VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BENEŠOV

Vodní dům zařadili do ročenky české architektury

Hulice – Stavbu Vodního domu ocenili odborníci. Dům se stal jednou z 35 realizací, vybraných k publikování v ročence Česká architektura 2015-2016. Ta každoročně mapuje aktuální situaci a vývoj architektury v Čechách.

AKTUALIZOVÁNO

Preventivní spot varuje před alkoholem. Podívejte se

Benešov /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Středočeská policie má nový preventivní videoklip. Zaměřuje se na alkohol za volantem a je určený mladým začínajícím řidičům. Spot bude hojně využívaný především při přednáškách ve školách. Státní policie video také nabídne benešovským restauracím, barům, ale i nemocnici.

AKTUALIZOVÁNO

Z Kladrub vyrazili na rybářský šampionát do Srbska

Kladruby – Čtrnáctičlenný český reprezentační tým se po několikatýdenních přípravách vydal v neděli 4. června do srbské Kanjiže. Právě tam se konal MS handicapovaných rybářů v plavané. Nyní jsou handicapovaní rybáři opět ve svých domovech, ze šampionátu v Srbsku se vrátili v neděli 11. června.

S povodněmi kolem Sázavy pomohou odborné studie

Sázava – Výraznou pozornost věnuje Středočeský kraj povodí řeky Sázavy, aby se předešlo ničivým povodním.

Benešov znovu posílil svou policii, má už 31 členů

Benešov – Diskusi o tom, zda je v Benešově potřeba více strážníků, o čemž se hovořilo už při březnové schůzi zastupitelstva, ukončilo definitivně květnové hlasování místních politiků.

OBRAZEM: Nejmenší plnili úkoly, nakonec dostali odměnu

Benešov – Svátek dětí oslavili v Benešově ve vnitrobloku na Spořilově. Mateřské centrum Hvězdička připravilo sportovně zábavné odpoledne pro 67 zúčastněných dětí.

Kouřit se nesmí ani v nemocničním parku

Benešov – O novém zákonu zakazujícím kouření v restauracích, se toho napovídalo a napsalo za těch pár dnů jeho platnosti už hodně. Mezi místa, kterých se nová norma ale týká také, a o níž se zatím příliš nehovoří, patří například nemocnice.

Provedou zájemce po hrázi vodní nádrže Švihov

Hulice – Na komentovanou prohlídku hráze vodní nádrže Švihov s pitnou vodou pro české hlavní město a obyvatele řady dalších míst se mohou už v sobotu 3. června vypravit ti, které lákají jinak nepřístupná místa.

Tanečníci obsadili benešovský Kulturní dům Karlov

Benešov - Krajské finále Středočeského tanečního poháru družstev se koná v pátek 2. června v Kulturním domě Karlov. Soutěžící, kteří obsadili nejen kulturní dům, ale vzhledem k pěknému počasí i jeho okolí, se utkali v moderních tancích – disco dance, street dance či hip hop.

Benešovský úřad věří, že kuřáci budou s nekuřáky žít v porozumění

Benešov – V souvislosti se Zákonem o zákazu kouření tabákových výrobků v restauracích připomínají na webu města úředníci MěÚ Benešov, i další místa, kde všude se nesmí kouřit. A také to, že při porušení zákazu má provozovatel povinnost kouřící osobu vyzvat, aby kouřit přestala nebo opustila prostor.

Restauratéři zákaz kouření moc neřeší

Benešov - Žalovat se nemá, ale nahlásit se to musí. Přesně v duchu téhle prastaré hlášky přistupují provozovatelé restaurací k zákonu o zákazu kouření. Vycházejí při tom z pragmatické úvahy.

OBRAZEM: Při svátku dětí bylo veselo

Benešov – Ve středu odpoledne bylo v Domě dětí a mládeže v Benešově veselo. Svátek dětí přišlo do benešovského volnočasového domu oslavit několik dětí.

Od Týnce nad Sázavou se dá znovu jet do Kamenice kratší trasou přes Čakovice

Čakovice – Mosty přes Kamenický potok na silnici mezi Kamenicí v okrese Praha východ a Čakovicemi na Benešovsku zase slouží řidičům.

Nejlépe pracují záchranáři pro pacienty v Benešově

Rejvíz, Benešov – Při už 21. ročníku mezinárodní záchranářské soutěže Rallye Rejvíz, který se konal tradičně na Šumpersku v Koutech nad Desnou, sice zvítězily týmy z Polska a Kanady, ale nejlépe ze středočeských posádek obstáli zdravotničtí záchranáři z Benešova.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies