HC Benešov – Jindřichův Hradec 3:4 sn

Zápas rozjela obě mužstva ve velkém stylu a šance se střídaly na obou stranách, ale domácí Holánek, Dvořák ani Jonáš nepřekonali Kubeše, stejně se dařilo na druhé straně Skokanovi, Milotínskému a Kupcovi proti poprvé v play off nastoupivšímu Hrubému v brance Benešova. Po šesti minutách se hra zklidnila a jen domácí Vacek mohl skórem pohnout, ale sólo neproměnil. V závěru třetiny měli Benešovští tlak, ale Bosas trefil tyč a neproměnili minutovou přesilovku pět na tři. Navíc v ní málem inkasovali, ale Milotínský po sóle ztroskotal na Hrubém.

Druhá třetina začala náporem hostů, ale Hrubý odolal a tak udeřilo na druhé straně, když Kaňka v oslabení natáhl na sebe obránce a brankáře a poslal puk Jonášovi před prázdnou branku. Domácí se neradovali dlouho, když Skokan parádní střelou přes obránce vymetl pavučiny ve Hrubého brance. V dalším průběhu měli domácí větší šance, ale dva závary a sólo Kaňky v oslabení stavem nepohnuly. Hosty držel na uzdě Hrubý, ale ve 38. minutě již nestačil na dorážku Nielikäinena. Jenže 32 vteřin před koncem třetiny Kaňka krásně tečoval střelu J. Verbíka a bylo opět vyrovnáno.

Ve třetí třetině se hrálo minimálně v plném počtu. Benešov dostal pětkrát za sebou možnost přesilovky a početní výhodu dvou mužů v poli využil Jonáš po Kaňkově nabídce. Tu samou možnost hosté nevyužili, přesto v závěrečném tlaku vyrovnali tečí Nielikäinena a Tupý nastřelil tyč. Desetiminutové prodloužení gól nepřineslo, a tak rozhodovaly nájezdy. Za domácí vsítil gól Jonáš, ale Kupec ve třetí sérii šťastně vyrovnal a vzápětí vsítil rozhodující gól, protože Dvořák podruhé nedal.

„Byl to podobný zápas jako v Jindřichově Hradci. V první třetině jsme opět nedali góly, hlavně v přesilovkách, ale Kubeš nás vychytal, což rozhodlo. Chybělo nám i trošku štěstí, jako měl Kupec při prvním nájezdu. Dvořák nájezdy o tréninku proměňuje, dneska mu to bohužel dvakrát nevyšlo,“ povzdech si trenér Vodních Lvů Jan Vobecký a pochválil hráče: „Výkon mužstva byl perfektní, kluci táhli za jeden provaz, dotáhli zápas do nájezdů, což se muselo divákům líbit.

Branky: 26. Jonáš (Kaňka), 40. Kaňka (J. Verbík), 48. Jonáš (Kaňka, J. Verbík) – 28. Skokan (Klíma), 38. Nielikäinen (Bula, Skokan), 57. Nielikäinen (Tupý), rozhodující nájezd Kupec. Vyloučení: 10 x 2 + Dvořák 10 minut – 9 x 2 + Milotínský 10 minut. Využití: 1:0. Oslabení: 1:0. Diváci: 320. Třetiny: 0:0, 2:2, 1:1.

HC Benešov: Hrubý – J. Verbík, Srdínko, Bosas, Kaňka, Jonáš – R. Verbík, Procházka, Holánek, Vacek, Kocman – Bílek, Vejvoda, Dvořák, Strnad, Drda – Suchánek.

Třetí zápas se hraje ve čvtrek od 18 hodin v Jindřichově Hradci.