VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

18.3.2017

Benešovský literární festival se pomalu stává tradicí

Benešov – Večerem věnovanému českému poetismu se při slavnostním zahájení v aule Gymnázia Benešov otevřela brána druhého ročníku Benešovského literárního festivalu.

18.3.2017

Mladí recitátoři budou reprezentovat benešovský okres

Bystřice - Soutěžní přehlídka dětských recitátorů, která se jmenuje Dětská scéna Benešovska, se uskutečnila v Bystřici.

17.3.2017

První mimopražská cesta ochotníků vede do Vlašimi

Vlašim - Mladý soubor Ochotníci Jižní Město, který vznikl teprve na začátku letošního roku, nastudoval jako své první představení hru Vinetú, Vinetúúú! Zatím ji uvedl dvakrát, třetí představení se uskuteční ve Vlašimi.

17.3.2017

GASK zahájí novou výstavní sezonu

Kutná Hora - Galerie Středočeského kraje zahájí v sobotu 25. 3. novou výstavní sezonu.

16.3.2017

Umělec vlastnící benešovskou galerii vystavuje svá díla v Táboře

Benešov - I přesto, že Jan Dvořák žije a pracuje v Benešově, stále ho určitým způsobem přitahuje také Táborsko. Není se čemu divit, když léta svého dětství a mládí prožil pár kilometrů za hranicemi Benešovska, v Mladé Vožici.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ
16.3.2017

Finalisté talentové soutěže Slunovratu se utkali o hraní na festivalu!

Již ve středu 15. března 2017 se v hudebním klubu Slušnej kanál uskuteční finále talentové soutěže hudebního festivalu Slunovrat. V minulém týdnu vybrala odborná porota účinkující, kteří postoupili do finálového kola. Přestože původní počet finalistů měl být 5, po nerozhodném počtu hlasů posledních 2 postupujících se nakonec porotci rozhodli, že do finále postoupí 6 soutěžících.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ
16.3.2017

Už víte, co si přečíst na jaře? Vyberte si z knih Velkého knižního čtvrtku

Velký knižní čtvrtek je den, kdy se na pultech knihkupectví objeví naráz patnáct nových titulů. Jsou vybrané tak, aby si vybral každý milovník knížek. S pěticí autorů se můžete setkat osobně na doprovodných akcích: ve čtvrtek v 17 h v Městské knihovně Praha na Mariánském náměstí v Praze 1 a příští čtvrtek 23. března ve stejný čas v Knihovně Jiřího Mahena v Brně v Kobližné ulici.

14.3.2017

OBRAZEM: Na maškarním plese si děti zasoutěžily i zatančily

Louňovice pod Blaníkem - Ani louňovické děti nebyly ošizené o maškarní veselí. V sobotu odpoledne si v zámeckém sále malé masky užily spoustu zábavy díky soutěžím.

13.3.2017

Čtení na jaro pomůže vybrat Velký knižní čtvrtek

Benešovsko - Velký knižní čtvrtek má za sebou deset úspěšných sezón. Už tento čtvrtek vkročí do další desítky s patnácti novinkami všech žánrů, které byly vybrány a namíchány tak, aby uspokojily všechny skupiny čtenářů. Navíc to jsou knihy, které už stačily posbírat ceny či se v krátké době staly světovými bestsellery.

12.3.2017

V Benešově měl Středočeský kraj svůj reprezentační ples

Benešov – Reprezentační ples Středočeského kraje se v sobotu 11. března konal v benešovském KD Karlov. Velkou slávu kraj uspořádal v Benešově poprvé, nejspíš kvůli nepsané tradici konání bálu v místě bydliště hejtmana. 

EXKLUZIVNĚ
11.3.2017

V Benešově tančili při reprezentačním plesu Středočeského kraje

Benešov – Reprezentační ples Středočeského kraje začal s mírným zpožděním po osmé večerní v sobotu 11. března v Benešově.

11.3.2017

Divadélko Kůzle se do Benešova rádo vrací

Benešov - Co se stane, když překročíte bludný kořen?

11.3.2017

První česká Barbie nejraději vzpomíná na dětství na Benešovsku

Benešov /ROZHOVOR/ - Celým světem hýbe fenomén živých panenek. Česká republika zatím žádnou takovou Barbie neměla. To se ale změnilo díky Gabriele Jiráčkové (17), která se snaží podobat těmto světoznámým panenkám.

10.3.2017

Benešovský malíř a grafik vystavuje za hranicí okresu

Benešov – Až do 31. března letošního roku mohou milovníci umění navštívit výstavu obrazů letošního jubilanta malíře a grafika Jana Dvořáka.

10.3.2017

V parku miniatur bude umístěný chvojenský kostel

Benešov – Chvojenský kostel u Benešova bude mít svojí miniaturu ve známém parku v Mariánských Lázních.

6.3.2017

Svátek žen slavíme díky americkým švadlenám

Benešovsko - Ženy z Louňovic pod Blaníkem oslavily svůj svátek během sobotního večera 4. března. Příjemná atmosféra v zámecké hospodě všechny přítomné podnítila připomenout si významný den křehkého pohlaví.

6.3.2017

OBRAZEM: Upoutávku na knihu natáčeli v dobovém duchu

Benešovsko - Nedaleko Benešova natáčeli filmaři o víkendu upoutávku na knihu Záhada zlatodolu od Zuzany Koubkové. 

3.3.2017

Děti z divišovské školky vítaly jaro masopustem

Divišov - I děti z Mateřské školy Divišov vědí, jak se vítá jaro. Společně se svými učitelkami se převlékly do kostýmů, aby přicházející období oslavily masopustem.

3.3.2017

Bitvu u Jankova připravujeme ve svém volném čase, prozradila pořadatelka

Již třetí ročník vzpomínkové akce na bitvu u Jankova připravili nadšenci do historie na dnešní i zítřejší den. Jeden z pořadatelů, neziskové sdružení Jankovští žoldáci, má již od podzimu plné ruce práce. A přitom všechno členové spolku dělají bez nároků na honorář a ve svém vlastním volném čase.

1.3.2017

OBRAZEM: Rodinný cirkus láká na obřího vepře a tygry

Do Benešova přijel rodinný cirkus. Hlavním lákadlem jsou tygři a tři sta šedesáti kilový vepř. Pro děti mají cirkusáci připravené pohádkové představení. Po týdenním vystupování v Benešově se cirkus přestěhuje do Vlašimi, posléze do Kolína.

1.3.2017

Nová sezóna v muzeích klepe na dveře

Milovníci poučení i zábavy se mohou radovat. Od března začíná v některých muzeích na Benešovsku nová sezóna. Jiná zařízení se otevřou od dubna. Návštěvníky potěší nejen vylepšené expozice.

26.2.2017

OBRAZEM: Masky vítaly jaro pod Blaníkem

Louňovice pod Blaníkem - Ani městysi pod Blaníkem se nevyhnuly oslavy přicházejícího jara.

26.2.2017

ROZHOVOR: Muzeum venkova ukrývá rodinné poklady z bývalé továrničky

Benešovsko - Alena Jenšíková již skoro dvacet let starostuje malé vesničce Kamberk, na pomezí Benešovska a jižních Čech. Svojí energičností a optimismem je proslulá. Proto není divu, že i přes pracovní zátěž se dokáže věnovat dalšímu projektu. Její velkou vášní je kamberské Muzeum venkova.

25.2.2017

OBRAZEM: Při masopustním putování je důležité pečlivě rozložit síly

Maršovice – Pojedenácté se v režii ochotníků ze Zornice konal maršovický masopust. Počet masek tentokrát předčil jubilejní oslavy a bylo jich možná více, než padesát. Proti loňsku dorazili na koních tři mušketýři a v dodávce přišla o lásce a míru diskutovat také parta hippies.

24.2.2017

Festival Slunovrat uzavírá soutěž nadaných písničkářů a kapel

Sázava - Talentovou soutěž písničkářů a kapel brzy uzavře festival Slunovrat. Skladby lze zaslat do konce února. Následně v pátek 3. března zveřejní pořadatelé seznam deseti soutěžících, jenž postoupí do druhého kola soutěže, ze kterých odborná porota vybere pět nejzajímavějších interpretů, z nichž tři soutěžící dostanou možnost vystoupit v červnu na festivalu Slunovrat.

24.2.2017

Masopustní veselí ovládne benešovský okres

Benešov - Víkend ovládne na Benešovsku masopustní veselí. Hned na šestí místech v okresu se budou radovat milovníci zábavy. Součástí všech akcí bude spousta legrace, hudby, dobrého jídla, ale i tance. Zájemci se budou moci pokochat různými barevnými a veselými převleky.

21.2.2017

O malé zemi povypráví na cestovatelské přednášce

Votice – Druhá cestovatelské přednáška v tomto roce začne dnes od osmnácti hodin v refektáři votického kláštera sv. Františka z Assisi. Vyprávět se bude tentokrát o Gruzii, malé zemi na svazích Kavkazu.

11.2.2017

Tančit budou na pohankových slupkách

Benešov – Kombinaci tance, rytmiky a wellness zabalila Jana Havlatová do české terapie, která nemá ve světě obdobu. Balneodance. Nový relaxační styl vzniká v Xaverově, nedaleko města Sázava.

11.2.2017

Moravanka Miroslava Ptáčková se drátovat naučila až v Čechách

Votice - Pochází z Hranic na Moravě, dvanáct let už žije ve Vlašimi a v sobotu 11. února vedla kurz drátování ve Voticích. K drátování ale přičichla až v Čechách. V pražském obchodním centru zhruba před patnácti lety nakoukala práci drátenic při jejich exhibici drátování kraslic. Právě to byl poslední impuls k prvním zkouškám doma a nakonec vlastně start mezi drátenické profesionály.

9.2.2017

Výročí oslaví umělecká škola plesem

Čerčany - Základní umělecká škola slaví v pátek večer v kulturním domě 65. výročí založení. Od 19 hodin se v sále sejdou současní i bývalí žáci a také pedagogové. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení