VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BENEŠOV

Marie Rottrová zazpívala v zahradě sázavského kláštera

Sázava /FOTOGALERIE/ - Již desátý ročník Sázavského koncertu se konal v nádherném a magickém prostředí severní zahrady.

Folklor i domácí marmeládu nabídla benešovská muzejní noc

Benešov /FOTOGALERIE/ – Muzeum Podblanicka v Benešově uspořádalo již po třinácté muzejní noc s programem končícím o půlnoci. Mnozí této ojedinělé možnosti, přijít do muzea i v pozdních nočních hodinách, využili. Měli totiž možnost si prohlédnout nejen stálé expozice, ale i výstavu Svět roubenek a tradic, podívat se na ukázky řemesel, folklorní soubor Benešáček či vystoupení dětí ze základní umělecké školy. Návštěvníci ochutnali i netradiční občerstvení, ve kterém nechyběly třeba kroupy i chlebová nádivka.

Stavbu školy nejspíš zaplatí město bez dotací

Benešov – Kdy se začne s už sedm let uvažovanou rekonstrukcí objektů v Hodějovského ulici, v nichž po dokončení najdou důstojné zázemí žáci Základní školy a Praktické školy Benešov?

OBRAZEM: Děti vyčarovaly obrázky

Benešov – Výstavu s názvem Výtvarné čarování, může kdokoliv, tedy nejen školáci, navštívit do konce května v Domě dětí a mládeže Benešov v Poštovní ulici.

Benešov platí spolkům nájmy a teď i vybavení

Benešov – Město by mělo podporovat sport a především mládež. Za touto myšlenkou stojí všech sedmadvacet benešovských zastupitelů. Jenže ne všichni si podporu představují tak, jak ji nyní praktikuje současné vedení města.

OBRAZEM: Malí motorkáři i cyklisté oživili hřiště

Benešov - Hřiště na sídlišti Spořilov v Benešově ožilo 63 malými cyklisty, motorkáři a koloběžkáři. Jako každým rokem si mohli nejmenší užít dopravní hřiště.

Na studenty táhne, zatím jim pomáhají mikiny

Benešov – Kromě nákupu školních potřeb museli rodiče dětí studujících v Gymnáziu Benešov řešit i jednu na první pohled se studiem nesouvisející záležitost – tepelnou pohodu svých potomků při výuce. Té se některým žákům nedostávalo, protože na ně táhlo netěsnostmi oken.

OBRAZEM: Hledají se majitelé ztracených psů

Benešovsko - Psí útulek v Maršovicích hlásí nárůst ztracených psů. Jen za poslední týden dostala provozovatelka útulku informaci o čtyřech pejscích, kteří hledají svého páníčka.

V Benešově vaří poprvé mok i pro pivaře s celiakií

Benešov – Poprvé v celé historii dlouhé už 120 let, začne benešovský pivovar vařit zlatavý mok, který bez strachu o své zdraví budou moci pít i celiatici, tedy lidé, s alergií na lepek.

Obyvatelé Horní Lhoty se dočkají nového společenského centra

Horní Lhota - Stavbu společenského centra v Horní Lhotě by měla vybraná firma zahájit během letošního června. Občanům malé obce tak nová budova, která nahradí bývalou školu, v budoucnosti nabídne prostory, kde se nejen místní budou moci scházet a pořádat různé akce. Nyní jim slouží jako provizorní kulturní dům bývalý koloniál.

Bez dotací Týnec lávku přes Sázavu neopraví

Týnec nad Sázavou /FOTOGALERIE/ – Odpadávající a drolící se beton, obnažená zrezivělá armatura. Tak jednoduše lze popsat složitý technický stav lávky pro pěší mezi Týncem a jeho osadou, Brodci.

KRÁTCE: Sběr papíru podpoří školu

Benešovsko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z regionu.

Míč i karton piv odcizil ze zahrady rodinného domu

Benešov – Neznámý pachatel vnikl na pozemek rodinného domu, netušil však, že ho při krádeži kartónu piv a dětského míče snímají nainstalované kamery.

Na týneckém hradě zakončili ekologické vzdělávání

Týnec nad Sázavou /FOTOGALERIE/ – Co se v mládí naučíš, ve stáří, jako když najdeš. Tohle prastaré a stále platné pořekadlo uplatňují hravou formou také při ekologické výchově v týnecké mateřské škole.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies