VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BENEŠOV

Benešov navazuje partnerství s dalšími městy

Benešov – Snad každý, kdo na Benešovsku jako školák prožil dobu, kdy byl Sovětský svaz náš vzor, ví, že naším družebním městem byl Klin v Moskevské oblasti. Čas nerozlučného přátelství je sice dávno pryč, ale družbu, nově partnerství, Benešov pěstuje dál.

OBRAZEM: První máj slavili na benešovském náměstí i ve vlakovém depu

Benešov - V Benešově slavili zájemci první květnový den různorodě. Na Masarykovo náměstí, kde byl pro příchozí připravený jarmark, zavítal i představitel české, politické strany Tomio Okamura. Přítomní se ale více věnovali prodejním stánkům či vystoupení kapel.

OBRAZEM: Do Benešova přijel zahrát Michal Hrůza i František Nedvěd

Benešov - Na prvního máje navštívila město Benešov řada osobností. Příchozí na tradičním jarmarku tentokrát bavili známé, české hvězdy hudebního světa. Zájemci si tak mohli užít profesionální vystoupení Františka Nedvěda, Michal Hrůzy či Kristiny.

Benešovem se šíří fáma, že do kasáren míří rodiny Syřanů

Benešov – Do nevyužívané hlavní budovy Táborských kasáren se má podle nejnovější fámy nastěhovat několik set Syřanů. Hovořilo o tom v pátek při tiskovce vedení města.

OBRAZEM: Hranici i májku postavili dobrovolní hasiči

Poříčí nad Sázavou - Čtyřapůlmetrová hranice hořela v nedělní podvečer i na kopci u Poříčí nad Sázavou. Zdejší sbor dobrovolných hasičů nachystal příznivcům pohled nejen na pálení čarodějnice, ale také na tradiční stavění dvacetidvoumetrové májky pomocí lan a žebříků. 

OBRAZEM: Při akci Vítání ptáčků si některé opeřence pohladili

Poříčí nad Sázavou - S říší opeřenců se seznámilo na čtyřicet účastníků akce Vítání ptáčků. Během prodlouženého víkendu se zájemci v ranních hodinách vydali na dvouhodinovou procházku do lesů v okolí Poříčí nad Sázavou.

Čarodějnice v poklidném duchu. U májky v Benešově si odpočinuli od práce

Benešov – Čarodějnice na benešovském náměstí prožili přítomní v pohodovém duchu. Díky prodlouženému víkendu si mohli zástupci všech generací užít v poklidu vystoupení kapel i ochutnat různorodé občerstvení. Na akci, kterou zdobila čerstvě postavená májka, si především dospělí odpočinuli od práce, jak se při hovoru svěřili.

Třetí patrové parkoviště dostaví ještě letos

Benešov – I člověk neznalý místních poměrů musí podle ohlušujících ran ze sídliště kolem Bezručovy ulice tušit, že právě tam se děje něco velkého. To „něco velkého" je stavba v pořadí už třetího dvoupodlažního parkoviště v uvedené lokalitě s označením Bezručova III.

První máj oslaví lidé spolu s Helenou Vondráčkovou i Jankem Ledeckým

Vlašim - Májové slavnosti oživí opět po roce město Vlašim. Na programu nebudou chybět akce pro děti, ani vystoupení známých, českých umělců. Ti, kteří se nechtějí jen líbat pod kvetoucím stromem, ale touží na prvního máje zažít i zábavu, mohou dorazit do Vlašimi. Na Benešovsku oslavují začátek května doprovodným programem jedině vlašimští.

Senior taxi mohou nově využít v Poříčí nad Sázavou

Poříčí nad Sázavou - Vedení Poříčí nad Sázavou myslí i na své starší obyvatele. Aby se mohli důchodci flexibilně dopravit na nákupy nebo k lékaři, zařídila obec pro své občany novou službu, Senior taxi.

Kraj předložil Benešovu smlouvu s chybami

Benešov – Měla to být formalita. Zastupitelé měli schválit radou doporučenou spolupráci Benešova se Středočeským krajem na první fázi severovýchodního obchvatu. Nakonec se z toho ale vyklubala blamáž.

OBRAZEM: Májku mají v Benešově po dlouhé době

Benešov - Májka od pátečního dopoledne zdobí Masarykovo náměstí v Benešově. Nikdo z přihlížejících si ji ve městě nevybavuje řadu let. Zdá se tedy, že tradiční ozdobený kmen stromu stojí na benešovském náměstí po dlouhé době či dokonce poprvé v novodobé historii.

Děti se projdou pohádkovým lesem po nové, delší trase

Postupice – Procházku pohádkovým lesem připravil, jako každý rok, spolek Záškolák z Postupic. Děti i jejich rodiče mohou díky tomu v sobotu od 13.15 do 15.45 hodin vyrazit na zábavný výlet po nové, delší trase.

Někteří motoristé výměnu řidičáků nestihnou

Benešovsko – Také v okrese Benešov se někteří liknaví motoristé dostávají každý měsíc do situace, že si zapomněli vyměnit řidičský průkaz, jehož platnost končí. Jen v samotném Benešově, jako obci s rozšířenou působností (ORP) státu se výměna do konce dubna týká 155 motoristů. Ve Vlašimi 70 a ve Voticích pak dalších 22. Do konce roku skončí platnost řidičáků v uvedených ORP celkem 4780 motoristům.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies