VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

9.1.2017

Děti si v muzeu vyzkoušely muchláže

BENEŠOVSKÉ městské Muzeum umění a designu na včerejší odpoledne připravilo pro šikovné dětské návštěvníky výrobu plastických trojrozměrných obrázků technikou. Muchláží neboli froasáží, kterou v ČR nejvíce proslavil výtvarník Ladislav Novák z Třebíče.

9.1.2017

Novodobou tradici koled drží v Maršovicích čtvrt století

Maršovice – Několikátá generace koledníků pokračuje v městysu v tradici tříkrálových zpěvů a koled. Aktéři se schází v podvečer před vchodem do radnice, kde se na schodech zformuje pěvecké těleso a po odzpívání koledy vyráží skupinky po maršovických do domácnostech popřát úspěšný nový rok.

6.1.2017

Kašpar, Melichar a Baltazar vyrazili do ulic

Benešov - Skupinky koledníků v pátek odpoledne zahájily v Benešově Tříkrálovou sbírku pro farní charitu, jejíž výtěžek bude spočítaný příští pátek na radnici.

24.12.2016

OBRAZEM: V kostele sv. Jakuba a Filipa na Chvojně se konaly Staročeské Vánoce

Benešov - Za obrovského zájmu veřejnosti se v kostele sv. Jakuba a Filipa na Chvojně konaly další Staročeské Vánoce. Lidé sborově zpívali koledy a na samý závěr nechybělo ani občerstvení, rozdávání jmelí a betlémského světla.

24.12.2016

OBRAZEM: Kostelem ve Vysokém Újezdu zněla cimbálovka

Vysoký Újezd - Jedinečným předvánočním zážitkem se v pátek 23. prosince stal pro návštěvníky kostela Narození Panny Marie ve Vysokém Újezdu, obce nedaleko Netvořic, koncert, který připravilo sdružení Mezi řekami.

23.12.2016

Na Chvojně budou Staročeské Vánoce už podevatenácté

Chvojen – Klasické vánoční koledy si budou moci znovu, už podevatenácté, zazpívat ti, kteří dorazí na Štědrý den do kostela sv. Jakuba a Filipa na Chvojně. Právě tam v 11 hodin začne akce s názvem Staročeské Vánoce. Zhruba ve 14 hodin se tam bude také rozdávat betlémské světlo. 

22.12.2016

Koledy zahraje ve Vysokém Újezdu cimbálovka

Vysoký Újezd - Jedinečným předvánočním zážitkem bude pro návštěvníky kostela Narození Panny Marie ve Vysokém Újezdu koncert, který na pátek 23. prosince podvečer připravilo sdružení Mezi řekami.

21.12.2016

FOTO a VIDEO: Pěvecký sbor Gymnázia Benešov slavil 20 let svého trvání

Benešov - Zaplněná aula gymnázia tleskala v úterý 20. prosince večer vystoupení, které připravil ke dvacátému výročí svého založení Pěvecký sbor Gymnázia Benešov. Další vystoupení sboru vedeného Janou Šeborovou a Danou Jelínkovou je naplánováno na sobotu 7. ledna. Od 18 hodin sbor vystoupí při Tříkrálovém koncertu v Poříčí nad Sázavou v kostele sv. Havla.

19.12.2016

FOTO: Benešovští senioři se bavili ve výstavní síni při vánočním tvoření

Benešov - S nápadem, jak se ještě více otevřít veřejnosti, přichází Muzeum umění a designu.

17.12.2016

O nejlepším cukroví rozhodnou na hradě

Týnec nad Sázavou - Návštěvníky týneckého hradu zaujme nejenom soutěž o nejlepší cukroví.

14.12.2016

Také na Benešovsku se znovu zpívaly české koledy

Benešovsko - V příjemném autentickém prostředí auly benešovského gymnázia se včera konala jedna z částí obrovského koncertu, který „zachvátil" celou Českou republiku. Vánoční čas rozjímání umocnilo společné zpívání koled na náměstích, nádvořích, návsích, ve školách, tělocvičnách či parcích. Projekt Česko zpívá koledy tak propojil tisíce lidí. Na Benešovsku se pochopitelně nezpívalo jen v samotném centru Benešova a jeho prestižní střední škole.

14.12.2016

Školáci z Dukelské umí nejlepší web

Benešov - Vloni stříbrná, letos zlatá je redakce školního časopisu Labyrint ZŠ Dukelská. „Vyhráli jsme našim webovým časopisem celorepublikové finále. Soutěž byla postupová, z krajských kol jely do Brna první dva školní časopisy. Webové stránky hodnotila odborná poroty. Obdrželi jsme diplom a poukázku na nákup elektro zboží v hodnotě 400 korun," konstatoval sedmák Lukáš Čuřík, šéfredaktor Labyrintu. 

14.12.2016

Vánoční trh oživí nemocniční areál benešovské nemocnice

Benešov - Tradiční vánoční trh začne dnes od 9 hodin v areálu parku benešovské nemocnice. Akce je připravená pro pacienty i kolemjdoucí.

12.12.2016

Zájem o vlak na adventní trhy do Třeboně přesáhl kapacitu vagónů

Benešov  - V sobotu zavezl vlak tažený lokomotivou T435.003 ,,Hektor" (historická dieselová lokomotiva) zájemce na adventní trhy do lázní Třeboň, kde se mimo jiné mohli účastníci podívat na místní zámek, do pivovaru a projít se po místních trzích.

11.12.2016

10 oscarových hitů 2016

Rok 2016 se blíží ke konci a na řadu přichází pravidelné bilancování. Jako obvykle se nevyhne ani filmovému odvětví. Začíná totiž tzv. oscarová sezona, která skončí na konci února předáváním slavných ocenění. A které filmy budou o zlaté sošky bojovat? V paměti pátráte zbytečně – pravděpodobní vítězové totiž často ještě ani nešli do kin. Magazín Dotyk proto aspoň vybral desítku filmů, o kterých bude v následujícím období hodně slyšet.

10.12.2016

Historii betlémů i saní představí na zámku

Třebešice - Třebešický zámek nabídne nejen dnes a zítra výstavu historických betlémů i saní.

9.12.2016

Festival Slunovrat představil své headlinery: Müllera, Langerovou či Ebena

Sázava - Nultý ročník hudebního festivalu Slunovrat, který se uskuteční ve dnech 23. a 24. června 2017 ve vodáckém kempu Sázavský ostrov, oznámil svou hlavní hvězdu. Pořadatelé nového festivalu vsadili na osvědčená jména z hudební branže. V sobotu se v hlavním programu akce objeví slovenský populární zpěvák Richard Müller.

9.12.2016

Adventní výstava oživí martinický zámek

Dolní Kralovice - V zámku Martinice u Dolních Kralovic je pro všechny umělecké duše přichystaná na dva adventní víkendy zajímavá výstava.

9.12.2016

Vánoční dárky si zájemci můžou vyrobit v Hulicích

Hulice - Vodní dům v Hulicích zítra přivítá všechny nadšence vánočního tvoření. V předstihu si tak mohou příchozí udělat strýčka na Vánoce.

8.12.2016

Výtěžek z jarmarku si žáci dají do třídního fondu

Benešov /OBRAZEM/ -  Tradiční vánoční jarmark v ZŠ Dukelská doprovázela pěvecká, dramatická a taneční vystoupení školáků z prvního stupně.

7.12.2016

Vyrobit si dárek ze skla mohou zájemci v huti

Sázava - Vyfouknout si vlastnoručně horkou kouli nebo vytvarovat skleněnou květinu si mohou do 17. prosince návštěvníci Centra sklářského umění v huti František v Sázavě.

7.12.2016

Dětská soutěž zaujme milovníky bojových sportů

Benešovsko - Bojová umění očima dětí, tak se jmenuje soutěž pro všechny ratolesti na Benešovsku, kde mohou nejen nejmenší představit svůj umělecký talent společně s představivostí.

5.12.2016

V Dukelské chystají vánoční jarmark

Benešov – Vánoční jarmark v Základní škole Dukelská se odehraje ve středu od 15 hodin. Jeho součástí je kulturní program.

5.12.2016

V DDM Benešov připomenou „Kouzlo Vánoc"

Benešov – Pracovnice Domu dětí a mládeže připravily adventní výstavu Kouzlo Vánoc s expozicí staročeských a netradičních vánočních ozdob dekorací, na jejichž výrobě se podílely také děti z výtvarných kroužků

4.12.2016

Hasiči přivezou do obcí v Posázaví betlémské světlo

Benešovsko – Sbor dobrovolných hasičů Lensedly tradičně do obcí v Posázaví přiveze betlémské světlo, které si v sobotu 17. prosince hasiči převezmou v Kolíně od skautů přímo u rychlíku z Vídně.

3.12.2016

Nákupem rukodělných výrobků podpoří nemocné děti

Benešov /OBRAZEM/ - V aule gymnázia se v sobotu 3. prosince odehrává kreativní jarmark na podporu dětí s onemocněním srdce. 

2.12.2016

Ve výstavní síni se budou potkávat studenti, umělci i senioři

Benešov - Výstavní síň v Benešově během adventních dnů ožívá výstavami i řadou setkání mezi generacemi.

2.12.2016

Ruční práce ukáže výstava v Občanské záložně

Vlašim - V nově otevřené expozici uvidí návštěvníci spousty krásných dekorativních předmětů z regionu.

2.12.2016

V planetáriu si gymnazisté oživili znalosti o vesmíru

Benešov – Žáci primy benešovského gymnázia se vydali na exkurzi do planetária v Praze, kde si  před vstupem do expozice procvičili zeměpisné téma – terénní práce s mapou.

1.12.2016

Výtěžek z rozsvěcení stromu předají domovu seniorů

Benešov –  Při rozsvěcení stromu v pasáži v Tyršově ulici si i letos  mohly děti zahrát zdarma bowling a byly odměněné malým dárkem. Večerem provázela vánoční hudba, svařené víno teklo proudem a buřtíky se opékaly jako o závod.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení