VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BENEŠOV

Nová benešovská školka bude zcela bezbariérová

Benešov – Zápisy dětí do nové Mateřské školy Úsměv na Spořilově, začaly právě včera. A to přes to, že stará, dosluhující a nevyhovující školka ještě stále částečně stojí a s výstavbou té nové se dosud nezačalo.

Studentům zprostředkoval boj proti rakovině

Benešov /FOTOGALERIE/ - Přednášky s prostým názvem Ochrana reprodukčního zdraví se včera zúčastnili i v rámci Českého dne proti rakovině, který připadal právě na včerejšek, studenti Gymnázia Benešov. Kromě více či méně známých okolností kontroly vlastního zdraví se mladí dozvěděli i další zajímavé informace spojené s touto zákeřnou chorobou.

S členkami ministerstva se setkaly ředitelky v mateřince

Maršovice /OBRAZEM/ - Dvanáct ředitelek mateřinek z celého okresu přijalo pozvání na setkání v Maršovicích se zástupkyněmi Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

Fotbalový areál v Úročnici využijí vedle domácích také mládežnická družstva Benešova

Benešov /FOTOGALERIE/ – Zázemí pro profesionální fotbal, hřiště pro pralesní ligu. Právě v takovém duchu hovořil starosta Benešova Petr Hostek o sportovním areálu v Úročnici, osadě pod správou Benešova. Do něj během uplynulých několika let nateklo z rozpočtu města více než 10 milionů korun.

Zrod benešovského tartanu nabírá zpoždění

Benešov – Nečekané a poměrně velké zpoždění začíná nabírat start stavby atletické arény v sousedství benešovského zimního stadionu Na Sladovce.

Fandové z Pecerad na Benešovsku odjeli do Paříže

Benešovsko - Fanoušci z Pecerad zamířili do Paříže na MS na utkání s Finskem.

Nové občánky přivítali na benešovské radnici

Benešov – Vítání nových občánků se konalo opět v obřadní síni benešovské radnice. Maminky měly své potomky krásně oblečené a poslechly si i básničky od dětí.

Pomník připomínající setkání frontů, zachraňuje Rus už tři roky

Dobříčkov /FOTOGALERIE/ - Pomník připomínající setkání I. a II. Ukrajinského frontu maršálů Koněva a Malinovského z 9. května 1945, zachraňuje už více než tři roky vlastními prostředky ruský podnikatel Viktor Kornienko.

Zmrzliny u jahodové příchuti nekončí, v nabídce je i malibu

Region /ANKETA/ - Fantazii se meze nekladou ani v tvorbě zmrzlinových příchutí. Nabídka je velká, přesto stále vedou zmrzliny klasické.

OBRAZEM: Do Konopiště se sjeli maxipsi Fíci

Benešov – Neradi to slyší. Jejich miláčci přece nejsou žádní maxipsi Fíci, ale psi plemene Old English Sheepdog, laické veřejnosti známé spíš pod označením Bobtail.

Zámek v Pravoníně prodají v dražbě. Majitel je v exekuci

Pravonín /FOTOGALERIE/ - Zámek v Pravoníně stále chátrá a jeho stav je již více než katastrofický. Italská společnost, která historickou památku vlastní, nejdříve chtěla v budově zřídit penzion. Na podzim 2016 se ale objekt objevil na webových stránkách realitních kanceláří. Společnost je v exekuci kvůli nevyřízeným pohledávkám ze strany vlašimského úřadu.

Na Benešovsko na sraz Zetorů dorazil až od Žďáru nad Sázavou

Nahoruby – Bezpochyby nejvzdálenějším účastníkem třináctého srazu majitelů traktorů Zetor na nahorubské návsi byl v sobotu 6. května Martin Havelka. Až ze Škrdlovic, obce u Žďáru nad Sázavou, přivezl milovníkům starých strojů ukázat svůj šestirychlostní Zetor 25 z roku 1954 s výkonem 25 koňských sil a maximální rychlostí 36 kilometrů v hodině.

Srazy Zetorů dělají zdarma, pokud budou muset mít registrační pokladnu, končí

Nahoruby /FOTOGALERIE/ – Obnova spolkového života vesnice. I tak by se dal popsat počin dobrovolných hasičů z Nahorub, kteří si k tomu vymysleli a zorganizovali srazy historických traktorů Zetor. A vydrželo jim to do dnes. Už třináct let.

Rosův mlýn bez chovatelů Benešov prodá

Benešov – Základna členů ČSCH Benešov už není v Rosově mlýně, ale v Soběhrdech. Skončilo období vzdoru chovatelů vůči záměru města dostat je z jejich tradiční bašty pryč.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies