VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

9.7.2017

Michal Nesvadba: O prázdninách jsem se bál jen nudy

Praha /ROZHOVOR/ – Brzy oslaví šedesátiny. Energie má ale na rozdávání. Šíří kolem sebe dobrou náladu. Ale co víc. Dokáže zaujmout děti tak, že po něm doslova šílí.

8.7.2017

OBRAZEM: Melody Makers hráli v zámeckém parku ve Zruči

Zruč n. S. - Skoro dvě stovky diváků sledovaly koncert Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers v zámeckém parku ve Zruči nad Sázavou. Vystoupení se konalo za podpory města Zruče nad Sázavou.

7.7.2017

Dřevěné divadlo hraje v Týnci každoročně, uvede pohádku O princi z knížky

Týnec nad Sázavou /ROZHOVOR/ – Již 14. Letní divadelní scénu v Posázaví otevře v sobotu 8. července Dřevěné divadlo Jana Hrubce. V areálu hradu Týnec nad Sázavou uvede od 17 hodin pohádku O princi z knížky, vstupné je, stejně jako na všechna další představení, dobrovolné. Více již v rozhovoru s principálem a jediným hercem loutkového divadla Janem Hrubcem.

6.7.2017

KRÁTCE: Sklo ožije v lidských rukou, pohádkové léto pokračuje

Benešovsko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z regionu.

4.7.2017

OBRAZEM: U sv. Jakuba a Filipa na Chvojně si připomněli výročí

Chvojen - Bohoslužbou, kterou zorganizovala Zemská stavovská rodová unie se spolkem Přátel Chvojna, si lidé v kostele sv. Jakuba a Filipa na Chvojně připomněli jeho 800. výročí.

3.7.2017

Štěpán Kojan ze skupiny Keks: Nejhezčí období kariéry? To zažívám právě teď!

Střední Čechy /ROZHOVOR/ - Rocková kapela Keks vznikla před neuvěřitelnými 36 lety. Tehdy se psal rok 1981. U zrodu stáli také Štěpán Kojan a Petr Dudík, kteří v Keksu hrají dodnes. Kapela z Benešovska už dávno opustila hraní takzvaně kolem komína, jezdí po celé republice a jejich písně zná nejen generace současných padesátníků a šedesátníků, ale i daleko mladší posluchači. Písně jako Jak děkuje se andělům, Černý oči, Mejdan, Víš, Pošťák, Móda, Proč holky pláčou, Stačilo tak málo, Nebylo to s tebou zas tak zlý, Tak málo žádám, zná mnohý.

3.7.2017

Strážci památek „dobyli“ hrad Zlenice

Posázaví /FOTO/ - Jen málokomu se poštěstí strávit noc v starobylých hradbách. Řadu dobrodruhů, kteří se tímto zážitkem mohou pochlubit, před nedávnem rozšířilo osm školáků, kteří prožili den a noc na hradě Zlenice u Senohrab jako odměnu za vítězství v soutěži Strážci památek 2017.

1.7.2017

OBRAZEM: Setkání u rybníka v Nakvasovicích se rozjíždělo pomaleji

Benešovsko /FOTOGALERIE/ - Trochu pomaleji, než si pořadatelé z Místní organizace Českého rybářského svazu Nakvasovice představovali a také přáli, se v sobotu 1. července rozjížděl jejich už čtvrtý Pivní festival.

AKTUALIZOVÁNO
1.7.2017

V Daměnicích soutěžili požárníci při Benešovské hasičské lize

Benešovsko /FOTOGALERIE/ - Třetí kolo Benešovské hasičské ligy se v sobotu uskutečnilo současně i jako už šestý ročník soutěže o Pohár SDH Daměnice na tamním travnatém hřišti. Do obce nedaleko Načeradce se tentokrát sjelo na pětatřicet družstev mužů i žen. I s diváky pak kolem tří set lidí.

EXKLUZIVNĚ
1.7.2017

Jolana Voldánová: Rozhodla jsem se mít o prázdninách prázdniny. Baví mě volnost

Střední Čechy /ROZHOVOR/ - Pardubice, Praha, Nepřevázka. Tři osudová místa Jolany Voldánové (48 let), před lety známé televizní hvězdy. Jakmile zazněla před lety na ČT1 zpravodajská znělka a ona se objevila na obrazovce, mnoho diváků bylo spokojeno. Působila (a působí stále) klidným a milým dojmem. Laskavá žena, dalo by se říci. Jolana Voldánová z televize odešla. Zmizela z Prahy. Žije na malé vesničce a je spokojená.

30.6.2017

Na setkání Frauenterků přijeli do Třebešic i z Německa

Třebešice /FOTOGALERIE/ – Zajímavá sešlost lidí, kteří měli před dvěma staletími stejného předka, se uskutečnila na Benešovsku. Premiérový sraz rodiny Karla Frauenterky, muže, který se v polovině 19. století objevil v obci vzdálené asi 14 kilometrů od Benešova a na půl cesty mezi Struhařovem a Divišovem, se konal v Třebešicích.

30.6.2017

Přes léto kino ve Voticích nepromítá

Votice - Votické kino v létě promítat nebude. Na úspěšné první pololetí naváže až na podzim.

30.6.2017

Vítěz dětských rybářských závodů ulovil na udici 24 ryb

Kladruby – Dětské závody v rybaření připravila organizace handicapovaných rybářů Kladruby na nádrži Záhorská. Soutěže se zúčastnily nejen malí milovníci rekreačního rybaření, ale i stálí členové rybářského kroužku Kladrubští Vydrýsci. Nejen těm se ale při závodech dařilo.

30.6.2017

Folklórní soubor Benešáček si oblíbili v Holandsku

Benešov /FOTOGALERIE/ – Folklórní soubor Benešáček se zúčastnil již poněkolikáté slavností v holandském městě Den Dungen.

30.6.2017

OBRAZEM: Šikulové z Pravonína oslavili společných deset let

Pravonín – U příležitosti desátých narozenin pravonínského kroužku Šikulové uspořádali členové malou oslavu. Zúčastnění slavnostní události mohli zhlédnout obrazovou dokumentaci za celou existenci kroužku, nechyběla ani ukázka z tvorby dětí, občerstvení i narozeninový dort. Šikulové dostali fotoknihu z kroužku.

27.6.2017

Po školácích se přijdou na panovnici podívat turisté

Vlašim /FOTOGALERIE/ – Se závěrem školního roku vrcholí ve vlašimském zámku školní prohlídky výstavy Za vlády Marie Terezie. „Připravili jsme ji při příležitosti třístého výročí narození české královny a přibližuje život na Benešovsku v letech 1740 až 80," připomněl historik Jindřich Nusek, správce sbírek Muzea Podblanicka, které výstavu zorganizovalo.

27.6.2017

Charismatičtí mladíci ze ŠouflŠou spolu hrají již tři roky

Sázava /FOTOGALERIE/ - Kapela ŠouflŠou potěšila první příchozí na sázavském festivalu Slunovrat.

25.6.2017

OBRAZEM: Řemeslníci se po roce vrátili do Načeradce

Načeradec - Ševcovský staročeský jarmark přivítal již po třetí tradiční české řemeslníky.

24.6.2017

Šebířovští pionýři přijeli slavit do kamberské hospůdky

Kamberk /FOTOGALERIE/ - Meziobecní spolupráce funguje i napříč okresy. To potvrdila společenská akce v kamberské hospůdce, kam zavítal bývalý hudební soubor z Šebířova na Táborsku. Na dvě stě lidí se sešlo, aby si připomnělo šedesát let od vzniku šebířovského seskupení, oslavilo otevření nové galerie a poslechlo si milou, dechovou muziku.

24.6.2017

OBRAZEM: Dětské hry hostil Čínský pavilon v zámeckém parku

Vlašim – Zábavné odpoledne si užily děti v zámeckém parku ve Vlašimi. Zadovádět si mohly na lanové dráze, nechybělo ani skákání v pytlích či házení na terč. Mladé dobrodruhy také zlákalo zastavení s bubny, kde si mohly zarámusit na speciální drumbeny. Akci pořádalo sociální služba Zrnko, Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi, kterou poskytuje Diakonie ČCE, středisko Střední Čechy.

23.6.2017

Slunovrat zahájil Miro Šmajda s Františkem Nedvědem v komorní atmosféře

Sázava /FOTOGALERIE/ - Festival Slunovrat v areálu Sázavského ostrova zahájili pořadatelé v pátek v 17 hodin. Možná právě nultý ročník či krásné počasí ke koupání předurčilo, že na začátek akce přišel malý počet návštěvníků. I tak ale areál během následujících hodin vítal nové a nové příchozí.

23.6.2017

OBRAZEM: Muzikálové písně přilákaly téměř pět set diváků

Vlašim – Písním ze známých světových muzikálů patřilo tradičně nádvoří zámku ve Vlašimi.

23.6.2017

KRÁTCE: Děti zažijí zábavný den, operní pěvci vystoupí u zámku

Benešovsko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z regionu.

22.6.2017

OBRAZEM: Na závislost si posvítili při Dnu prevence

Benešov - Den prevence zahájili již podruhé ve čtvrtek v Benešově. Nejdříve byl v Rajské zahradě připraven preventivní program pro děti z benešovských základních škol, posléze mohla přijít do Piaristické koleje i veřejnost.

19.6.2017

František Nedvěd: Řeka Sázava je můj život

Praha - K řece Sázavě neodmyslitelně patří písně legendárního folkového zpěváka a písničkáře Františka Nedvěda. Na břehu řeky Sázavy žije již skoro 70 let. Co pro něj řeka Sázava znamená a jaké písně zazpívá a zahraje v pátek 23. června 2017 na nultém ročníku festivalu Slunovrat?

17.6.2017

OBRAZEM: Konopišťský evergreen znovu pomohl dětskému domovu

Benešov – Punkový festival Konopíšťský evergreen potěšil 17. června příznivce kytarové rockové hudby a a současně pomohl Dětskému domovu Racek.

AKTUALIZOVÁNO
17.6.2017

FOTO: Routa vykvetla na Hrádku u Vlašimi

Hrádek – Potřetí se na pozoruhodném poutním místě u kostela sv. Matouše na Hrádku nedaleko Vlašimi, sešlo v sobotu několik set lidí včetně velkého počtu dětí. Všichni kvůli jedinému cíli. Zúčastnit se dalšího, druhého ročníku multižánrového festivalu Routa.

AKTUALIZOVÁNO
17.6.2017

OBRAZEM: Ve Vranově oslavovali dvojí výročí

Vranov - Velká sláva se odehrávala celou sobotu ve Vranově, obci nedaleko Benešova. Důvod k tomu měli organizátoři dvojí. Tím prvním byly oslavy výročí 665 let od první písemné zmínky o obci.

16.6.2017

Přísná opatření: Votvírák bude sledovat vrtulník, monitorovací balon i dron

Milovice /ANKETA/ – Tisíce lidí dnes začnou najíždět na první festival sezony, milovický Votvírák. Obě hlavní stage včetně stánků, mobilních záchodů i stanového městečka byly připravené už ve čtvrtek na nápor návštěvníků, který policisté dopředu odhadují na 40 až 60 tisíc.

13.6.2017

KRÁTCE: Benešovští divadelníci zahrají komedii, chystá se multižánrový festival

Benešovsko - Přinášíme vám přehled kulturních akcí z regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení