VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

29.3.2017

Na Fóru mluvili o budoucnosti turistiky v Posázaví

Jílové u Prahy – Na co se mohou těšit návštěvníci Posázaví v nadcházející turistické sezóně, probírali účastníci Fóra cestovního ruchu. V Regionálním muzeu Jílové u Prahy ho uspořádala obecně prospěšná společnost Posázaví.

AKTUALIZOVÁNO
27.3.2017

Věra Špinarová zemřela. Jedinečný hlas z Ostravy utichl

Ve věku pětašedesáti let odešla do hudebního nebe Věra Špinarová, zpěvačka s jedinečným a nezaměnitelným hlasem.

25.3.2017

OBRAZEM: Galerie Středočeského kraje zahájila novou výstavní sezonu

Galerie Středočeského kraje slavnostně zahájila novou výstavní sezonu. V rámci slavnostního zahájení se uskutečnila vernisáž výstav Josefa Hnízdila Odložený případ a Bohu k slávě, městu ku prospěchu, jež je věnována 350. výročí položení základního kamene jezuitské koleje. 

24.3.2017

Lechtivou komedii odehrají blaničtí ochotníci ve Vlašimi

Vlašim - Divadelní hru Marca Camolettiho uvede v pondělí 27. března dobrovolný herecký spolek Blaníci, který založili milovníci divadla v Louňovicích pod Blaníkem. Vtipné představení Na správné adrese začne v 19.30 v Kulturním domě Blaník ve Vlašimi.

22.3.2017

Krátce: Školáci se setkají s ilustrátorem

Co se děje na kulturní scéně na Benešovsku?

22.3.2017

Festival Slunovrat objevil nové písničkáře

Dne 15. března 2017 se v pražském hudebním klubu Slušnej kanál konalo finále talentové soutěže písničkářů a hudebních skupin.

21.3.2017

Benešov zažil druhý ročník literárního festivalu

Druhý ročník benešovského literárního festivalu pokračoval 17. března v kavárně Na Slovíčko setkáním s úspěšným prozaikem Jiřím Hájíčkem, který je svým životem a tvorbou spjat s krajinou jihočeského venkova.

20.3.2017

Malí divadelníci si zahráli s dospělými herci

Benešov /FOTOGALERIE/ - Benešovské Mateřské centrum Hvězdička představilo minulý týden krátkou pohádku Tři prasátka v aule zdejšího gymnázia. 

18.3.2017

Benešovský literární festival se pomalu stává tradicí

Benešov – Večerem věnovanému českému poetismu se při slavnostním zahájení v aule Gymnázia Benešov otevřela brána druhého ročníku Benešovského literárního festivalu.

18.3.2017

Mladí recitátoři budou reprezentovat benešovský okres

Bystřice - Soutěžní přehlídka dětských recitátorů, která se jmenuje Dětská scéna Benešovska, se uskutečnila v Bystřici.

17.3.2017

První mimopražská cesta ochotníků vede do Vlašimi

Vlašim - Mladý soubor Ochotníci Jižní Město, který vznikl teprve na začátku letošního roku, nastudoval jako své první představení hru Vinetú, Vinetúúú! Zatím ji uvedl dvakrát, třetí představení se uskuteční ve Vlašimi.

17.3.2017

GASK zahájí novou výstavní sezonu

Kutná Hora - Galerie Středočeského kraje zahájí v sobotu 25. 3. novou výstavní sezonu.

16.3.2017

Umělec vlastnící benešovskou galerii vystavuje svá díla v Táboře

Benešov - I přesto, že Jan Dvořák žije a pracuje v Benešově, stále ho určitým způsobem přitahuje také Táborsko. Není se čemu divit, když léta svého dětství a mládí prožil pár kilometrů za hranicemi Benešovska, v Mladé Vožici.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ
16.3.2017

Finalisté talentové soutěže Slunovratu se utkali o hraní na festivalu!

Již ve středu 15. března 2017 se v hudebním klubu Slušnej kanál uskuteční finále talentové soutěže hudebního festivalu Slunovrat. V minulém týdnu vybrala odborná porota účinkující, kteří postoupili do finálového kola. Přestože původní počet finalistů měl být 5, po nerozhodném počtu hlasů posledních 2 postupujících se nakonec porotci rozhodli, že do finále postoupí 6 soutěžících.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ
16.3.2017

Už víte, co si přečíst na jaře? Vyberte si z knih Velkého knižního čtvrtku

Velký knižní čtvrtek je den, kdy se na pultech knihkupectví objeví naráz patnáct nových titulů. Jsou vybrané tak, aby si vybral každý milovník knížek. S pěticí autorů se můžete setkat osobně na doprovodných akcích: ve čtvrtek v 17 h v Městské knihovně Praha na Mariánském náměstí v Praze 1 a příští čtvrtek 23. března ve stejný čas v Knihovně Jiřího Mahena v Brně v Kobližné ulici.

14.3.2017

OBRAZEM: Na maškarním plese si děti zasoutěžily i zatančily

Louňovice pod Blaníkem - Ani louňovické děti nebyly ošizené o maškarní veselí. V sobotu odpoledne si v zámeckém sále malé masky užily spoustu zábavy díky soutěžím.

13.3.2017

Čtení na jaro pomůže vybrat Velký knižní čtvrtek

Benešovsko - Velký knižní čtvrtek má za sebou deset úspěšných sezón. Už tento čtvrtek vkročí do další desítky s patnácti novinkami všech žánrů, které byly vybrány a namíchány tak, aby uspokojily všechny skupiny čtenářů. Navíc to jsou knihy, které už stačily posbírat ceny či se v krátké době staly světovými bestsellery.

12.3.2017

V Benešově měl Středočeský kraj svůj reprezentační ples

Benešov – Reprezentační ples Středočeského kraje se v sobotu 11. března konal v benešovském KD Karlov. Velkou slávu kraj uspořádal v Benešově poprvé, nejspíš kvůli nepsané tradici konání bálu v místě bydliště hejtmana. 

EXKLUZIVNĚ
11.3.2017

V Benešově tančili při reprezentačním plesu Středočeského kraje

Benešov – Reprezentační ples Středočeského kraje začal s mírným zpožděním po osmé večerní v sobotu 11. března v Benešově.

11.3.2017

Divadélko Kůzle se do Benešova rádo vrací

Benešov - Co se stane, když překročíte bludný kořen?

11.3.2017

První česká Barbie nejraději vzpomíná na dětství na Benešovsku

Benešov /ROZHOVOR/ - Celým světem hýbe fenomén živých panenek. Česká republika zatím žádnou takovou Barbie neměla. To se ale změnilo díky Gabriele Jiráčkové (17), která se snaží podobat těmto světoznámým panenkám.

10.3.2017

Benešovský malíř a grafik vystavuje za hranicí okresu

Benešov – Až do 31. března letošního roku mohou milovníci umění navštívit výstavu obrazů letošního jubilanta malíře a grafika Jana Dvořáka.

10.3.2017

V parku miniatur bude umístěný chvojenský kostel

Benešov – Chvojenský kostel u Benešova bude mít svojí miniaturu ve známém parku v Mariánských Lázních.

6.3.2017

Svátek žen slavíme díky americkým švadlenám

Benešovsko - Ženy z Louňovic pod Blaníkem oslavily svůj svátek během sobotního večera 4. března. Příjemná atmosféra v zámecké hospodě všechny přítomné podnítila připomenout si významný den křehkého pohlaví.

6.3.2017

OBRAZEM: Upoutávku na knihu natáčeli v dobovém duchu

Benešovsko - Nedaleko Benešova natáčeli filmaři o víkendu upoutávku na knihu Záhada zlatodolu od Zuzany Koubkové. 

3.3.2017

Děti z divišovské školky vítaly jaro masopustem

Divišov - I děti z Mateřské školy Divišov vědí, jak se vítá jaro. Společně se svými učitelkami se převlékly do kostýmů, aby přicházející období oslavily masopustem.

3.3.2017

Bitvu u Jankova připravujeme ve svém volném čase, prozradila pořadatelka

Již třetí ročník vzpomínkové akce na bitvu u Jankova připravili nadšenci do historie na dnešní i zítřejší den. Jeden z pořadatelů, neziskové sdružení Jankovští žoldáci, má již od podzimu plné ruce práce. A přitom všechno členové spolku dělají bez nároků na honorář a ve svém vlastním volném čase.

1.3.2017

OBRAZEM: Rodinný cirkus láká na obřího vepře a tygry

Do Benešova přijel rodinný cirkus. Hlavním lákadlem jsou tygři a tři sta šedesáti kilový vepř. Pro děti mají cirkusáci připravené pohádkové představení. Po týdenním vystupování v Benešově se cirkus přestěhuje do Vlašimi, posléze do Kolína.

1.3.2017

Nová sezóna v muzeích klepe na dveře

Milovníci poučení i zábavy se mohou radovat. Od března začíná v některých muzeích na Benešovsku nová sezóna. Jiná zařízení se otevřou od dubna. Návštěvníky potěší nejen vylepšené expozice.

26.2.2017

OBRAZEM: Masky vítaly jaro pod Blaníkem

Louňovice pod Blaníkem - Ani městysi pod Blaníkem se nevyhnuly oslavy přicházejícího jara.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení