VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BENEŠOV

Krajská hygiena udělovala pokuty. Nejen v týnecké kantýně museli uklízet

Benešovsko - Pět stravovacích zařízení z okresu muselo zareagovat na nařízení krajské hygieny a "uklidit" své prostory. Všichni provozovatelé splnili požadavky hygieniků bez prodlení. 

OBRAZEM: Maminky slavily svůj svátek

Kamberk – Maminkám k Svátku matek poblahopřáli také zastupitelé obce Kamberk spolu s nejmenšími. Během odpolední akce nejdříve zahrály na flétničky děti ze Základní školy Louňovice pod Blaníkem pod vedením učitelky Kláry Pospíšilové, následně přítomné potěšila i skupina mladých hudebníků Vožičáci. Přítomné dámy dostaly jako pozornost kytičku karafiátu.

Vlašimská hvězdárna odkrývá tajemství

Vlašim - Vlašimská hvězdárna slavila svůj den. Návštěvníci si tak mohli prohlédnout prostory, kde se členové hvězdářského spolku schází již několik desetiletí, i odtajnit řadu tajemství.

OBRAZEM: Ondřej Hejma byl hlavním lákadlem Folkového kvítku

Konopiště – Festival Folkový kvítek rozkvetl již po dvacáté šesté v přírodním divadle na Konopišti.

OBRAZEM: Škodovky zamířily pod Blaník

Smršťov - Škodovky všech typů přivítal v sobotu Rekreační areál Blaník ve Smrštově. Po uvítání zúčastněných se zájemci rozjeli k blízkému libouňskému kopci.

Hasiči i hasičky z dobrovolných sborů se utkali v soutěži

Louňovice pod Blaníkem – Dobrovolní hasiči nejen pomáhají, ale také závodí. Na okrskovou soutěž do Louňovic pod Blaníkem přijela různorodá družstva z blízkého okolí.

V Benešově vaří pivo už 120 let

Benešov – Tak dlouhou historii, jakou má Pivovar Ferdinand, žádná jiná firma v Benešově nemá. Trvá už celých 120 let. Ale to, že to tak v roce 2017 skutečně bude, tehdy, na úplném začátku, nebylo jisté.

Stížnosti Ostředka na pneumatiky nevyslyšeli

Ostředek – Obavy z poškození vlastních pozemků a životního prostředí, které v obyvatelích Ostředka vyvolávala továrna na zpracování vysloužilých pneumatik v nedalekých Bělčicích, se naplnily.

Konopiště je nejen vidět, ale bylo znovu také slyšet

Konopiště – Nejen třísté výročí narození Marie Terezie, ale také její korunovaci z 12. května 1743 na českou královnu si připomněli včera na státním zámku Konopiště. A protože vzpomínku na korunovaci měla v předvečer 274. výročí korunovace doprovodit slavnostní mše, bylo k potřeba i zvonění.

Benešov se vůbec poprvé přidal k akci Noc literatury

Benešov - Premiérově se v Městské knihovně Benešov a jeho Muzeu umění a designu konala celostátní akce Noc literatury. Ve městě si akci připomněli na celkem třech místech - Městské knihovně na Malém náměstí, Experimentě, což je zajímavá expozice v podzemí radnice, a také v Hotelu Bellevue na Karlově.

OBRAZEM: Narození Marie Terezie si připomínají i na Konopišti

Benešovsko - Přesně tři století to budev sobotu 13. května od chvíle, co ve vídeňském Hofburgu světlo světa spatřila Maria Theresia Walburga Amalia Christiana známá jako císařovna Marie Terezie. Právě tahle žena stála u zrodu úspěšné dynastie Habsbursko – Lotrinské.

AKTUALIZOVÁNO

V kasárnách hořel objekt, v němž pobývali bezdomovci

Benešov - Požár montovaného a částečně i zděného objektu v areálu bývalých Táborských kasáren v Benešově, který využívají k noclehům lidé bez domova, probudil v noci na pátek obyvatele rodinných i bytových domů v okolí kasáren.

OBRAZEM: Krajská taneční soutěž je již za dveřmi

Benešov – Okresní kolo soutěže v moderních tancích zná své vítěze z celkových 250 účastníků. Krajského kola, které je naplánované na 2. června taktéž v Benešově, se díky tomu zúčastní dvanáct týmu z okresu.

Benešov už brzy zbourá část bývalé tržnice

Benešov – Už koncem měsíce by podle vyjádření starosty města Petra Hostka měla za své vzít část někdejší tržnice ve Vnoučkově ulici, místě, které někteří lidé znají spíše pod označením Na blátě. „Objekt už je opravdu v dezolátním stavu a hrozí, že by na někoho mohl spadnout," uvedl starosta, i když havarijní stav objektu není na první pohled patrný.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies