VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BENEŠOV

Nezisková organizace Posázaví pomáhá Benešovu dál, i když od města peníze nedostává

Benešov – Po té, co Benešov v březnu nepřiznal obecně prospěšné společnosti Posázaví příspěvek na provoz, skončila vzájemná spolupráce obou subjektů. „Dotace Posázaví není pro město výhodná, spolupráce není letos potřeba," odůvodňoval rozhodnutí radnice stvrzené zastupiteli místostarosta Jiří Švadlena.

Benešovská nemocnice dál zabezpečuje svůj areál

Benešov – Nové oplocení a zasíťování areálu pro instalaci bezpečnostních kamer jsou dvě už dokončené fáze projektu zabezpečení Nemocnice Rudolfa a Stefanie. „Staré oplocení dávno neplnilo svou funkci. Nové dál povyšujeme o další bezpečnostní prvky, kamerový bezpečnostní systém a napojením na centrálu," potvrdil předseda představenstva nemocnice Pavel Pavlík.

Na inspekci benešovského pivovaru přijel sám arcivévoda

Benešov /FOTOGALERIE/ - Dvoudenní program měla v Pivovaru Ferdinand připomínka 120 výročí jeho založení.

Obce bojují o titul Vesnice roku 2017

Střední Čechy - Po třiadvacáté letos vyhlásilo Ministerstvo pro místní rozvoj soutěž Vesnice roku. Jejím cílem je nejen povzbudit obyvatele venkova k aktivitě při rozvoji svého domova, ale také upozornit na význam venkova, jeho tradice a společenský život.

Nejpřívětivější k občanům je radnice v Benešově

Benešov – Přívětivý úřad, soutěž Ministerstva vnitra ČR, zná nejlepší radnice. Vítězství teď drží v rámci středních Čech, Benešov. Druhé skončily Černošice, třetí Dobříší. Mezi trojici celorepublikových vítězů se však ani jeden neprosadil.

Do Prčice šla Katarína poprvé, vzala si s sebou dvoje boty, čtvery ponožky a náplast

Týnec nad Sázavou - „Ja som z Prahy a volám sa Katarína Březinová." Přesně tak, krásnou slovenštinou, ale i s dokonalým českým „ř" začala krátké povídání sympatická tmavovláska původem ze Slovenska. Do Prčice Katarína vyrazila vůbec poprvé, i když v Česku žije už dvanáct let. K výšlapu ji přemluvili kamarádi. Z toho, že by z Týnce do 42 kilometrů vzdálené Prčice nedošla, strach neměla.

Zvířecí útulek v Opřeticích zvelebí s pomocí brigádníků

Opřetice – Útulek v Opřeticích je potřeba stále zvelebovat. Provozovatelka Natálie Jägrová proto plánuje dostavbu deseti kotců a rekonstrukci jedné z budov, která taktéž poslouží jako náhradní domov pro čtyřnohé mazlíčky.

Na lotry se pěkně z výšky podívá policejní BRUS

Měřín – Vůbec poprvé se veřejnosti v rámci cvičení složek IZS v Měříně na Benešovsku naživo prezentovali se svou dovedností policejní piloti.

V Benešově si připomínají 120 let Pivovaru Ferdinand

Benešov - Přesně před 120 lety zachránil krachující benešovský pivovar tehdejší majitel Konopiště, František Ferdinand D´Este.Tohle výročí si na nádvoří pivovaru připomínají stovky obyvatel města i těch, co přijeli odjinud. Na nádvoří hraje muzika kapely Ruce nohy a kolem jsou zaparkovány veterány automobilové i motocyklové. V 15.30 do pivovaru dorazí také sám arcivévoda.

Benešov chystá kanceláře pro nové úředníky

Benešov – Radnice hodlá vybírat pokuty efektivněji. Srozumitelněji: město chce k odpovědnosti pohnat více těch, co porušují normy.

Milují vůni benzínu, chrom a burácení silných motorů

Vůně benzínu, burácení motoru a nádherné stroje. Jedni mají rádi historické stroje, druzí supersporty a jiní přísahají na choppery. Jedním slovem motorkáři.

Benešovský pivovar slaví 120 let od založení

Benešov - Třetí ročník setkání veteránů s Ferdinandem se v sobotu ponese ve zvláštním duchu, a to díky 120. výročí od založení benešovského pivovaru. Už od 8 hodin budou do pivovaru přijíždět historické vozy. Návštěvníci si poté budou moci vychutnat soutěž elegance a okružní jízdu.

Cesta za zlatem povede již po čtvrté přes Zlaté Hory

Kamberk – Čtvrtý ročník netradičního pochodu Cesta za zlatem odstartuje v sobotu mezi devátou a desátou opět v Kamberku. Účastníci si budou moci vybrat ze tří variant cest.

Hledá se žena v modrém. Vážnou nehodu v lesích mezi Blaníky mohou objasnit především svědci

Louňovice pod Blaníkem – Vážným zraněním skončil střet dvou vozidel v lesích pod Blaníkem. Poškozený mladík, kterého druhý řidič pravděpodobně vytlačil ze silnice a od nehody ujel, se rozhodl vzít pátrání do vlastních rukou.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies