VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Do Benešova se možná vrátí letní festival, Let It Roll to ale nebude

Benešov – Šestnáctitisícová aglomerace u světově proslulého zámku se možná znovu stane letním festivalovým městem. Tuhle tradici hodlá po roční odmlce oprášit nové vedení radnice. „V těchto dnech zjišťujeme, co by se pro letní festival v Benešově dalo udělat," potvrdil jeho starosta Petr Hostek.Titul festivalové město si Benešov drží už mnoho let i bez velkých festivalů, které do města přivedly v posledních několika letech desítky tisíc především mladých lidí. Slovo letní však do programu benešovských kulturních přehlídek přidal loni pouze progresivní nemocniční Open Door Hospital Fest.Na území města se ale konají i další hudební festivaly. Na jaře je to v konopišťském amfiteátru dlouhodobě uvadající Folkový kvítek a v teplech koncertních sálů či chladu kostelů pak také Podblanický hudební podzim.

16.1.2016
SDÍLEJ:

Stavba hlavní stage benešovského festivalu Let It Roll v roce 2013. Foto: Zdeněk Kellner

Jenže zmíněným živoucím festivalům přece jen něco schází. Chybí jim totiž skutečně masový zájem veřejnosti a médií. Platí to, i když tři zmiňované festivaly si takové ambice snad ani nedělají.

Kdo je ale měl, má a bude mít, jsou pořadatelé festivalů, které se už dříve v Benešově konaly, ale nakonec z něj z různých důvodů zmizely. Nejprve to byl v roce 2011 a 2012 Sázava fest. Ten se v areálu bývalých Táborských kasáren, pro tu příležitost přejmenovaných na Zelený ostrov, zdržel právě jen dva roky.
A stejnou životnost měl po přesunu Sázava festu do Světlé nad Sázavou také letní Let It Roll. Tahle akce fascinující mladé příznivce taneční hudby, přivedla do Benešova během svých dvou ročníků mnoho tisíc lidí z celého Česka i řady evropských zemí.

Jenže právě festival Let It Roll a jeho dunivé basy a rytmické salvy bubnů, postavil mezi obyvatele města pomyslné barikády. Na jedné straně stáli ti, kteří obhajovali festival jako příležitost ke zviditelnění Benešova v celé Evropě a šanci místních podnikatelů zvýšit tržby a potažmo posílit příjmy města.
Kritikům zase akce připomínala technoparty, rušila jejich spaní a komplikovala průjezd městem.

„Ať to je, jak to je, byl benešovský festival hodnocen jako jeden z nejlepších a to dokonce na evropských žebříčcích," připomněl starosta Benešova.
Právě proto je i on, na rozdíl od svého předchůdce, zastánce konání podobně koncipovaného festivalu.

„Chtěli bychom zkusit nějakou podobnou akci, byť by se nekonala tři nebo čtyři dny," vysvětlil šéf radnice.

První kroky, a to doslova, ke konání open air festivalu, Petr Hostek už udělal. Došel se podívat do kasáren a zjistil, že za rok bez festivalu připomíná místo, díky náletům, džungli.

„To je velká ostuda města," přiznal starosta Benešova a upozornil, že myšlence na znovuobnovení festivalů, půjde nyní vedení města naproti.

„A budeme při tom velice aktivní. Oslovíme pořadatele festivalů, zda by některý nechtěli už pro letošek přesunout k nám. Bylo by totiž dobré, kdyby se to povedlo u přehlídky, která už má zaběhnutou obchodní značku," představil Hostek kulturní strategii radnice nejbližších týdnů.

Celý článek nejdete v tištěné podobě Benešovského deníku s datem 16. ledna. 

Autor: Zdeněk Kellner

16.1.2016
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Neproměněné šance připravily Vlašim o výhru

Ilustrační foto

KRIMI MIX: Řešili násilí a podvody

KRÁTCE: Nový retardér zajišťuje bezpečnou cestu školákům

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

Rozbil kameru, čidlo na světlo a odešel

Benešov - Nejdříve poškodil nade dveřmi kameru a pohybové čidlo na světlo, nakonec odešel z místa pryč. Proto po neznámém muži pátrají benešovští kriminalisté. Pachateli za jeho protiprávní jednání hrozí až jeden rok za mřížemi.

Na Koupáku ve Vlašimi to žije!

Vlašim /FOTOGALERIE/ - Celou letní sezónu, kdy je otevřen bar Na Koupáku ve Vlašimi, jsou zde pořádány o víkendu nejrůznější akce. Jak koncerty kapel, tak i zábavná vystoupení. Během letošních prázdnin se ve Vlašimi představil Banjo Band Ivana Mládka nebo stand up comedy Na stojáka. Poslední výborný koncert obstarala blues rocková a hard rocková kapel Krausberry.

Železným dědkem se stal talent Klabouch

Maršovice – Jeden z nejstarších cyklistických závodů s nepřetržitou tradicí v České republice (32. ročník), nazvaný Železný dědek, ovládl suverénním výkonem obrovský talent české cyklistiky, osmnáctiletý Petr Klabouch. Na start se postavilo 333 cyklistů. Diváci, kteří v hojném počtu přišli závodníky podpořit, byli svědky skvělých výkonů v podání české amatérské špičky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení