VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

18.5.2017

Vodní dům i huť nabídnou akce v rámci Muzejní noci

Sázava/Hulice – Festival Muzejní noc otevře tento víkend dvě místa na Benešovsku návštěvníkům přes noc.

18.5.2017

Vlašimský všeuměl múzy hledat nemusí

Vlašim - Mnozí o Stanislavovi Příhodovi tvrdí, že je renesanční člověk a všeuměl. On sám se tak sice neoznačuje, jeho životní pouť a tvorba ale mluví za vše.

18.5.2017

Tři sestry 32 Let Open Air

Skupina Tři sestry 19. - 20. 5. 2017 oslaví své 32. narozeniny na výročním koncertu „Tři sestry 32 Let Open Air" opět v pražském areálu Ledárny Braník!

18.5.2017

Richard Müller: Mám rád české pesničky

Nový hudební festival písničkářů a populárních interpretů Slunovrat, vytahuje velké eso z rukávu. V rámci svého nultého ročníku nabídne návštěvníkům hudební vystoupení slovenské popové hvězdy Richarda Müllera. Festival Slunovrat startuje již příští měsíc o víkendu 23. – 24. června 2017 v nově zrekonstruovaném areálu rozlehlého vodáckého kempu Sázavský ostrov ve středočeské Sázavě u Benešova. Divákům představí kromě bohatého doprovodného programu pro celou rodinu také koncerty Xindla X, Anety Langerové, Ivana Mládka, Bratrů Ebenů a dalších písničkářů. Hudební žánr písničkářství se stále rozrůstá a popularizuje, proto pořadatelé nového hudebního festivalu oslovili nejoblíbenější české písničkáře a pozvali je k táborovému ohni do magického prostředí vodáckého kempu k řece Sázavě.

17.5.2017

Včelí svět v Hulicích otevře noční sladkou expozici

Hulice - Noční prohlídky expozice s atmosférou rozsvíceného úlu s obřími plástvemi si budou užívat návštěvníci Včelího světa v Hulicích. Medová noc, jak se akce jmenuje, se bude konat 20. května od 18 hodin.

17.5.2017

Fešáci odstartovali velké kulaté oslavy

Praha /FOTOGALERIE, ROZHOVOR/ – Fešáci slaví 50 let existence. A proto slaví. Oslavy budou velkolepé a už začaly. Koncertní šňůra, která vyvrcholí na konci roku, k tomu vydání trojcédéčka a knihy. Fešáci jsou doslova v jednom kole.

15.5.2017

Divišovský rodák ilustroval Babičku

Divišov - Akademický malíř a ilustrátor Josef Douba se narodil v Divišově přesně před 151 lety. V pondělí 15. května by tak oslavil významné jubileum.

14.5.2017

OBRAZEM: Maminky slavily svůj svátek

Kamberk – Maminkám k Svátku matek poblahopřáli také zastupitelé obce Kamberk spolu s nejmenšími. Během odpolední akce nejdříve zahrály na flétničky děti ze Základní školy Louňovice pod Blaníkem pod vedením učitelky Kláry Pospíšilové, následně přítomné potěšila i skupina mladých hudebníků Vožičáci. Přítomné dámy dostaly jako pozornost kytičku karafiátu.

14.5.2017

Vlašimská hvězdárna odkrývá tajemství

Vlašim - Vlašimská hvězdárna slavila svůj den. Návštěvníci si tak mohli prohlédnout prostory, kde se členové hvězdářského spolku schází již několik desetiletí, i odtajnit řadu tajemství.

14.5.2017

OBRAZEM: Ondřej Hejma byl hlavním lákadlem Folkového kvítku

Konopiště – Festival Folkový kvítek rozkvetl již po dvacáté šesté v přírodním divadle na Konopišti.

14.5.2017

OBRAZEM: Škodovky zamířily pod Blaník

Smršťov - Škodovky všech typů přivítal v sobotu Rekreační areál Blaník ve Smrštově. Po uvítání zúčastněných se zájemci rozjeli k blízkému libouňskému kopci.

14.5.2017

Hasiči i hasičky z dobrovolných sborů se utkali v soutěži

Louňovice pod Blaníkem – Dobrovolní hasiči nejen pomáhají, ale také závodí. Na okrskovou soutěž do Louňovic pod Blaníkem přijela různorodá družstva z blízkého okolí.

14.5.2017

Maminko, vše nejlepší. Dnešek patří Svátku matek

Na dnešní den připadající Svátek matek se v Česku slaví podle amerického vzoru druhou květnovou neděli. S historií svátku matek se pojí jméno americké aktivistky Julii Ward Howeové, která v roce 1870 vyzvala ženy ke sjednocení proti válkám ve svém Provolání ke dni matek.

12.5.2017

Konopiště je nejen vidět, ale bylo znovu také slyšet

Konopiště – Nejen třísté výročí narození Marie Terezie, ale také její korunovaci z 12. května 1743 na českou královnu si připomněli včera na státním zámku Konopiště. A protože vzpomínku na korunovaci měla v předvečer 274. výročí korunovace doprovodit slavnostní mše, bylo k potřeba i zvonění.

12.5.2017

Benešov se vůbec poprvé přidal k akci Noc literatury

Benešov - Premiérově se v Městské knihovně Benešov a jeho Muzeu umění a designu konala celostátní akce Noc literatury. Ve městě si akci připomněli na celkem třech místech - Městské knihovně na Malém náměstí, Experimentě, což je zajímavá expozice v podzemí radnice, a také v Hotelu Bellevue na Karlově.

12.5.2017

OBRAZEM: Narození Marie Terezie si připomínají i na Konopišti

Benešovsko - Přesně tři století to budev sobotu 13. května od chvíle, co ve vídeňském Hofburgu světlo světa spatřila Maria Theresia Walburga Amalia Christiana známá jako císařovna Marie Terezie. Právě tahle žena stála u zrodu úspěšné dynastie Habsbursko – Lotrinské.

11.5.2017

OBRAZEM: Krajská taneční soutěž je již za dveřmi

Benešov – Okresní kolo soutěže v moderních tancích zná své vítěze z celkových 250 účastníků. Krajského kola, které je naplánované na 2. června taktéž v Benešově, se díky tomu zúčastní dvanáct týmu z okresu.

11.5.2017

Richard Müller vystoupí na novém festivalu Slunovrat v Sázavě u Benešova

Sázava - Nový hudební festival písničkářů a populárních interpretů Slunovrat, vytahuje velké eso z rukávu. V rámci svého nultého ročníku nabídne návštěvníkům hudební vystoupení slovenské popové hvězdy Richarda Müllera. Festival Slunovrat startuje již příští měsíc o víkendu 23. – 24. června 2017 v nově zrekonstruovaném areálu rozlehlého vodáckého kempu Sázavský ostrov ve středočeské Sázavě u Benešova. Divákům představí kromě bohatého doprovodného programu pro celou rodinu také koncerty Xindla X, Anety Langerové, Ivana Mládka, Bratrů Ebenů a dalších písničkářů.

5.5.2017

Malé tanečnice uspěly v okresní soutěži

Benešov – Malé tanečnice z benešovského Domu dětí a mládeže obsadily druhé místo v páteční okresní soutěži Středočeský taneční pohár. Diplomy za moderní tanec dostali i jejich starší kolegové, kteří získali první i druhé místo.

2.5.2017

Májová Vlašim: davy lidí, tisíce aut i známí zpěváci

Vlašim - Neutěšená dopravní situace kazila dojem z májových slavností. Největší akci roku připravilo město Vlašim na prvního května. Májové slavnosti přilákaly na dvacet tisíc lidí.

2.5.2017

OBRAZEM: První máj slavili na benešovském náměstí i ve vlakovém depu

Benešov - V Benešově slavili zájemci první květnový den různorodě. Na Masarykovo náměstí, kde byl pro příchozí připravený jarmark, zavítal i představitel české, politické strany Tomio Okamura. Přítomní se ale více věnovali prodejním stánkům či vystoupení kapel.

2.5.2017

OBRAZEM: Do Benešova přijel zahrát Michal Hrůza i František Nedvěd

Benešov - Na prvního máje navštívila město Benešov řada osobností. Příchozí na tradičním jarmarku tentokrát bavili známé, české hvězdy hudebního světa. Zájemci si tak mohli užít profesionální vystoupení Františka Nedvěda, Michal Hrůzy či Kristiny.

1.5.2017

OBRAZEM: Hranici i májku postavili dobrovolní hasiči

Poříčí nad Sázavou - Čtyřapůlmetrová hranice hořela v nedělní podvečer i na kopci u Poříčí nad Sázavou. Zdejší sbor dobrovolných hasičů nachystal příznivcům pohled nejen na pálení čarodějnice, ale také na tradiční stavění dvacetidvoumetrové májky pomocí lan a žebříků. 

1.5.2017

OBRAZEM: Při akci Vítání ptáčků si některé opeřence pohladili

Poříčí nad Sázavou - S říší opeřenců se seznámilo na čtyřicet účastníků akce Vítání ptáčků. Během prodlouženého víkendu se zájemci v ranních hodinách vydali na dvouhodinovou procházku do lesů v okolí Poříčí nad Sázavou.

1.5.2017

Čarodějnice v poklidném duchu. U májky v Benešově si odpočinuli od práce

Benešov – Čarodějnice na benešovském náměstí prožili přítomní v pohodovém duchu. Díky prodlouženému víkendu si mohli zástupci všech generací užít v poklidu vystoupení kapel i ochutnat různorodé občerstvení. Na akci, kterou zdobila čerstvě postavená májka, si především dospělí odpočinuli od práce, jak se při hovoru svěřili.

29.4.2017

První máj oslaví lidé spolu s Helenou Vondráčkovou i Jankem Ledeckým

Vlašim - Májové slavnosti oživí opět po roce město Vlašim. Na programu nebudou chybět akce pro děti, ani vystoupení známých, českých umělců. Ti, kteří se nechtějí jen líbat pod kvetoucím stromem, ale touží na prvního máje zažít i zábavu, mohou dorazit do Vlašimi. Na Benešovsku oslavují začátek května doprovodným programem jedině vlašimští.

28.4.2017

Kraj předložil Benešovu smlouvu s chybami

Benešov – Měla to být formalita. Zastupitelé měli schválit radou doporučenou spolupráci Benešova se Středočeským krajem na první fázi severovýchodního obchvatu. Nakonec se z toho ale vyklubala blamáž.

28.4.2017

Pavel Callta doplní program nového festivalu Slunovrat

Praha - Populární zpěvák a zástupce mladé generace českých písničkářů, Pavel Callta, vystoupí 24. června 2017 v Sázavě u Benešova v rámci nového hudebního festivalu Slunovrat. Úspěšný mladý zpěvák tak doplní nabitý line-up nového festivalu, který se letos zrodí v areálu rozlehlého vodáckého kempu u řeky Sázavy.

25.4.2017

Sázavský ostrov otevírá vodáckou sezónu Pálením Sázavských čarodějnic

Sázava - V neděli 30. dubna otevře areál rekreačního a vodáckého kempu Sázavský ostrov svou letní sezónu. V 18 hodin odstartuje zcela první letošní kulturní akce pro veřejnost s názvem Pálení Sázavských čarodějnic. 

24.4.2017

Nejlepší minimažoretku má Benešovsko. V národní soutěži uspěla Rozálie Zavřelová

Benešov - Zlatou medaili vyhrála benešovská minimažoretka Rozálie Zavřelová na Mistrovství Čech.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení