VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BENEŠOV

Malé tanečnice uspěly v okresní soutěži

Benešov – Malé tanečnice z benešovského Domu dětí a mládeže obsadily druhé místo v páteční okresní soutěži Středočeský taneční pohár. Diplomy za moderní tanec dostali i jejich starší kolegové, kteří získali první i druhé místo.

OBRAZEM: Benešovští skauti uctili oběti nacismu

Benešov – Pietní vzpomínky a uctění památky obětí nacismu se zúčastnili jak benešovští skauti a občané Benešova, tak zástupci města. Včera od 10 do 12.30 společně obešli pamětní místa vytvořená k upomínce lidí zemřelých za dobu světových válek. Pietní akci věnovalo město Benešov 72. výročí ukončení 2. světové války a osvobození Československa spojeneckými armádami.

Složky IZS cvičily záchranu raněných z havarovaného autobusu

Benešovsko /OBRAZEM/ – Umějí členové složek Integrovaného záchranného systému poskytnout včas a správě první pomoc lidem z havarovaného autobusu? Právě na to dalo odpověď taktické cvičení IZS. Konalo se včera na silnici u Bořeňovic na Benešovsku a zúčastnili se ho jak zdravotníci, tak hasiči a policisté.

Benešovské muzeum vstupuje do nové éry

Benešov – Audit v Muzeu umění a designu Benešov, který odhalil nepořádek ve sbírkách a plýtvání veřejnými prostředky, nebyl poslední záležitostí, která příspěvkovku potkala.

Studenti neveklovské obchodní akademie uspěli v krajské soutěži

Neveklov /FOTOGALERIE/ – Sedm studentů reprezentovalo Obchodní akademii z Neveklova v krajském kole středoškolské odborné činnosti neboli SOČ, což je soutěž již s dlouholetou tradicí. Studenti zpracovali odborné práce třeba na téma ekonomika a podnikání, pedagogika, psychologie, sociologie a své práce odprezentovali porotě.

Nové chodníky budou mít u bytovek v Divišově

Divišov /FOTOGALERIE/ - Po nových chodnících se zanedlouho projdou obyvatelé Divišova, a to především ti, kteří chodí ulicí Na Sídlišti nebo žijí v bytovkách, u kterých se chodníky vytváří. Nyní je stavební firma ve druhé polovině projektu, do dokončení schází už jen čtrnáct dní.

MC Hvězdička si stěžuje na to, že nenachází společnou řeč s vedením Benešova

Benešov – „I přes naše snahy se nám nedaří najít společnou řeč se současným vedením města. Komunikace vázne a komplikace přibývají." Právě tak začíná text benešovského Mateřského centra Hvězdička následovaný výzvou k podpoře veřejnosti a peticí zveřejněnou 24. dubna. Dosud ji podle předsedkyně představenstva MC Jany Čechové podepsalo přibližně 500 lidí.

Dopravní terminál propojí vlakovou, autobusovou i cyklo dopravu v Sázavě

Sázava - Změnit nevzhlednou část města, autobusové nádraží, na moderní dopravní terminál pohodlný pro cestující, hodlá sázavská radnice již několik let. Projekt má město již připravený, s pracemi by se mělo, v ideálním případě, začít na začátku roku 2018.

Bourají, ale už chystají otevření nové MŠ Úsměv

Benešov /FOTOGALERIE/ - Živáčka, kromě dělníků s jejich velkými stavebními stroji, byste tam nepotkali. Právě tak to vypadá na Spořilově v areálu Mateřské školy Úsměv.

Řidiči pozor! Při vjezdu do Ratměřic hlídá rychlost radar

Ratměřice – Inteligentní měřič rychlosti obdržela nedávno obec Ratměřice, v souvislosti se zařazením do programu Bezpečný kraj.

Benešov směřuje k jedné velké školní jídelně

Benešov – Ani rozdílné, dokonce nesouhlasné názory komunálních politiků a to i těch, kteří tvoří současnou koalici či ji podporují, neodradily nejužší vedení Benešova od záměru sloučit tři školní jídelny v jednu.

Přírodní koupaliště obnoví v Ratměřicích i Divišově

Ratměřice/Divišov - Rybník Jordánek, o který se staré obec Ratměřice, získal novou tvář i funkci. Díky tomu budou moct zájemci vodní plochu využít v létě ke koupání. Naopak v Divišově mají obnovu přírodní nádrže zatím jen v plánu. Do dvou let by ale vedení městyse chtělo nabídnout občanům nové možnosti koupání.

Na pokácení několika stromů už kraj neměl peníze ani kapacitu

Chlístov – Každý, kdo denně projíždí po silnici číslo 106 od Týnce nad Sázavou na Benešov, si nemohl nevšimnout podivné situace, která byla k vidění až do začátku letošního jara. Jen několik desítek metrů za obcí Chlístov ve směru na Benešov, lemovalo silnici stromořadí jeřábů.

AKTUALIZOVÁNO

Manželé Střelkovi oslavili diamantovou svatbu ve vranovském kostele

Přestavlky u Čerčan - Manželé Střelkovi oslavili krásné společné jubileum, šedesát let od své svatby. Diamantovou svatbu potvrdili svatebčané spolu se svými příbuznými a známými ve vranovském kostele. Tento svatostánek si nevybrali náhodou. Společnou, životní pouť totiž započali právě v kostele svatého Václava.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies