VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BENEŠOV

Nultý ročník festivalu odstartovali se známými umělci

Lstění /FOTOGALERIE/ – V pohodovém a milém duchu odstartovali pořadatelé nultý ročník festivalu Letní lidé ve Lstění u řeky Sázavy.

OBRAZEM: Stodola ožila hudbou

Sázava /FOTOGALERIE/ - Tradiční akce v Sázavě potěšila o víkendu malé i velké. Festival Stodola Vest přivítal během dvou dnů nejrůznější hudební skupiny se sázavskými muzikanty jako v případě kapely Zputnik.

Běžci a běžkyně ovládli zámecký park ve Vlašimi

Vlašim /FOTOGALERIE/ – Zaběhat si pro radost nebo si ověřit svou zdatnost. To mohli milovníci běhu v sobotu v zámeckém parku ve Vlašimi. Program potěšil malé i velké, vždyť i samotné děti se mohly zúčastnit běžeckých závodů.

Noc kostelů byla velkým lákadlem pro návštěvníky také v Benešově

Benešov - Tradiční akce s názvem Noc kostelů proběhla za vysokého zájmu návštěvníků v pátek v kostele sv. Anny na benešovském Masarykově náměstí.

Sázavský kostel vlastní raritu, Pannu Marii v očekávání

Sázava /FOTOGALERIE/- Prohlédnout si prostory sázavského svatostánku mohli zájemci také v Sázavě. Odtajnili tak zajímavosti kostela svatého Prokopa, mezi které patří ostatky a relikvie světce či neobvyklý obraz s Pannou Marií.

Figury v obrazech Marka Králíka jsou plné pocitů

Benešov - Vernisáž výstavy Marka Králíka byla připravená na páteční večer v Městské výstavní síni v Benešově Autor byl vtipně přivítán nejen květinou a sklenkou vína, ale vzhledem k jeho příjmení dostal i květinu z mrkví, což kvitoval úsměvem.

OBRAZEM: Děti měly v Peceradech svou olympiádu

Pecerady /FOTOGALERIE/ - Sedmnáctou dětskou olympiádu připravili na sobotu 10. června pro malé i větší děti dobrovolní hasiči z Pecerad, místní části Týnce nad Sázavou. Disciplínami byly ty klasické, sportovní, ale také netradiční, jako třeba skákání v pytli.

OBRAZEM: Lidé zhlédli v načeradském kostele módní přehlídku

Načeradec - Kostel svatého Petra a Pavla v Načeradci přivítal v pátek večer návštěvníky na celorepublikové Noci kostelů. Akci zahájilo hudební seskupení pedagogů a jejich přátel, vystupující pod názvem kapela Ráchel.  

Obyvatelé domu v Žižkově ulici tonou v nejistotě

Benešov – Další pokus o získání přízně radnice, mají za sebou obyvatelé bytového domu v Žižkově ulici. A protože už loni v listopadu na městském úřadě neuspěli, předali svůj dopis určený vedení města, konkrétně místostarostovi Jiřímu Švadlenovi, opozičnímu zastupiteli Zdeňku Zahradníčkovi.

Načeradský kostel ožije hudbou i módní přehlídkou

Načeradec – Kostel svatého Petra a Pavla v Načeradci, o kterém je dochovaná písemní zmínka z roku 1184, bude jedním z těch, který v pátek přivítá návštěvníky při akci Noc kostelů. Příchozí se mohou těšit na neuvěřitelně velký prostor vně kostela, který připomíná katedrálu, a je na půl románského a na půl gotického původu.

Členové Aktivní zálohy nacvičujína Želivce ostré vojenské nasazení

Hulice – Výcvik pěší roty aktivní zálohy při Krajském vojenském velitelství Praha – Středočeský kraj a složek Integrovaného záchranného systému Středočeského kraje pod názvem Hráz 2017 se v těchto dnech koná v prostoru Vodního díla Švihov.

Benešov zvažuje stavbu parkovišti u hřbitova

Benešov – Co všechno v Benešově chybí, poznají nejlépe ti, kteří tam právě „to" nenajdou. Dlouhodobě jde například o parkoviště u nového hřbitova. Nejcitelněji je absence místa pro odstavení aut zřejmá v době svátků – na Velikonoce, Vánoce a zejména během Dušiček.

OBRAZEM: V centru Benešova měl festival design

Benešov - Neotřelý trh zaměřený na tvorbu českých designérů se včera uskutečnil na Masarykově náměstí. A i když návštěvnost nedosahovala úrovně klasických trhů farmářských, bylo se nač dívat.

Dětský domov podpálili dva jeho klienti

Sedlec–Prčice – Kdo a proč založil úmyslně oheň ve dvou pokojích v podkrovní části Dětského domova, základní školy a školní jídelny Sedlec –Prčice, zjišťovali od začátku března policisté a hasiči.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies