VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikulášská akademie měla dvanácté pokračování

CHOCERADY - Zaplněnou jídelnou zněly vánoční hity, koledy, nechyběly pohádky ani čardáš

5.12.2007
SDÍLEJ:

Školní akademii choceradské základní školy zahájily děti z mateřské školy. Čtvrťáci zaujali povídáním o praotci Čechovi. Na Mikulášské akademii nesměli chybět čerti. Herecké výkony účinkujících se rodičům líbily a často je odměnili potleskemFoto: Deník/ Petr Roubíček

Úvodní scénka dětí z mateřinky navodila sváteční atmosféru už dvanácté Akademie Základní školy Chocerady, tentokrát Mikulášské. Ta se nesla ve znamení koled, básniček a písniček. Zcela zaplněnou školní jídelnou, kde se představení uskutečnilo, zněly známé hity jako například Dělání, dělání nabo Vánoce přicházejí, nechyběly ani scénky a pohádky.
Velkým potleskem byla odměněna pohádka O Budulínkovi, se kterou se představili prvňáci. Také loupežník Sarka Farka od dětí ze druhé třídy měl u obecenstva velký úspěch. Třeťáci se zaměřili na zpívání vánočních koled za hudebního doprovodu a čtvrťáci zaujali poutavým povídáním o praotci Čechovi, jak se dostal na horu Říp. Pátá třída si připravila parodii na Macha a Šebestovou a jejich kouzelné sluchátko. Každodenní problémy řešili žáci sedmého ročníku. Nechyběl tanec v rytmu disca, duo Denisa, Lucka zase předvedlo čertovský kankán.
„Přestože se blíží Vánoce, chceme, aby program nebyl jen o nich, ale snažíme se s dětmi nacvičit i jiné pohádky,“ uvedla ředitelka školy Miroslava Cinkeisová s tím, že velký podíl na konečném efektu má školnice, která je hlavním výtvarníkem scén, výrobcem kulis a divadelních propriet.
S přípravami na akademii začali ve škole začátkem října. Často se zkouší během přestávek, po vyučování, ale i v hodinách hudební výchovy. Zúčastňují se jí všechny třídy kromě deváťáků. „Těm se už většinou nechce. Pomáhají ale jinak. Před představením zajišťují výstavu výrobků našich žáků a dětí z mateřské školy. Vesměs se jedná o dílka s vánoční tématikou,“ říká ředitelka a vysvětluje, proč škola pořádá akademii právě v tomto období. „Akademii směřujeme pokaždé na poslední měsíc v roce, buď na Mikuláše nebo před Vánoce. Lidé jsou v tomto období lépe naladěni.“
Přes hodinu trvající představení zakončili všichni účinkující společně s rodiči vánoční koledou Nesem vám noviny.

5.12.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

FNL, Vlašim - Varnsdorf 4:1.
9

Bodnutí Fenina rytíře rozzlobilo

Peníze. Ilustrační foto.

Objekty kolem benešovské šatlavy si můžete koupit

Do tiché země vtrhli jako vichřice

Benešovsko /OBRAZEM/ - Na břehu řeky roste tráva ostřice, prý přišli včas, však vtrhli jako vichřice, nad tichou zemí vrčí netopýři a národ němý tlučou oficíři. Ke slovům písně Karla Kryla Jeřabiny nelze ani po 49 letech od okupace Československa vojsky pěti komunistických zemí, nic vytknout. Přesně totiž vystihují atmosféru té doby.

Válečný řev a řinkot zbraní. Taková byla raně středověká bitva

Brdečný - Malá osada Brdečný u Neveklova přivítala o víkendu nespočet nadšenců do historie. Raně středověká bitva Rogar neboli Pojídači mrtvých předvedla příchozím život v minulosti, ale také především raně středověké bitvy.

OBRAZEM: Festival Exploration si užily tisíce fanoušků

Benešov - Dlouho očekávaný festival elektronické hudby v Táborských kasárnách v Benešově skončil. Exploration za uplynulé dva dny ale navštívilo tisíce lidí. Mezi fanoušky byla slyšet jak čeština, tak i angličtina, němčina, francouzština nebo maďarština.

OBRAZEM: Parní lokomotiva Ušatá projela Posázavím

Posázaví - Výletníci a především milovníci lokomotiv mohli být v sobotu nadšeni. Přes Benešovsko, a hlavně Posázavím, projela parní lokomotiva přezdívaná Ušatá. Cestující ale nemuseli ujet celou trasu z hlavního města až do Kácova. Během cesty mohli využít zastávky u zajímavých turistických míst okresu a užít si tak výlet naplno.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení