VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

14.12.2016

Také na Benešovsku se znovu zpívaly české koledy

Benešovsko - V příjemném autentickém prostředí auly benešovského gymnázia se včera konala jedna z částí obrovského koncertu, který „zachvátil" celou Českou republiku. Vánoční čas rozjímání umocnilo společné zpívání koled na náměstích, nádvořích, návsích, ve školách, tělocvičnách či parcích. Projekt Česko zpívá koledy tak propojil tisíce lidí. Na Benešovsku se pochopitelně nezpívalo jen v samotném centru Benešova a jeho prestižní střední škole.

14.12.2016

Školáci z Dukelské umí nejlepší web

Benešov - Vloni stříbrná, letos zlatá je redakce školního časopisu Labyrint ZŠ Dukelská. „Vyhráli jsme našim webovým časopisem celorepublikové finále. Soutěž byla postupová, z krajských kol jely do Brna první dva školní časopisy. Webové stránky hodnotila odborná poroty. Obdrželi jsme diplom a poukázku na nákup elektro zboží v hodnotě 400 korun," konstatoval sedmák Lukáš Čuřík, šéfredaktor Labyrintu. 

14.12.2016

Vánoční trh oživí nemocniční areál benešovské nemocnice

Benešov - Tradiční vánoční trh začne dnes od 9 hodin v areálu parku benešovské nemocnice. Akce je připravená pro pacienty i kolemjdoucí.

12.12.2016

Zájem o vlak na adventní trhy do Třeboně přesáhl kapacitu vagónů

Benešov  - V sobotu zavezl vlak tažený lokomotivou T435.003 ,,Hektor" (historická dieselová lokomotiva) zájemce na adventní trhy do lázní Třeboň, kde se mimo jiné mohli účastníci podívat na místní zámek, do pivovaru a projít se po místních trzích.

11.12.2016

10 oscarových hitů 2016

Rok 2016 se blíží ke konci a na řadu přichází pravidelné bilancování. Jako obvykle se nevyhne ani filmovému odvětví. Začíná totiž tzv. oscarová sezona, která skončí na konci února předáváním slavných ocenění. A které filmy budou o zlaté sošky bojovat? V paměti pátráte zbytečně – pravděpodobní vítězové totiž často ještě ani nešli do kin. Magazín Dotyk proto aspoň vybral desítku filmů, o kterých bude v následujícím období hodně slyšet.

10.12.2016

Historii betlémů i saní představí na zámku

Třebešice - Třebešický zámek nabídne nejen dnes a zítra výstavu historických betlémů i saní.

9.12.2016

Festival Slunovrat představil své headlinery: Müllera, Langerovou či Ebena

Sázava - Nultý ročník hudebního festivalu Slunovrat, který se uskuteční ve dnech 23. a 24. června 2017 ve vodáckém kempu Sázavský ostrov, oznámil svou hlavní hvězdu. Pořadatelé nového festivalu vsadili na osvědčená jména z hudební branže. V sobotu se v hlavním programu akce objeví slovenský populární zpěvák Richard Müller.

9.12.2016

Adventní výstava oživí martinický zámek

Dolní Kralovice - V zámku Martinice u Dolních Kralovic je pro všechny umělecké duše přichystaná na dva adventní víkendy zajímavá výstava.

9.12.2016

Vánoční dárky si zájemci můžou vyrobit v Hulicích

Hulice - Vodní dům v Hulicích zítra přivítá všechny nadšence vánočního tvoření. V předstihu si tak mohou příchozí udělat strýčka na Vánoce.

8.12.2016

Výtěžek z jarmarku si žáci dají do třídního fondu

Benešov /OBRAZEM/ -  Tradiční vánoční jarmark v ZŠ Dukelská doprovázela pěvecká, dramatická a taneční vystoupení školáků z prvního stupně.

7.12.2016

Vyrobit si dárek ze skla mohou zájemci v huti

Sázava - Vyfouknout si vlastnoručně horkou kouli nebo vytvarovat skleněnou květinu si mohou do 17. prosince návštěvníci Centra sklářského umění v huti František v Sázavě.

7.12.2016

Dětská soutěž zaujme milovníky bojových sportů

Benešovsko - Bojová umění očima dětí, tak se jmenuje soutěž pro všechny ratolesti na Benešovsku, kde mohou nejen nejmenší představit svůj umělecký talent společně s představivostí.

5.12.2016

V Dukelské chystají vánoční jarmark

Benešov – Vánoční jarmark v Základní škole Dukelská se odehraje ve středu od 15 hodin. Jeho součástí je kulturní program.

5.12.2016

V DDM Benešov připomenou „Kouzlo Vánoc"

Benešov – Pracovnice Domu dětí a mládeže připravily adventní výstavu Kouzlo Vánoc s expozicí staročeských a netradičních vánočních ozdob dekorací, na jejichž výrobě se podílely také děti z výtvarných kroužků

4.12.2016

Hasiči přivezou do obcí v Posázaví betlémské světlo

Benešovsko – Sbor dobrovolných hasičů Lensedly tradičně do obcí v Posázaví přiveze betlémské světlo, které si v sobotu 17. prosince hasiči převezmou v Kolíně od skautů přímo u rychlíku z Vídně.

3.12.2016

Nákupem rukodělných výrobků podpoří nemocné děti

Benešov /OBRAZEM/ - V aule gymnázia se v sobotu 3. prosince odehrává kreativní jarmark na podporu dětí s onemocněním srdce. 

2.12.2016

Ve výstavní síni se budou potkávat studenti, umělci i senioři

Benešov - Výstavní síň v Benešově během adventních dnů ožívá výstavami i řadou setkání mezi generacemi.

2.12.2016

Ruční práce ukáže výstava v Občanské záložně

Vlašim - V nově otevřené expozici uvidí návštěvníci spousty krásných dekorativních předmětů z regionu.

2.12.2016

V planetáriu si gymnazisté oživili znalosti o vesmíru

Benešov – Žáci primy benešovského gymnázia se vydali na exkurzi do planetária v Praze, kde si  před vstupem do expozice procvičili zeměpisné téma – terénní práce s mapou.

1.12.2016

Výtěžek z rozsvěcení stromu předají domovu seniorů

Benešov –  Při rozsvěcení stromu v pasáži v Tyršově ulici si i letos  mohly děti zahrát zdarma bowling a byly odměněné malým dárkem. Večerem provázela vánoční hudba, svařené víno teklo proudem a buřtíky se opékaly jako o závod.

30.11.2016

Slohovky psala nerada, teď je z ní autorka šesti knížek

Zvěstov /ROZHOVOR/ - Pochází z Neustupova, ale již třicet sedm let žije ve Zvěstově. I přesto, že je Jaroslava Pospíšilová učitelka, ve volném čase ji zaměstnává psaní knih.

28.11.2016

Anděl Páně po jedenácti letech

První prosincový den vstupuje do kin pohádka Anděl Páně 2. Jen málokterý snímek letos vyvolává taková očekávání jako právě nový film režiséra Jiřího Stracha.

27.11.2016

Účastníci vánočního trhu volili nejhezčí adventní věnec

Neveklov /FOTOGALERIE/ - Rozsvícení vánočního stromu na Náměstí Jana Heřmana v Neveklově se odehrálo v sobotu v 17 hodin. Společenskému setkání přecházel vánoční jarmark, při němž sváteční náladu dotvářela kapela Candles.

27.11.2016

Hrníček na teplé nápoje si pronajali, nebo odnesli domů

Nespeky /FOTOGALERIE/ - Ve dvoře Obecního úřadu v Nespekách se v sobotu 26. listopadu odehrál druhý adventní trh pod patronací radnice. Předtím předvánoční setkání obyvatel Nespek a okolí pořádal několik roků Kult Klub.

26.11.2016

Historický vlak tažený „Hektorem" projede Českou Sibiří až do Třeboně

Benešovsko – Spolek Posázavský Pacifik zabývající se záchranou historických lokomotiv, motorových vozů, vagónů se v sobotu 10. prosince vypraví s historickou soupravou přívěsných vozů Balm tažených zrenovovanou motorovou lokomotivou T 435.003 „Hektor" do lázní Třeboň na adventní trhy.

26.11.2016

OBRAZEM: Rozsvěcení vánočního stromu ve Voticích

Votice - Stovky lidí prožily páteční odpoledne na zaplněném Komenského náměstí ve Voticích v adventní náladě. Před rozsvěcením vánočního stromu,  který se městě rozzářil jako jeden z prvních na Benešovsku, si užívaly programu na pódiu, při němž vystupovaly děti z votických škol, živého betlému před radnicí a vůní vánočních lahůdek.

25.11.2016

Advent na Benešovsku zahájí města rozsvícením vánočních stromků

Benešovsko - Advent začíná a s tím i instalace vánoční výzdoby v ulicích. Na hlavní symbol Vánoc vánoční stromky neopomněla ani velká města na Benešovsku.

24.11.2016

Vánoční strom ozdobí hasiči a děti

Nespeky - Zdobení vánočního stromu před pomníkem se odehraje první adventní neděli 27. listopadu od 15 hodin. Nespečtí hasiči budou již potřetí společně s dětmi i dospělými zdobit smrk za hudebního doprovodu a zpívání koled Lenkou Hamajdovou.

22.11.2016

Návštěvníci adventního trhu si odnesou originální hrneček

Nespeky - Tradiční předvánoční trh ve dvoře obecního úřadu nabídne v sobotu 26. listopadu od 14 hodin návštěvníkům výtvarnou dílnu, stánky s vánočním zbožím, keramiku, věnce, šperky, svíčky, dřevěné a proutěné výrobky, koření a originální adventní hrneček.

21.11.2016

Na Benešovsko jezdím relaxovat, prozradila zpěvačka Beatrice Todorová

Benešovsko /ROZHOVOR/ – V Čechách díky ní a jejím třem přátelům mohou lidé prožívat kouzlo hvězdné kapely Abba. Beatrice Todorová již řadu let zpívá v českém revivalovém uskupení Abbastars a nyní čerstvě zahajuje svou sólovou kariéru. Co plánuje v budoucnu a proč má tolik ráda Benešovsko, sdělila talentovaná zpěvačka v rozhovoru pro Benešovský deník.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení