VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BENEŠOV

Město Benešov leží necelých čtyřicet kilometrů jihovýchodně od Prahy v kraji mezi řekou Sázavou a bájnou horou Blaník. Jeho výhodná poloha na dopravních tepnách a atraktivní přírodní i kulturní prostředí jej předurčuje stát se zajímavým střediskem turistického ruchu. Benešov leží na železniční trati 220 Praha – Tábor – České Budějovice. Na západním okraji města vede silnice I/3 spojující tatáž města.

V 11. století za vlády Přemyslovců probíhala kolonizace dosud neobydlených oblastí jižně od Prahy. První osídlení Benešova je na místě dnes zvaném Na Karlově, kde vznikl panský dvorec, kostel a okolo nich osada. Poté se centrum přesunulo výstavbou městského tržiště na dnešní Masarykovo náměstí. Na Karlově byl založen minoritský klášter a majitelem se stal pražský biskup Tobiáš z Benešova, který si záhy vybudoval nové sídlo – Konopiště. Po vymření Benešoviců se majiteli stávají Šternberkové a po nich městu zůstal znak – osmicípá zlatá hvězda v modrém poli. Zdroj: www.benesov-city.cz

Dopravu v Benešově omezí návštěva prezidenta Česka

Benešov – Na dvoudenní komplikace související s návštěvou hlavy státu, Miloše Zemana ve městě u Konopiště by se už nyní měli připravit motoristé.

Pochod za povidlovým koláčem má číslo 38, chodce potkáte na silnicích i po setmění

Benešov – I když je Pochod za povidlovým koláčem pořádaný KČT Benešov je z odborného pohledu sportovní záležitostí, jedná se bezpochyby také o událost společenskou.

Financování benešovských spolků není jasné

Benešov – Jak budou letos financovány spolky a organizace působící v Benešově? Právě tahle jednoduchá otázka přinesla do jednání posledního zastupitelstva města řadu nejasností a dalších otázek.

Předseda sněmovny Jan Hamáček pokřtil káně a prohlédl si zbrojovku

Benešovsko – Nejprve Vlašim, pak Benešov. Takový byl itinerář pondělního výjezdu do středočeského volebního obvodu Jana Hamáčka, předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

Starosta uznal stížnost na něj za oprávněnou

Kvůli stížnosti na jednání Městské policie Benešov padla i stížnost na starostu města Petra Hostka.

Na farmářském trhu ve Vlašimi zájemci nenakoupí

Vlašim - Ještě minulý rok měli zájemci ve Vlašimi možnost nakoupit na farmářském trhu. Letos se ale situace změnila. Pořadatel trhu již ve Vlašimi tímto způsobem působit nebude. Je to především kvůli malému zájmu ze strany prodejců i kupujících.

Z hořící týnecké kolny vynesli hasiči dvě propanbutanové lahve

Týnec nad Sázavou – Škodu 200 tisíc korun odhadl vyšetřovatel hasičů po požáru na objektech garáže a kolny v Sadové ulici.

Řidič zhasl svým vozem centrum města

Benešov – Do tmy se ponořilo v pátek večer 24. března centrum Benešova.

Benešov už společnosti Posázaví peníze letos nedá

Benešov – Obecně prospěšné společnosti Posázaví peníze letos nedáme, dotace si zajistíme sami nebo pomocí agentur. Ale možnosti další, spolupráce s Posázavím se nezříkáme.

Benešov pošle strážníky do Poříčí

Benešov – Do Poříčí nad Sázavou začne už brzy posílat na práci dva své strážníky Benešov. Rozhodlo o tom jeho zastupitelstvo. Ještě před hlasováním zazněly dotazy.

V podjezdu mezinárodní silnice E55 u Benešova uvízl další kamion

Benešov - Žádné zranění, ale jen škoda a velká komplikace pro řidiče – profesionála. Jenže právě tak se včera nezachovala šofér z Plzeňska, který chtěl vjet do Benešova po silnici od Týnce nad Sázavou.

Kraj investuje v Benešově 35 milionů korun do nemocnice

Benešov /FOTOGALERIE/ – Další masivní investice odstartovala v Nemocnici Rudolfa a Stefanie a po zhruba třech měsících začíná dostávat konkrétní podobu.

I v benešovské nemocnici působí dobrovolníci

Benešov /FOTOGALERIE/ - Také v benešovské Nemocnici Rudolfa a Stefanie Benešov pracuje řada dobrovolníků. Může jím být každý, kdo ze své vůle a ve svém volném čase vykonává činnost ve prospěch druhých.

Rozvoj čeká pouze krytý plavecký bazén

Benešov /FOTOGALERIE/ – Kam investovat dříve a kam masivněji? I když taková otázka, by se dala při počtu sportovišť, která spravují Městská sportovní zařízení Benešov, od jeho vedení očekávat, vize a plány má MSZ jasně utříděné.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies