VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

2.8.2017

Vlašimské pohádkové léto jde do své druhé poloviny

Vlašim - Pohádka z budíku o dvou bratrech, Pospícháčkovi a Loudáčkovi, kteří se vydali na dobrodružnou cestu za Časem, byla už letošní pátým představením v rámci Vlašimského pohádkového léta.

1.8.2017

OBRAZEM: Na benešovském Kavčíně spojili freestyle motokros s rockem

Benešov - Spojení adrenalinové zábavy, freestyle morokrosu s řinčivou rockovou hudbou zvládli pořadatelé na bývalém benešovském vojenském cvičišti na Kavčíně.

1.8.2017

V Jílovém vystaví také Zlatou keltskou kobylu

Benešov /FOTOGALERIE/ - Pietní vzpomínkou na akademického sochaře Olbrama Zoubka, který skonal v červnu ve svých jednadevadesáti letech, bude výstava jeho soch s keltskou tématikou. Začíná už v sobotu v Regionálním muzeu v Jílovém u Prahy. Výstavu připravenou spolkem Lughnasadh mohou zájemci navštívit od soboty 5. srpna do státního svátku 28. října.  

31.7.2017

Show fakíra Petra Fiedora potěšila Chotýšanské

Chotýšany – Zlatým hřebem večera se stalo při už šestých Chotýšanských slavnostech vystoupení kaskadéra a fakíra Petra Fiedora. Osmatřicetiletý borec pochází z Tábora a je také držitelem čtyř desítek českých a světových rekordů ve fakírských a kaskadérských disciplínách. Celá polovina z nich se týká ohně. ten krotí už celé čtvrtstoletí. Ve svých třinácti totiž poprvé vyplivl oheň. 

31.7.2017

KRÁTCE: Kam na Benešovsku za kulturou?

Benešovsko - Připravili jsme několik tipů na kulturmní akce v tomto týdnu. 

30.7.2017

Horko zahnalo zpěváky i posluchače do kostela

Chvojen /FOTOGALERIE/ - Zajímavé zpestření závěru týdne mohli v kostele sv. Jakuba a Filipa na Chvojně prožít ti, kteří se v neděli 30. července odpoledne vypravili na toto pozoruhodné místo nedaleko Benešova.

29.7.2017

V louňovické zámecké zahradě znělo tentokrát reggae

Louňovice pod Blaníkem /obrazem/ – Přehlídky Right News Music Garden věnované reggae si na zahradě zámku v Louňovicích pod Blaníkem užívali její návštěvníci v sobotu 29. července už poosmé.

28.7.2017

Kapka medu pro Verunku končí po pěti letech slavnostní derniérou na Konopišti

Konopiště - Pohádkový muzikál Kapka medu pro Verunku zakončí 5 let svého uvádění překrásnou open-air derniérou, které nemá v českých zemích obdoby. Ta se uskuteční 25. srpna v Přírodním divadle na Konopišti.

28.7.2017

Roztančí zámeckou zahradu, bazárek i novou galerii

Louňovice pod Blaníkem /OBRAZEM/ - Right News Music Garden, open-air festival věnovaný reggae hudbě, se letos koná již osmým rokem, a sice v pátek a v sobotu v Louňovicích pod Blaníkem.

27.7.2017

Pohádka opět pobaví v zámeckém parku

Vlašim /FOTOGALERIE/ – Divadelní festival Pohádkové léto ve Vlašimi pokračuje zase zítra, kdy se představí Teátr Pavla Šmída s Pohádkou z budíku.

25.7.2017

FOTO: Cihlafest boří zdi a staví mosty

Slapy - Slůvky rodinný, pohodový, příjemný či návštěvnicky vstřícný se zaštiťuje prakticky každý festival, ale ne vždy těmto přívlastkům odpovídá realita. Pro Cihlafest, který se v zahradách chráněného bydlení v obci Slapy uskutečnil v sobotu 22. července, to však platí stoprocentně. Tak silnou koncentraci pozitivní energie jsem už dlouho na žádném festivalu nezažil.

25.7.2017

OBRAZEM: Jethro Tull i Stromboli nevynechali žádné staré pecky

Konopiště - Zaplněné přírodní divadlo v Konopišti zažilo v sobotu 24. července koncert legendární anglické kapely Jethro Tull a české kultovní skupiny Stromboli. Obě rockové formace potěšily svoje fanoušky většinou oblíbených hitů ze své dlouhé diskografie.

24.7.2017

Táborů od benešovského Domu dětí a mládeže se zúčastní na 350 dětí

Benešov /FOTOGALERIE/ - Prázdniny jsou v plném proudu. Dům dětí a mládeže Benešov proto připravil pro děti celkem jedenáct letních táborů, soustředění a příměstských táborů. Více než 350 dětí si během léta tento bohatý prázdninový program užívá.

23.7.2017

OBRAZEM: Diváci odměnili smíchem vystupující komiky

Vlašim - Stand up comedy Na stojáka oživila v sobotní večer areál baru Na koupáku ve Vlašimi. Návštěvníci bavili komici, kteří se svou show objíždějí celou republiku. Letos k vlašimskému koupališti dorazili Ester Kočičková, Petr Vydra, Dominik Heřman Lev a Vojta Záveský. Smích byl slyšet po celý večer. Vystoupení se opět neslo v duchu nadsázky, i tak se ale témata dotýkala i aktuálních kauz. Třeba také politika byla na pořadu dne.

22.7.2017

OBRAZEM: Slavnosti započaly fotbalovým zápasem a dechovkou

Chotýšany - Chotýšanské slavnosti, které se letos konají již po šesté, začaly ve fotbalovém areálu v Chotýšanech v sobotu ve 13 hodin. Program stále pokračuje a vyvrcholí ohnivou show dvě hodiny před půlnocí.  

22.7.2017

OBRAZEM: Pražská smečka Resumé zahájila koncert Zakázanýho ovoce

Miřetice - Vystoupení kapely zakázanÝovoce bylo připravené na páteční večer na letním parketu v Miřeticích. Známou kapelu předzáhajila pražská rock'n'rollová smečka Resumé a děčínská punk-rocková partička DCRadio.   

22.7.2017

Úspěšní violoncellisté odehráli letní koncert v kostele

Načeradec /FOTOGALERIE/ - Mladí, charismatičtí, úspěšní a vtipní. K tomu hrají výborně na violoncello. Takový pocit mohl mít nejeden návštěvník načeradského kostela sv. Petra a Pavla. Prague Cello Quartet, jak se soubor čtyř violoncellistů jmenuje, odehrál v pátek v podvečerních hodinách nejen filmové, ale i klasické či rockové písně.  

22.7.2017

CihlaFest podpoří chráněné, bydlení, přijede i Ondřej Sokol

Benešov - Osm divadel, tři kapely a tři taneční a hudební soubory čekají na návštěvníky 7. ročníku benefičního Cihlafestu. V zahradách chráněného bydlení Fara na Slapech jej dnes od 10 hodin pořádá občanské sdružení Portus Praha.  

AKTUALIZOVÁNO
21.7.2017

KRÁTCE: Kam na Benešovsku za kulturou?

Benešovsko - Připravili jsme několik tipů na víkendové akce. 

20.7.2017

KRÁTCE: Kam na Benešovsku za kulturou?

Benešovsko - Připravili jsme několik tipů na kulturní akce v tomto týdnu. 

20.7.2017

Prodejní výstava v Týnci nabízí obrazy i šperky

Týnec nad Sázavou /FOTOGALERIE/ - Galerie hradu Týnec patří v těchto dnech také obrazům Jarmily Janůjové a šperkům z polodrahokamů Růženy Horové.  

18.7.2017

Slavnosti vyvrcholí ohňovou show od rekordmana

Chotýšany - V Chotýšanech se budou o víkendu konat již po šesté Chotýšanské slavnosti, které navazují na kdysi tradičně pořádané poutě.  

AKTUALIZOVÁNO
17.7.2017

KRÁTCE: Kam na Benešovsku za kulturou?

Benešovsko - Připravili jsme několik tipů na kulturní akce v tomto týdnu. 

17.7.2017

Ekocentrum patří v létě Stanislavu Tomaštíkovi

Vlašim /FOTOGALERIE/ - Pestré příběhy je název autorské výstavy vlašimského lékaře a výtvarníka Stanislava Tomaštíka, která se v Podblanickém ekocentru ČSOP Vlašim koná až do 3. září. Zájemci si ji mohou prohlédnout každý den od 9 do 17 hodin.  

17.7.2017

Benešovským ekovláčkem jezdí turisté již šestým rokem

Benešov /FOTOGALERIE/ – Benešovský ekovláček se toto léto vypravil již na šestou sezonu. Spolu s turisty pravidelně podniká šestnácti zastávkovou trasu z Benešova do Konopiště a zpět.   

16.7.2017

OBRAZEM: Olympic zaplnil celé náměstí

Stříbrná Skalice - Snad jsem to zavinil já, to byla písnička, kterou Petr Janda zahájil koncert ve Stříbrné Skalici. A měl pravdu. Svou dlouholetou hudební tvorbou zavinil, ze se písničky Olympiku staly notoricky známé, a koncert by teoreticky mohl odzpívat velmi početný sbor publika.

16.7.2017

OBRAZEM: Vyznavače folku přivítala týnecká zahrada

Týnec nad Sázavou - Zahrada Hotelu Týnec se v sobotu otevřela vyznavačům folku. Událost s názvem Folk Týnec Fest II. odstartovala v 15 hodin kapela Ostří Bobři, po ní od 17 hodin následovala skupina Dotyky. Posléze od 19 hodin se představila kapela Spolektiv a akci uzavřela Skleněná ryba. Mladé občany Týnce a okolí folkový festival příliš neoslovil, naopak se ale těšil účasti spíše starších generací. Folkoví nadšenci si díky písničkám mohli zavzpomínat a oprášit trampingové historky svého mládí.

16.7.2017

Majitel unikátní sbírky secesních plakátů: U Chéreta se učil řemeslu i Mucha

Křinec /ROZHOVOR/ – Secesní plakáty na výstavách většinou překvapují širokou škálou námětů. Plakátovou tvorbou se přitom nezabýval jen známý český malíř Alfons Mucha, ale i mnoho dalších špičkových umělců z celého světa. Jejich náměty byly často například nové výrobky. Atraktivní díla dokumentují vysokou úroveň plakátové tvorby ze začátku minulého století a časů první republiky. A málokdo tuší, že jde většinou o kousky ze soukromé sbírky, která nemá v Česku obdoby. Patří Zdeňku Harapesovi, majiteli zámku Křinec na Nymbursku.

16.7.2017

OBRAZEM: Malé i velké diváky pobavilo strašidýlko Bačkůrka

Týnec nad Sázavou - Venkovní pódium v areálu Hradu Týnec ožívá každou sobotu pohádkami, nejčastěji loutkovými. Pravidelně od 17 hodin navštěvují krásná představení jak děti, tak dospělí. V sobotu 15. července se o zábavu postarala Bára Čmelíková s představením "Strašidýlko Bačkůrka, aneb jak se Bačkůrka skamarádil". Podle reakcí diváku patří inscenace Bářina toulavého divadla mezi nejoblíbenější letní kratochvíle týneckých rodin s jejich ratolestmi. 

15.7.2017

Koncert kapely Hudba Praha přerušil výpadek zvuku

Konopiště /FOTOGALERIE/ - Festival Krásný Ztráty Live, který v pátek započal v amfiteátru na Konopišti, zakončily v sobotu v podvečer hvězdy hudebního světa. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení