VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Starosta Maršovic Bohumil Ježek: Je tady parta dobrých lidí

Maršovice – Při obnovených masopustech ještě nikdy nechyběl starosta městyse s více než 700 obyvateli, Bohumil Ježek. Ještě před vypuknutím veselí toho zatím posledního, jubilejního, odpověděl na několik otázek.

15.2.2016
SDÍLEJ:

Maršovický masopust.Foto: Zdeněk Kellner

Starosta Maršovic Bohumil Ježek.

Masopust má téměř vždy stejný scénář. Masky přijdou k domu a jejich majitel je pohostí. Bude to tak i tentokrát, při jubileu?
Bude to trochu jiné. Vyrobili jsme k té příležitosti masopustní přání s věnováním a fotografiemi z uplynulých ročníků. Obdrží ho všichni, které maškary pravidelně vyjídají, připravují je o něco ostřejšího na zahřátí a také o peníze, které náš divadelní spolek potřebuje na zaplacení muzikantů. Toho, že nám lidé přes to všechno znovu a znovu otevírají své domovy, si velmi vážíme.


Jaké masky se v průvodu tentokrát objeví? Tradiční, nebo nějaké moderní, novodobé?
Některé, jako ženich s nevěstou jsou tradiční, jiné soudobé. Upustili jsme od starobylých zvyků sypání mouky nebo rozdávání slámy pro štěstí a dobrou úrodu, protože i přes to, že obyvatelé maškary rádi vidí, úplně nadšeni z nepořádku, který po sobě nechaly, nebyli.


Mezi maskami je tentokrát nepřehlédnutelná, velmi silná ruská skupina Marfušek s Nastěnkou a Ivánkem…
Věděli jsme, že tahle parta přijde, ale netušili, za co tentokrát. Skupinky přátel se domlouvají jen mezi sebou. Ale Ivánek s Nastěnkou se dokonce ani nedomluvili, a takhle se jim to pěkně povedlo.

Co se bude dít po skončení masopustu? Máte nějaké zhodnocení nebo taneční zábavu?
Masopust skončí někdy kolem páté. Kdo dojde až do hospody, tak tam bude. Takové setkání je podle všeho lepší, než cokoliv jiného.


Proč myslíte, že to tak je?
Je tady totiž parta dobrých lidí, která dokáže zdarma udělat něco i pro druhé a to se cení. Že to skutečně takhle funguje, se projevilo i tím, že Maršovice získaly Modrou stuhu za společenský život v krajském kole soutěže Vesnice roku.

Autor: Zdeněk Kellner

15.2.2016
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jak reklamovat koupený dům či byt

FNL, Vlašim - Varnsdorf 4:1.
9

Bodnutí Fenina rytíře rozzlobilo

Objekty kolem benešovské šatlavy si můžete koupit

Benešov – Bez sta tisíc korun za rovných 15 milionů si lze koupit blok domů, jehož součástí je také někdejší benešovská šatlava. Spolu s ní prodává majitel i sousední polyfunkční dům s obchody a službami a pozemek určený pro bytovou výstavbu.

Do tiché země vtrhli jako vichřice

Benešovsko /OBRAZEM/ - Na břehu řeky roste tráva ostřice, prý přišli včas, však vtrhli jako vichřice, nad tichou zemí vrčí netopýři a národ němý tlučou oficíři. Ke slovům písně Karla Kryla Jeřabiny nelze ani po 49 letech od okupace Československa vojsky pěti komunistických zemí, nic vytknout. Přesně totiž vystihují atmosféru té doby.

Válečný řev a řinkot zbraní. Taková byla raně středověká bitva

Brdečný - Malá osada Brdečný u Neveklova přivítala o víkendu nespočet nadšenců do historie. Raně středověká bitva Rogar neboli Pojídači mrtvých předvedla příchozím život v minulosti, ale také především raně středověké bitvy.

OBRAZEM: Festival Exploration si užily tisíce fanoušků

Benešov - Dlouho očekávaný festival elektronické hudby v Táborských kasárnách v Benešově skončil. Exploration za uplynulé dva dny ale navštívilo tisíce lidí. Mezi fanoušky byla slyšet jak čeština, tak i angličtina, němčina, francouzština nebo maďarština.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení