VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

1.5.2017

OBRAZEM: Hranici i májku postavili dobrovolní hasiči

Poříčí nad Sázavou - Čtyřapůlmetrová hranice hořela v nedělní podvečer i na kopci u Poříčí nad Sázavou. Zdejší sbor dobrovolných hasičů nachystal příznivcům pohled nejen na pálení čarodějnice, ale také na tradiční stavění dvacetidvoumetrové májky pomocí lan a žebříků. 

1.5.2017

OBRAZEM: Při akci Vítání ptáčků si některé opeřence pohladili

Poříčí nad Sázavou - S říší opeřenců se seznámilo na čtyřicet účastníků akce Vítání ptáčků. Během prodlouženého víkendu se zájemci v ranních hodinách vydali na dvouhodinovou procházku do lesů v okolí Poříčí nad Sázavou.

1.5.2017

Čarodějnice v poklidném duchu. U májky v Benešově si odpočinuli od práce

Benešov – Čarodějnice na benešovském náměstí prožili přítomní v pohodovém duchu. Díky prodlouženému víkendu si mohli zástupci všech generací užít v poklidu vystoupení kapel i ochutnat různorodé občerstvení. Na akci, kterou zdobila čerstvě postavená májka, si především dospělí odpočinuli od práce, jak se při hovoru svěřili.

29.4.2017

První máj oslaví lidé spolu s Helenou Vondráčkovou i Jankem Ledeckým

Vlašim - Májové slavnosti oživí opět po roce město Vlašim. Na programu nebudou chybět akce pro děti, ani vystoupení známých, českých umělců. Ti, kteří se nechtějí jen líbat pod kvetoucím stromem, ale touží na prvního máje zažít i zábavu, mohou dorazit do Vlašimi. Na Benešovsku oslavují začátek května doprovodným programem jedině vlašimští.

28.4.2017

Kraj předložil Benešovu smlouvu s chybami

Benešov – Měla to být formalita. Zastupitelé měli schválit radou doporučenou spolupráci Benešova se Středočeským krajem na první fázi severovýchodního obchvatu. Nakonec se z toho ale vyklubala blamáž.

28.4.2017

Pavel Callta doplní program nového festivalu Slunovrat

Praha - Populární zpěvák a zástupce mladé generace českých písničkářů, Pavel Callta, vystoupí 24. června 2017 v Sázavě u Benešova v rámci nového hudebního festivalu Slunovrat. Úspěšný mladý zpěvák tak doplní nabitý line-up nového festivalu, který se letos zrodí v areálu rozlehlého vodáckého kempu u řeky Sázavy.

25.4.2017

Sázavský ostrov otevírá vodáckou sezónu Pálením Sázavských čarodějnic

Sázava - V neděli 30. dubna otevře areál rekreačního a vodáckého kempu Sázavský ostrov svou letní sezónu. V 18 hodin odstartuje zcela první letošní kulturní akce pro veřejnost s názvem Pálení Sázavských čarodějnic. 

24.4.2017

Nejlepší minimažoretku má Benešovsko. V národní soutěži uspěla Rozálie Zavřelová

Benešov - Zlatou medaili vyhrála benešovská minimažoretka Rozálie Zavřelová na Mistrovství Čech.

23.4.2017

Vlastenecký spolek pokřtil svůj prapor u lipky

Libouň /FOTOGALERIE/ - Celorepublikový Vlastenecký spolek dorazil v sobotu do Libouně, aby pokřtil svůj první, oficiální prapor. Za účasti louňovického kněze, členů spolku i místních příznivců započali akci před desátou ráno u kapličky svaté Anny, kde již před rokem spolek vysadil český znak státnosti lípu srdčitou.

23.4.2017

OBRAZEM: Galerii pod Blaníkem ozdobili příchozí otisky prstů

Louňovice pod Blaníkem /FOTOGALERIE/ – Na neoficiální otevření Galerie pod Blaníkem se přišlo podívat několik příznivců, stejně jako na produkty trhovců na blízkém jarmarku.

21.4.2017

OBRAZEM: Kapela Tata Bojs potěšila klienty v Tloskově

Tloskov - Tata Bojs rozdávali radost v Centru sociálních služeb v Tloskově.

21.4.2017

Indie změnila mou tvorbu i přemýšlení, říká umělkyně Petra Matušková

Louňovice pod Blaníkem - S nápadem otevřít galerie si Petra Matušková pohrává již několik let. Jelikož domovem jí je Podblanicko, prostor pro umění vytváří přímo pod horou Blaník. Inspirací ve tvorbě jí je především život, cestování a příroda.

19.4.2017

Děti z umělecké školy při tvoření inspirovala Vlašim

Vlašim /FOTOGALERIE/ - Výstava výtvarného oboru Základní umělecké školy Vlašim je aktuálně k vidění v prostorách vlašimského zámku až do 8. května. Přibližně sto žáků, kteří na výtvorech pracovali celý školní rok, inspirovala Vlašim a především téma Člověk a město.

18.4.2017

FOTO: Děti se o prázdninách bavily tvořením i sportem

Benešov - Velikonoční prázdniny si užívaly děti s Domem dětí a mládeže Benešov v turistické základně v Jablonné nad Vltavou, která se nachází v blízkosti Slapské přehrady u Neveklova. Pro malé účastníky připravily učitelky ze zájmového domu bohatý program.

18.4.2017

Komunikační mosty spojily ve výstavní síni generace

Benešov /FOTOGALERIE/ – Jako součást dvou výstav v poliklinice na Malém náměstí se uskutečnil projekt Komunikační mosty.

17.4.2017

OBRAZEM: Dům přírody pod Blaníkem hostil jarní svátky netradičně

Kondrac - Dům přírody Blaník hostil aktuální jarní, křesťanské svátky ojedinělým způsobem. Návštěvníci zábavné a naučné expozice vně domu mohli vyzkoušet netradiční velikonoční kvízy. Díky dřevěné skládačce se nejmenší seznámili s jednotlivými ptačími vajíčky. Následně si děti mohly také vytvořit kraslici vlastní.

17.4.2017

OBRAZEM: Na Marjánku zavítaly Lety mimo a Try duby

Stříbrná Skalice - Jako první zahrály v rockovém klubu restaurace Na Marjánce ve Stříbrné Skalici Try duby. Jak název napovídá, jedná se o tři muzikanty. Zde však podobnost s názvem končí, protože o žádné duby nejde. Je to parta zkušených muzikantů okolo Olega Homoly, známého fotografa a otce hudebníků Jana a Matěje z Wohnoutů. Jejich Happy Punk Rock potom vystřídal elektronický rock Letů mimo. I oni mají za sebou dlouhou řadu let působení na české hudební scéně. Jejich největším hitem je patrně píseň Euforia. Celý večer se uskutečnil v pohodové atmosféře a nikdo zřejmě návštěvy koncertu nelitoval.

17.4.2017

Velikonoce oslavili děti i dospělí na týneckém hradě

Týnec nad Sázavou /FOTOGALERIE/ - Velikonoční výstava spojená s vernisáží obrazů Zdeňky Albrechtové se konala na hradě v Týnci nad Sázavou na Boží hod velikonoční.

17.4.2017

Sidonius Jiro vzdává hold velikonočním svátkům

Benešov, Praha – Ticho Velikonoc je název výstavy obrazů, jejichž autorem je benešovský malíř Sidonius Jiro. Expozice je a bude po celý duben umístěna v kostele sv. Martina ve zdi v Martinské ulici na Starém Městě Pražském.

16.4.2017

Lunetic slaví comeback. Megahit "Máma" zpívalo se skupinou celé publikum

Sázava /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Sázavský diskotékový klub Chechták hostil jednu z největších hvězd českého popu konce 90. let, skupinu Lunetic.

12.4.2017

Sbor Gymnázia Benešov se v Brně líbil

Benešov, Brno - Pěvecký sbor Gymnázia Benešov se zúčastnil již 23. ročníku přehlídky pěveckých sborů Gymnasia Cantant v Brně.

9.4.2017

OBRAZEM: Zpěvák Jakub Smolík koncertoval v Sázavě

Sázava - Jakub Smolík koncertoval v sobotu v sále sázavského kina. Písničky prokládal historkami ze života, zazněly známé Blázen žárlí, Když andělé pláčou a nebo Říkej mi táto. Písničku Hallelujah věnoval Věře Špinarové.

5.4.2017

Festival Jeden svět navštíví město Benešov již po sedmé

Benešov – Umění spolupráce je hlavním námětem letošního ročníku festivalu o lidských právech. Již po sedmé navštíví Jeden svět také Benešov, kde dokumentární projekce začnou 6. dubna a skončí 8. dubna.

5.4.2017

Vajíčkobraní: Velvarští si opět připomenou starou legendu

Velvary – Velvarští si opět připomenou starou legendu o natvrdlých vejcích a navážou na tržní tradici starobylého města. Největší zemské vajíčkové slavnosti a poctivé řemeslné velikonoční trhy se konají už tuto neděli od 9 do 16 hodin ve Velvarech.   

5.4.2017

I herci ze Svatopluka mají znovu své dny

Benešov – Šestnáctou přehlídku ochotnických divadel a herců s názvem Dny divadla Svatopluk, chystá už na čtvrtek stejnojmenný benešovský divadelní spolek.

4.4.2017

Žáci umělecké školy vystaví svá díla na zámku

Vlašim /FOTOGALERIE/ – Žáci výtvarného oboru Základní umělecké školy ve Vlašimi tvrdě pracovali, aby následně mohli svá umělecké díla od 4. dubna vystavit v prostorách vlašimského zámku.

4.4.2017

Rodinný festival nabídne módní přehlídku i ukázku indické svatby

Benešov - Druhý ročník Mantra festu potěší příchozí napříč generacemi. Zítra 5. dubna od 18 hodin bude bohatý program pro celé rodiny připravený v aule benešovského gymnázia. Příchozí se mohou těšit na řadu vystoupení, módní přehlídku, zpěv, ochutnávku pochutin i ukázku indické svatby.

3.4.2017

Pořadatelé Noci s Andersenem měli úkol skoro nesplnitelný. Uspat 32 dětí

Benešovsko /FOTOGALERIE/ - Třicet dva dětí přespalo z pátku na sobotu v prostorách neveklovské základní školy díky celorepublikové akci Noc s Andersenem.

3.4.2017

19. ročník festivalu Okoř se bude konat 19. srpna. Vystoupí řada zpěváků a kapel

Praha - Srpnový Festival Okoř se letos bude konat už po devatenácté. Na všechny jeho příznivce čeká skvělý program. V sobotu 19. srpna v malebném areálu pod zříceninou hradu Okoř vystoupí MIG 21, Miro Žbirka, Václav Neckář, Marek Ztracený, Vypsaná fixa a No Name.

AKTUALIZOVÁNO
1.4.2017

SLEDUJEME ON-LINE: Ostrava dnes dává poslední sbohem Věře Špinarové

/FOTO, VIDEO/ Ve velké obřadní síni krematoria ve Slezské Ostravě se dnes koná poslední rozloučení s Věrou Špinarovou. Dopoledne je vyhrazeno pro veřejnost. Situaci na místě sledují také redaktoři Deníku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení