VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Starosta Maršovic Bohumil Ježek: Je tady parta dobrých lidí

Maršovice – Při obnovených masopustech ještě nikdy nechyběl starosta městyse s více než 700 obyvateli, Bohumil Ježek. Ještě před vypuknutím veselí toho zatím posledního, jubilejního, odpověděl na několik otázek.

15.2.2016
SDÍLEJ:

Maršovický masopust.Foto: Zdeněk Kellner

Starosta Maršovic Bohumil Ježek.

Masopust má téměř vždy stejný scénář. Masky přijdou k domu a jejich majitel je pohostí. Bude to tak i tentokrát, při jubileu?
Bude to trochu jiné. Vyrobili jsme k té příležitosti masopustní přání s věnováním a fotografiemi z uplynulých ročníků. Obdrží ho všichni, které maškary pravidelně vyjídají, připravují je o něco ostřejšího na zahřátí a také o peníze, které náš divadelní spolek potřebuje na zaplacení muzikantů. Toho, že nám lidé přes to všechno znovu a znovu otevírají své domovy, si velmi vážíme.


Jaké masky se v průvodu tentokrát objeví? Tradiční, nebo nějaké moderní, novodobé?
Některé, jako ženich s nevěstou jsou tradiční, jiné soudobé. Upustili jsme od starobylých zvyků sypání mouky nebo rozdávání slámy pro štěstí a dobrou úrodu, protože i přes to, že obyvatelé maškary rádi vidí, úplně nadšeni z nepořádku, který po sobě nechaly, nebyli.


Mezi maskami je tentokrát nepřehlédnutelná, velmi silná ruská skupina Marfušek s Nastěnkou a Ivánkem…
Věděli jsme, že tahle parta přijde, ale netušili, za co tentokrát. Skupinky přátel se domlouvají jen mezi sebou. Ale Ivánek s Nastěnkou se dokonce ani nedomluvili, a takhle se jim to pěkně povedlo.

Co se bude dít po skončení masopustu? Máte nějaké zhodnocení nebo taneční zábavu?
Masopust skončí někdy kolem páté. Kdo dojde až do hospody, tak tam bude. Takové setkání je podle všeho lepší, než cokoliv jiného.


Proč myslíte, že to tak je?
Je tady totiž parta dobrých lidí, která dokáže zdarma udělat něco i pro druhé a to se cení. Že to skutečně takhle funguje, se projevilo i tím, že Maršovice získaly Modrou stuhu za společenský život v krajském kole soutěže Vesnice roku.

Autor: Zdeněk Kellner

15.2.2016
SDÍLEJ:
Dopravní nehoda auta pošťáků mezi Děčínem a Hřenskem.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Okresní přebor: Nespeky B - Jankov 2:1.
24

Béčko Nespek odhodilo nováčkovský ostych a je postrachem

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Pomáhají, protože chtějí

Neveklov - Studenti Obchodní akademie Neveklov sdružení ve společnosti DOORS se zapojili do projektu 72 hodin – tři dny dobrovolnických aktivit, který vyhlásila Česká rada dětí a mládeže. V rámci tohoto projektu jsme navštívili neveklovský domov pro seniory.

Zvrat v anketě o prodeji bytů v Benešově nic neznamená

Benešov – Co je za velkým vzestupem počtu kladných odpovědí na radniční anketní otázku související s privatizací bytového fondu v Benešově? Tahle otázka nejspíš zůstane bez odpovědi. Jisté je, že v neděli ukončené sčítání přineslo celkem 960 kladných odpovědí, zatímco záporných bylo jen 613.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení