VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KRÁTCE: Výletníci vyjedou lokomotivou, zábava roztančí celou obec

Benešovsko - Přinášíme vám přehled kulturního dění na Benešovsku.

14.8.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník / Miroslav Fuchs

Dostanou se do míst, v kterých ještě nikdy nebyli

Konopiště - Netradiční prohlídka nazvaná Carpe Diem se zámožným rytířem Přechem z Hodějova bude připravena pro návštěvníky Konopiště již ve středu. Tento výlet do renesančního života bude ozvláštněn i tím, že prohlídka začíná ve 20 hodin. Zájemci si také budou moci prohlédnout prostory, do nichž se běžně návštěvníci zámku nedostanou.

Budou pozorovat hvězdy

Vlašim - Astronomické pozorování s výkladem si veřejnost užije v pátek od 21 hodin. Zájemci tak ve vlašimské hvězdárně budou moci sledovat noční oblohu dalekohledem a při přijatelném počasí i pouhým okem.

Zábava roztančí celou obec

Miřetice - Spolek dobrovolných hasičů Miřetice uspořádá zábavu s kapelou Galaxie. Tato akce započne v pátek od 20 hodin a pokračovat bude až do pozdních ranních hodin dalšího dne. Původní dohodnutá kapela Bejdl nemůže ze zdravotních důvodů vystoupit, ale i tak o zábavu nebude nouze. Příchozí se mohou těšit právě na akustické duo Galaxie.

Memoriál generála Custera oživí malou obec Všetice

Všetice - Historická slavnost se jménem XVI. memoriál generála G. A. Custera se koná v pátek ve Všeticích. Návštěvníci se mohou těšit na trénink manévrů, hudbu a tance, přehlídku za doprovodu vojenské kapely, jezdecké hry či westernovou show. Přítomní si dozajista užijí také ukázku indiánských válek nebo návštěvu zajímavých, tématický tvořivých dílen.

Výletníci o víkendu vyjedou parní lokomotivou

Kácov - Výlet historickým parním vlakem proti proudu řeky Sázavy si budou moci zájemci užít již v sobotu ve směru Praha Braník Kácov. Lokomotiva se jménem Velký bejček proveze návštěvníky romantickou krajinou. Účastníci se tak projedou například Sázavou, Českým Šternberkem, Chocerady či Strančicemi až do hlavního města Prahy.

Dva dny budou hlavně tvrdě bojovat, ale i soutěžit

Brdečný - Historická bitva z raného středověku nazvaná Rogar neboli Pojídači mrtvých se uskuteční přes tento víkend, od soboty až do neděle. V sobotu začíná program v osadě u Neveklova ve 12 hodin, v neděli již v 11 hodin. Návštěvníci dvoudenní akce se mohou těšit nejen na tábor válečníků, samotné bitvy, ukázky zbraní a zbrojí, ale i na turnaj v hodu oštěpem nebo na možnost vyzkoušet si středověké zbrojení.

Slavnosti na návsi nadchnou nejen místní, ale i sousedy

Ratměřice - Další slavnosti nazvané Pouťové muziky na návsi se konají již v sobotu a neděli v centru Ratměřic. V sobotu bude připravená vesnická taneční zábava od 20 hodin, kterou doprovodí skupina NOC. V neděli mohou zájemci přijet od 15 hodin na sousedské posezení s dechovkou Milana Včeláka.

Ladí se poslední detaily velké historické akce

Křivsoudov - Přípravy na Den české historie vrcholí. Již 26. srpna bude Křivsoudov obležený historickou i současnou vojenskou technikou a přenese návštěvníky akce až 75 let do minulosti. Mezi seskokem parašutistů, výstavou Anthropoid a výcvikem služebních psů Armády České republiky si milovníci historie užijí i hudební doprovod a děti například malé dílničky.

Návštěvníci zámeckého parku uvidí přírodu i stavby

Vlašim - Využít prohlídkový okruh s průvodcem po vlašimském parku mohou návštěvníci Vlašimi každý den kromě pondělí, a to v časech 10.30, 12.30 a 14.30. Prohlídka je připravená formou příjemné procházky, při které průvodci povídají o historii zámeckého parku či o přírodě v něm. Součástí je i návštěva dochovaných staveb, které jinak nejsou přístupné.

Archeologické nálezy rozhodně nudit nebudou

Vlašim - Archeologická výstava s názvem Napříč staletími předvede všechny archeologické novinky v Muzeu Podblanicka ve Vlašimi až do 30. září. Výstava ukazuje nálezy z průběhu posledních dvaceti let a představují tak celou škálu předmětů z doby kamenné, až po artefakty ze středověku. Expozice je vytvořena tak, aby zaujala i mladší návštěvníky.

Autíčka nemusí sloužit jen k dětskému hraní

Votice - Retro výstava modelů autíček je stále možné navštívit ve votickém klášteře svatého Františka z Assisi, a to až do 30. září. Městské kulturní centrum Votice ve spolupráci se sběratelem Jiřím Holinským vytvořili expozici, na které si mohou malí i velcí prohlédnout hračky, konkrétně modely autíček ze 70. až 80. let. Zajímavostí je, že jinde dětské hračky vypadají přímo jako auta ze silnic bývalé ČSSR.

Anna Marie Jabčanková

Autor: Redakce

14.8.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Kotlíkové dotace. Ilustrační foto.

Vysvětlování motanice kolem dotací opoziční zastupitelé neprosadili

Na dnu otevřených dveří poříčského závodu se sešli lidé z blízkého i dalekého okolí.

Společnost vyrábějící cukrovinky navštívily davy

Arnošt Korecký asi s pomezním Brýlem nepůjde na pivo

Benešovsko – Okresní přebor odjel čtvrté kolo, ve kterém padlo 24 gólů.

Na vyhnání z domova Václav Potůček nezapomíná

Benešovsko – I když vystěhování obyvatel prostoru pro cvičiště SS ohraničeného na západě Vltavou, na severu Sázavou, na východě železnicí z Prahy do Tábora a na jihu tratí z Olbramovic do Sedlčan začalo fakticky už na jaře 1942 vyhláškou německé okupační správy, fyzické přesuny odstartovaly toho roku na podzim. Stalo se tak přesně před 75 lety. „Celý proces Němci rozdělili na pět etap od 15. září 1942 do 1. dubna 1944,“ připomněl ředitel Státního okresního archivu Benešov Michal Sejk, místostarosta Neveklova. I jeho rodiny usídlené v Neveklově po generace, se tahle smutná událost týkala.

KRÁTCE: Marie Terezie ovládne zámek

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z Benešovska.

OBRAZEM: Vodnické hrátky si děti užily u táboráku

Benešov - Zasoutěžit si i pobavit se u táboráku přišly rodiny s dětmi na farní zahradu římsko-katolického kostela na Karlově.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení