VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BENEŠOV

Maminky si užily zkrášlování

Benešov – Relaxační dopoledne si mohly užít maminky v Mateřském centru Hvězdička. Přijít mohly i se svými dětmi.

Mrtvé místo v samotném centru Benešova má ožít

Benešov - Je Benešov vesnicí nebo městem? Jakkoliv se benešovským patriotům může tahle otázka zdát nepatřičná, probírali ji při poslední veřejné schůzi městští zastupitelé. Důvod k takové polemice byl jednoduchý. Májka uprostřed centrálního Masarykova náměstí.

KRÁTCE: V Benešově nepoteče voda

Benešovsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

Repliky císařské a královské koruny představuje výstava

Jílové u Prahy – Regionální muzeum v Jílovém u Prahy otevřelo do 31. července výstavu Karlovy koruny a korunovace. Představuje nejvýznamnější klenoty a symboly středověkého křesťanského světa – koruny, kterých Karel IV. jako panovník dosáhl.

Historická řemesla si vyzkouší na hradě Šelmberk

Šelmberk – V Historicko řemeslně vzdělávacím centru na hradě Šelmberk u Mladé Vožice se o víkendu uskuteční již dvanáctý ročník Festivalu historických řemesel. Akce představí živé ukázky dvou desítek řemesel od období Keltů až do 18. století, včetně možnosti pro návštěvníky aktivně si vyzkoušet některé výrobní postupy.

Blanický cyklorytíř vyjíždí po dvanácté, letos z Veliše

Veliš – Již dvanáctý ročník Blanického cyklorytíře se bude konat v sobotu se startem mezi 13. a 14. hodinou ve Veliši na hřišti. Akce zahajuje cyklistickou sezónu v Kraji blanických rytířů. V cíli čeká účastníky pasování Na Blanického cyklorytíře roku 2017.

Při oslavách výročí sklárny zapíšou konvici do knihy rekordů

Sázava – Sklárny Kavalier v Sázavě slaví 180. let od založení. Slavnostní akce k výročí je připravená na sobotu a během ní se uskuteční i zapsání skleněné konvice do České knihy rekordů.

OBRAZEM: S nerosty se seznámí v Domě přírody

Krasovice - Ochránci přírody, spolu s geology, připravili pro návštěvníky Domu přírody Blaník novou venkovní expozici s ukázkami místních hornin.

V Benešově je mluvčí radnice ohroženým druhem

Benešov – Životnost tiskového mluvčího Městského úřadu Benešov trvá jen měsíce. V posledním čtvrtroce ale dokonce pouze týdny. Radnice má totiž za poslední necelý rok a půl už pátého pracovníka, který má přes novináře vytvářet její image a předávat přes ně zprávy o práci úřadu.

Díky přibrzdění cisterny dostal řidič osobáku šanci

Benešov – V Konopišti to měla to být v sobotu 27. května pohoda, oslava práce těch, kteří mají pomoc druhým v náplni svého dobrovolnictví.

Vojenské muzeum zahájilo sezonu s novou technikou

Lešany /FOTOGALERIE/ - Dvacátou druhou sezonu zahájilo v sobotu Vojenské technické muzeum Lešany. Areál uvítal jako každoročně tisíce diváků.

Hasiči i hasičky se sešli na Konopišti

Konopiště /FOTOGALERIE/ - Šestý ročník Hasičského dne zahájili hasiči i hasičky na Masarykově náměstí v Benešově průvodem. Jejich společná cesta vedla do areálu přírodního divadla v Konopišti.

OBRAZEM: Hasiči vyšli průvodem z benešovského náměstí

Benešov - Hasičský den na Konopišti zahájili organizátoři na benešovském Masarykově náměstí. Ti, kteří na setkání dorazili, mohli vidět jak moderní techniku, tak historické koňky v průvodu.

O historii i spisovatelích pohovořili mezi knihami

Louňovice p. Bl. /FOTOGALERIE/ – Při setkání v louňovické knihovně zavzpomínali na staré časy. Po povídání o historii si někteří připomněli tváře svých blízkých díky dávno zapomenutým fotografiím.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies