VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dobrou náladu na festivalu ve Vlčkovicích nezkazil ani déšť

Vlčkovice /FOTOGALERIE/ - Na festivalu ve Vlčkovicích rozhodně nuda není. Ani přes nepříznivé počasí se účastníci letní, tradiční akce neubránili úsměvům a klábosení pod širým nebem. Mezi jednotlivými hudebními vystoupeními nechyběl ani doprovodný program, který se dá označit za velice bohatý. Zájemci si nemohli nechat utéci promítání dokumentů, předčítání knih či prohlídku přilehlého statku.

15.7.2017
SDÍLEJ:

VlčkoviceFest stále pokračuje. Teprve až v neděli ráno se přítomní rozloučí bohoslužbou pod širým nebem.Foto: Deník/Lucie Sedláková

Dvanáctý ročník akce předurčil, že ti, co na událost dorazili, již alespoň přibližně věděli, proč se VlčkoviceFest koná. "Finanční výtěžek z akce pomáhá zafinancovat projekty přidružené obecně prospěšné společnosti, která se soustředí na sociální oblast," potvrdil Jan Počepický, majitel statku ve Vlčkovicích, který je zároveň i ředitelem obecně prospěšné společnosti a organizátor festivalu. 

Během sobotního odpoledne se mohli zájemci o prospěšné společnosti z Vlčkovic dozvědět více. Při prohlídce statku, kde jsou i sociální byty, se zúčastnění seznámili s historií majitelů i vlčkovických objektů. Pracovníci OPS mají v plánu další rekonstrukce objektů, zároveň na začátku roku spustili nový sociální projekt. 

Krom hudebních vystoupení, kdy se během pátečního večera představila třeba kapela Mucha či Vypsaná Fixa, si přítomní další den, v sobotu, užili třeba i promítání dokumentů. Jedním z nich byl i snímek pojmenovaný Nebe a led z francouzské produkce. "Po zhlédnutí už nemám příliš dobrou náladu. Dokument popisoval příběh Clauda Loriuse, který bádal na Antarktidě. Jeho výpravy vedly až k objevení a popsání globálního oteplování. Je to dost zásadní. Mám teď vztek na vrcholné politiky, kteří tvrdí, že nic takového není," podotkl návštěvník VlčkoviceFest, Dominik Ján Miňo z Prahy. 

VlčkoviceFest stále pokračuje, i přes déšť a nepřízeň počasí. Zastřešené scény zaručují stejný zážitek z hudebního a doprovodného programu jako kdyby nepršelo. Přítomní se mohou těšit ještě na muziku od Načevy, Magnum Jazz Bigbandu, Nanodrobu i na divadlo či pozdější Dj.

Autor: Lucie Sedláková

15.7.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Šest nejčastějších chyb při výběru toalety

Ilustrační foto

U Hašků slavil jen Filip. Jeho Vlašim jde v poháru senzačně dál

Ve středu v Benešovském deníku: prvňáčci ze ZŠ Dukelská, Benešov

Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 20. září pokračujeme fotkami usměvavých dětí ze ZŠ Dukelská, Benešov. Už ve středu v Benešovském deníku.

Zloději se nebáli. Ukradli elektro zboží za 9 tisíc

Benešov – Dva muži se v benešovském obchodním domě na Červených Vršcích příliš neostýchali. Odnesli si elektro zboží skoro za 9 tisíc korun.

Zastupitelé udělali tečku za aférou kolem kotlíkových dotací. Přidali peníze

Střední Čechy – Dodatečné peníze pro žadatele o dotaci na výměnu starých kotlů v rodinných domech za nové schválili v úterý středočeští zastupitelé. Po delší debatě přikývli argumentu, že je spravedlivé, aby v rámci druhého kola výzvy kotlíkových dotací byli uspokojeni i žadatelé čekající na sklonku zimy ve frontě před krajským úřadem, na které by se dostalo, kdyby je nepředběhly žádosti doručené prostřednictvím kurýrů. V kauze provázené emocemi nakonec zastupitelé dospěli k vzácné shodě: pro se zvedlo 46 rukou, proti nebyl nikdo – a sedm volených zástupců občanů se hlasování zdrželo.

Oslavy 25 let vlašimské farní charity navštíví kardinál

Vlašim – Pomáhají těm, kteří to nejvíce potřebují. A to již 25 let. Farní charita ve Vlašimi slaví významné výročí čtvrt století již ve čtvrtek 21. září od 11 hodin. Oslavy pořadatelé zahájí ve vlašimském kostele sv. Jiljí, kdy mši navštíví, a zároveň bude celebrovat, kardinál Dominik Duka, arcibiskup pražský. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení