal s Malťany o stavbě v Konopišti

Benešov – Odstraňování rozporů mezi městem Benešovem a společností Corinthia Panorama, která je vlastníkem areálu Amber Hotel Konopiště, známého veřejnosti i pod dřívějším názvem Motel Konopiště, bylo důvodem setkání představitelů obou institucí. Uskutečnilo se v pondělí 24. dubna.

OBRAZEM: Galerii pod Blaníkem ozdobili příchozí otisky prstů

Louňovice pod Blaníkem /FOTOGALERIE/ – Na neoficiální otevření Galerie pod Blaníkem se přišlo podívat několik příznivců, stejně jako na produkty trhovců na blízkém jarmarku.

OBRAZEM: Malé děti tvořily v benešovském centru celý den

Benešov /FOTOGALERIE/ – Dílničku s jarní tématikou si mohly užít děti v benešovském Mateřském centru Hvězdička.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies