VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

26.2.2017

ROZHOVOR: Muzeum venkova ukrývá rodinné poklady z bývalé továrničky

Benešovsko - Alena Jenšíková již skoro dvacet let starostuje malé vesničce Kamberk, na pomezí Benešovska a jižních Čech. Svojí energičností a optimismem je proslulá. Proto není divu, že i přes pracovní zátěž se dokáže věnovat dalšímu projektu. Její velkou vášní je kamberské Muzeum venkova.

25.2.2017

OBRAZEM: Při masopustním putování je důležité pečlivě rozložit síly

Maršovice – Pojedenácté se v režii ochotníků ze Zornice konal maršovický masopust. Počet masek tentokrát předčil jubilejní oslavy a bylo jich možná více, než padesát. Proti loňsku dorazili na koních tři mušketýři a v dodávce přišla o lásce a míru diskutovat také parta hippies.

24.2.2017

Festival Slunovrat uzavírá soutěž nadaných písničkářů a kapel

Sázava - Talentovou soutěž písničkářů a kapel brzy uzavře festival Slunovrat. Skladby lze zaslat do konce února. Následně v pátek 3. března zveřejní pořadatelé seznam deseti soutěžících, jenž postoupí do druhého kola soutěže, ze kterých odborná porota vybere pět nejzajímavějších interpretů, z nichž tři soutěžící dostanou možnost vystoupit v červnu na festivalu Slunovrat.

24.2.2017

Masopustní veselí ovládne benešovský okres

Benešov - Víkend ovládne na Benešovsku masopustní veselí. Hned na šestí místech v okresu se budou radovat milovníci zábavy. Součástí všech akcí bude spousta legrace, hudby, dobrého jídla, ale i tance. Zájemci se budou moci pokochat různými barevnými a veselými převleky.

21.2.2017

O malé zemi povypráví na cestovatelské přednášce

Votice – Druhá cestovatelské přednáška v tomto roce začne dnes od osmnácti hodin v refektáři votického kláštera sv. Františka z Assisi. Vyprávět se bude tentokrát o Gruzii, malé zemi na svazích Kavkazu.

11.2.2017

Tančit budou na pohankových slupkách

Benešov – Kombinaci tance, rytmiky a wellness zabalila Jana Havlatová do české terapie, která nemá ve světě obdobu. Balneodance. Nový relaxační styl vzniká v Xaverově, nedaleko města Sázava.

11.2.2017

Moravanka Miroslava Ptáčková se drátovat naučila až v Čechách

Votice - Pochází z Hranic na Moravě, dvanáct let už žije ve Vlašimi a v sobotu 11. února vedla kurz drátování ve Voticích. K drátování ale přičichla až v Čechách. V pražském obchodním centru zhruba před patnácti lety nakoukala práci drátenic při jejich exhibici drátování kraslic. Právě to byl poslední impuls k prvním zkouškám doma a nakonec vlastně start mezi drátenické profesionály.

9.2.2017

Výročí oslaví umělecká škola plesem

Čerčany - Základní umělecká škola slaví v pátek večer v kulturním domě 65. výročí založení. Od 19 hodin se v sále sejdou současní i bývalí žáci a také pedagogové. 

8.2.2017

Dětské talenty se představí ve sportovní hale Dukelská

Benešov – Školní časopis Labyrint ZŠ Dukelská připravuje další ročník dětské soutěže „Dukla má talent", při níž mají školáci ze všech ročníků předvést své umění. Hudební, recitační, herecké i taneční.

3.2.2017

Obětem trestných činů pomůže nová poradna

Benešov - Lidem z Benešovska, kteří se stali oběťmi trestného činu, mohou nyní být anonymně a bezplatně oporou odborníci.

3.2.2017

Muzikál z Posázaví dobývá publikum v Plzni

Benešov – Muzikál, který vznikal v Posázaví, dobývá kamenné divadlo v Plzni. Jana Havlatová vedla před šestnácti lety v Sázavě dětské muzikálové divadlo. Pro své svěřence napsala texty a složila hudbu k pohádce „O Jeníčkovi a Mařence aneb jak to dobře dopadlo". Po pěti letech divadélko skončilo.

26.1.2017

Nejen studenti si během dne připomenou oběti holokaustu

Benešov - Den památky obětí holokaustu si zítra, 27. ledna, připomenou zájemci v Benešově.

25.1.2017

O dětský balet zájem v Benešově stoupá

Benešov - Baletní sál sportovního centra se každý týden plní dětskými tanečníky. „Zájem o klasický balet stále stoupá. V této sezoně vedu tři třídy a budu muset od podzimu přidat další," uvedla cvičitelka Jana Havlátová, která sama začínala v jedenácti letech s baletem a krasobruslením.

24.1.2017

Snímky Tomáše Kotouče ukazují krásy podmořského světa

Benešov - Podmořský svět je název výstavy fotografií Tomáše Kotouče, která se až do 12. února koná v benešovské Městské výstavní síni na Malém náměstí.

23.1.2017

Návštěva hasičského plesu byla rekordní

Votice -  Hasičský ples v sokolovně se navzdory řádící chřipce vydařil. Došlo i na nezvyklou bitku.

22.1.2017

Epidemie chřipky karneval v Jankově nezmařila

Jankov - Radnice, základní škola, školka a dobrovolní hasiči uspořádali dětský karneval v sále obecního domu, přestože se pořadatelé obávali nízké účasti kvůli chřipce.

19.1.2017

Nové filmy potěší diváky v kině od února

Neveklov - Díky digitalizaci promítacího zařízení v neveklovském kině, která se uskutečnila v závěru roku, budou moci návštěvníci od února sledovat nejžhavější filmové novinky právě na zdejším plátně.

18.1.2017

V Neveklově hledají dětské talentované hvězdičky

Neveklov –  Talentované děti a mládež od 3 do 19 let mají možnost předvést veřejnosti své dovednosti ve třech soutěžních kategoriích zpěv, hra na hudební nástroj a tanec či pohyb s hudbou.

17.1.2017

Festival Slunovrat vyhlašuje soutěž pro talentované písničkáře

Sázava /FOTOGALERIE/ - Pořadatelé nového hudebního festivalu Slunovrat v Sázavě vyhlašují novoroční soutěž pro mladé i starší talentované písničkáře s autorskou tvorbou. Právě teď se mohou zájemci přihlašovat na webových stránkách www.slunovratfest.cz nebo na oficiálním Facebooku akce. Podmínka přihlášky je zaslání tří vlastních nahrávek dramaturgii Slunovratu.

15.1.2017

FOTO: Myslivcům z Vranova zahrála při plesu kapela Po(Krok)

Vranov u Čerčan – Už posedmadvacáté se v sobotu 14. ledna při tanci sešli při svém plesu členové vranovského mysliveckého spolku Daněk.

9.1.2017

Děti si v muzeu vyzkoušely muchláže

BENEŠOVSKÉ městské Muzeum umění a designu na včerejší odpoledne připravilo pro šikovné dětské návštěvníky výrobu plastických trojrozměrných obrázků technikou. Muchláží neboli froasáží, kterou v ČR nejvíce proslavil výtvarník Ladislav Novák z Třebíče.

9.1.2017

Novodobou tradici koled drží v Maršovicích čtvrt století

Maršovice – Několikátá generace koledníků pokračuje v městysu v tradici tříkrálových zpěvů a koled. Aktéři se schází v podvečer před vchodem do radnice, kde se na schodech zformuje pěvecké těleso a po odzpívání koledy vyráží skupinky po maršovických do domácnostech popřát úspěšný nový rok.

6.1.2017

Kašpar, Melichar a Baltazar vyrazili do ulic

Benešov - Skupinky koledníků v pátek odpoledne zahájily v Benešově Tříkrálovou sbírku pro farní charitu, jejíž výtěžek bude spočítaný příští pátek na radnici.

24.12.2016

OBRAZEM: V kostele sv. Jakuba a Filipa na Chvojně se konaly Staročeské Vánoce

Benešov - Za obrovského zájmu veřejnosti se v kostele sv. Jakuba a Filipa na Chvojně konaly další Staročeské Vánoce. Lidé sborově zpívali koledy a na samý závěr nechybělo ani občerstvení, rozdávání jmelí a betlémského světla.

24.12.2016

OBRAZEM: Kostelem ve Vysokém Újezdu zněla cimbálovka

Vysoký Újezd - Jedinečným předvánočním zážitkem se v pátek 23. prosince stal pro návštěvníky kostela Narození Panny Marie ve Vysokém Újezdu, obce nedaleko Netvořic, koncert, který připravilo sdružení Mezi řekami.

23.12.2016

Na Chvojně budou Staročeské Vánoce už podevatenácté

Chvojen – Klasické vánoční koledy si budou moci znovu, už podevatenácté, zazpívat ti, kteří dorazí na Štědrý den do kostela sv. Jakuba a Filipa na Chvojně. Právě tam v 11 hodin začne akce s názvem Staročeské Vánoce. Zhruba ve 14 hodin se tam bude také rozdávat betlémské světlo. 

22.12.2016

Koledy zahraje ve Vysokém Újezdu cimbálovka

Vysoký Újezd - Jedinečným předvánočním zážitkem bude pro návštěvníky kostela Narození Panny Marie ve Vysokém Újezdu koncert, který na pátek 23. prosince podvečer připravilo sdružení Mezi řekami.

21.12.2016

FOTO a VIDEO: Pěvecký sbor Gymnázia Benešov slavil 20 let svého trvání

Benešov - Zaplněná aula gymnázia tleskala v úterý 20. prosince večer vystoupení, které připravil ke dvacátému výročí svého založení Pěvecký sbor Gymnázia Benešov. Další vystoupení sboru vedeného Janou Šeborovou a Danou Jelínkovou je naplánováno na sobotu 7. ledna. Od 18 hodin sbor vystoupí při Tříkrálovém koncertu v Poříčí nad Sázavou v kostele sv. Havla.

19.12.2016

FOTO: Benešovští senioři se bavili ve výstavní síni při vánočním tvoření

Benešov - S nápadem, jak se ještě více otevřít veřejnosti, přichází Muzeum umění a designu.

17.12.2016

O nejlepším cukroví rozhodnou na hradě

Týnec nad Sázavou - Návštěvníky týneckého hradu zaujme nejenom soutěž o nejlepší cukroví.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení