VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BENEŠOV

Chodci pozor, na Masarykově náměstí se propadá dlažba

Benešov – Na několika místech Masarykova náměstí se po zimě objevují různě velké prohlubně.

Lodičkami se v Konopišti hned tak nesvezou

Konopiště – Doba, kdy se po hladině Zámeckého, nyní Konopišťského rybníka v lodičkách projížděly zamilované páry, se hned tak nevrátí.

Změny územního plánu číslo 2 projednají v Benešově až v květnu

Benešov – Protože je územní plán (ÚP) pro obce dokumentem z nejdůležitějších, navíc stále živých, je potřeba ho čas od času aktualizovat. A právě to se nyní děje také v Benešově, kde zastupitelé projednávají změny číslo 2 a 3. Proces je tedy na samém začátku.

Sbor Gymnázia Benešov se v Brně líbil

Benešov, Brno - Pěvecký sbor Gymnázia Benešov se zúčastnil již 23. ročníku přehlídky pěveckých sborů Gymnasia Cantant v Brně.

Lidé nemají vodu, sportovci si zalévají trávu

Týnec nad Sázavou /FOTOGALERIE/ – V Peceradech a Zbořeném Kostelci, místních částech Týnce, chybí pitná voda. A protože se tam lidé vodovodu hned tak nedočkají, využila řada z nich nabídky radnice na finanční podporu 30 tisíc na vlastní vrtanou studnu a to nejen letos, ale i zpětně za loňský rok.

Při opravě konopišťské hráze sečtou také ryby

Konopiště – V podstatě jen několik měsíců uplynulo od dokončení projektu revitalizace biokoridoru Šiberna, jehož součástí bylo i odbahnění Konopišťského rybníka. Kromě toho se práce pod zámkem zaměřily také na rekonstrukci zábradlí, cesty na koruně hráze a především opravu jí samotné. Teď se ale do Konopiště se na hráz znovu „vrhnou" dělníci.

OBRAZEM: Na benešovském náměstí vztyčili velikonoční strom

Benešov - Od pondělí 10. dubna zdobí benešovské Masarykovo náměstí velikonoční bříza. Podívejte se na na naši fotogalerii z místa!

Po úklidu mezi Kácovem a Pikovicemi ubylo patnáct tun odpadu

Posázaví - Řeka Sázava je opět o něco čistší. Postarali se o to dobrovolníci, kteří se o uplynulém víkendu v rámci 12. ročníku projektu Čistá řeka Sázava vydali uklidit její břehy a okolí.

Opilý výtržník také několikrát v Benešově kradl

Benešov - Muž, který se na benešovském vlakovém nádraží dopustil výtržnosti a vandalství, také kradl. Policisté ho zadrželi při vyšetřování jiné trestné činnosti.

Dobrovolníky od úklidu Sázavy neodradila ani zvýšená hladina řeky

Krhanice - Ani trochu vyšší údaje, které na vodoteči v Nespekách ukazovaly v sobotu ráno hladinu 99 centimetrů a průtok 26,2 kubíku za sekundu, ani prognóza dalšího mírného zvýšení, neohrozily akci Čistá řeka Sázava.

Václav Klečka: K úklidu Sázavy mě přesvědčila kamarádka

Posázaví – Na své premiérové čištění Sázavy se z nedalekého Poříčí nad Sázavou do Krhanic vypravil také dvaačtyřicetiletý Václav Klečka. I když celý život bydlí u řeky a cítí s ní sounáležitost i jakousi povinnost pomoci jí zbavit se nepořádku, odhodlal se k tomu jen díky jedné okolnosti.

Benešov chce omezit reklamu ve městě

Benešov – Omezit hyzdění města nevkusnými reklamními poutači hodlá současné vedení města. To do boje s větrnými mlýny přizvalo i nového městského architekta Michala Schwarze. Jak se to povede, ukáže čas.

Porušuje sanatorium lidská práva?

Ostředek - Veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová tvrdí, že v ostředeckém Sanatoriu Lotos pro lidi postižené Alzheimerovou chorobou porušují zákon a klienty ponižují. Jednatel společnosti, která sanatorium provozuje, Alexander Kučera jakékoliv pochybení odmítá.

Spisovatelka Alena Jakoubková: Díky knihám si plním svá přání

Neveklov /ROZHOVOR/ - Spisovatelka Alena Jakoubková žije již řadu let v Neveklově. V loňském roce se umístila na páté příčce, coby jedna z nejpůjčovanějších autorek v tuzemských knihovnách.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies