VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BENEŠOV

Město Benešov leží necelých čtyřicet kilometrů jihovýchodně od Prahy v kraji mezi řekou Sázavou a bájnou horou Blaník. Jeho výhodná poloha na dopravních tepnách a atraktivní přírodní i kulturní prostředí jej předurčuje stát se zajímavým střediskem turistického ruchu. Benešov leží na železniční trati 220 Praha – Tábor – České Budějovice. Na západním okraji města vede silnice I/3 spojující tatáž města.

V 11. století za vlády Přemyslovců probíhala kolonizace dosud neobydlených oblastí jižně od Prahy. První osídlení Benešova je na místě dnes zvaném Na Karlově, kde vznikl panský dvorec, kostel a okolo nich osada. Poté se centrum přesunulo výstavbou městského tržiště na dnešní Masarykovo náměstí. Na Karlově byl založen minoritský klášter a majitelem se stal pražský biskup Tobiáš z Benešova, který si záhy vybudoval nové sídlo – Konopiště. Po vymření Benešoviců se majiteli stávají Šternberkové a po nich městu zůstal znak – osmicípá zlatá hvězda v modrém poli. Zdroj: www.benesov-city.cz

Napětí kvůli záměru radnice sjednotit školní jídelny stoupá

Benešov /OBRAZEM/ – Napětí, které pociťují před odchodem na dovolenou především pracovnice tří benešovských školních jídelen, by se dalo krájet. „To víte, že z té nejistoty nejsme odvázané," uvedla jedna z kuchařek, ale jméno si nepřála zveřejnit. „Bojíme se o práci," vysvětlila.

OBRAZEM: Úplná uzavírka průtahu Týnce se blíží

Týnec nad Sázavou - Zatím jen mírné zpoždění nabírají cestou do svého cíle řidiči, kteří projíždějí Benešovskou ulicí. Dopravu tam usměrňují přenosné semafory.

Charismatičtí mladíci ze ŠouflŠou spolu hrají již tři roky

Sázava /FOTOGALERIE/ - Kapela ŠouflŠou potěšila první příchozí na sázavském festivalu Slunovrat.

V Benešově letos vylepší i porodnické boxy

Benešovsko /FOTOGALERIE/ - Přesun části provozních prostředků do investic tak, aby díky tomu bylo možné ještě letos upravit lékárnu nevyhovující současným předpisům, se podařil vedení benešovské Nemocnice Rudolfa a Stefanie. Připomněl to při nedávné návštěvě Benešova náměstek středočeské hejtmanky pro zdravotnictví Martin Kupka.

V Benešově staví největší montovaný objekt v Česku

Benešov /FOTOGALERIE/ - Mírné, asi dvoutýdenní zpoždění nabrala stavba montované mateřské školy na sídlišti Spořilov II. „Pokud bude dobré počasí, pořád počítáme s tím, že školka začne fungovat už od nového školního roku.

Na Sázavský ostrov už dojedete, sezóna může začít!

Sázava - Most Na Kácku, který spojuje Sázavský ostrov s městem jednoproudovou silnicí, konečně opravili. Akci chtěli zastupitelé Sázavy dokončit před zahájením vodácké sezóny tak, aby rekonstrukce nenarušovala činnost Rekreačního areálu na ostrově. A to se povedlo.

Díky mobilu budou chytřejší

Sázava – Mobilní rozhlas spustilo i město Sázava. Díky nové službě budou zájemci informováni o aktuálním dění pomocí různých komunikačních kanálů.

S tříděním papíru a plastu slaví úspěch

Poříčí nad Sázavou – Díky systému domácího třídění plastu a papíru, který v Poříčí nad Sázavou funguje od loňského září, došlo k měsíčnímu navýšení těchto sebraných surovin v řádech tun.

Opilý muž napadl v Benešově strážníka

Benešov – Potyčku dvou mužů řešili městští strážníci v Benešově. Jeden z výtržníků následně napadl také jednoho ze strážníků.

Obchodníci z Tyršovy ulice netuší, co je čeká

Benešov /VIZUALIZACE/ – Ještě letos, nejspíš na podzim, by měly začít práce na revitalizaci nejdůležitějšího městského bulváru, Tyršovy ulice.

Noclehárnu si bezdomovec přestěhoval na náměstí

Benešov – Protože je noclehárna pro ty, co nemají vlastní ložnici otevřena v někdejších benešovských Táborských kasárnách pouze v zimních měsících, hledají lidé bez domova v létě nocleh, kde se dá.

Sběr jahod letos končí, úrodu ovlivnilo sucho

Zaječí - Takové sucho, jaké panuje letos, pěstitel jahod ze Zaječí Martin Perníček ještě nezažil. A to jahody pěstuje na zhruba hektaru rodinných pozemků už osmnáct let. V devadesátých letech s tím začínali v malé osadě u Neveklova, jeho otec a děd. „Ti ale měli jahody jen jako koníčka," usmívá se mladý muž.

U týnecké diskotéky musela zasahovat záchranná služba

Týnec nad Sázavou /FOTOGALERIE/ – V diskotékovém rytmu se v sobotu rozhýbal sál Společenského centra Týnec. Akce se ale neobešla bez zranění.

Šebířovští pionýři přijeli slavit do kamberské hospůdky

Kamberk /FOTOGALERIE/ - Meziobecní spolupráce funguje i napříč okresy. To potvrdila společenská akce v kamberské hospůdce, kam zavítal bývalý hudební soubor z Šebířova na Táborsku. Na dvě stě lidí se sešlo, aby si připomnělo šedesát let od vzniku šebířovského seskupení, oslavilo otevření nové galerie a poslechlo si milou, dechovou muziku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies