HC Benešov – Kobra Praha 6:1

Hráči Kobry si přijeli do Benšova jen zabruslit a jejich výkon neměl nic společného s play off. Proto domácím nedalo ani moc námahy vstřelit v první třetině čtyři góly, které rozhodly o jejich výhře. Nutno dodat, že branky padaly po pěkných akcích, při kterých se probudil kapitán Michal Kaňka (v závěru základní části se trápil) a společně s Jonášem zařídili tři oku lahodící branky v první třetině, čtvrtou a první v zápase, přidal Holánek v závěru přesilovky. Pomalu plazící se Kobra uštknula jen za stavu 3:0 díky důrazu Holého. To však bylo z její strany vše.

Ve druhé třetině přidali hosté na tempu, vypracovali si šance, ale jakoby nechtěli dát gól, když pohrdli i dvěma více jak minutovými přesilovkami pět na tři. Navíc brankář Malík v benešovské svatyni čaroval. Největší příležitost měl paradoxně ve dvojnásobném oslabení kapitán Kaňka, ale sólo neproměnil.

Třetí část již měla jen pramálo společného s hokejem. Domácí se moc nenadřeli, protože hráči Kobry se opět propadli do letargie, a tak jim Vodní Lvi přidali na cestu do Prahy ještě dvě branky, když se trefil po sóle Vacek a po blafáku Bosas.

„S výkonem i výsledkem jsme spokojení. Hráli jsme to, co jsme chtěli a perfektně nám zahrál první útok Kaňka – Jonáš – Bosas. Před zápasem jsme měli dilema, koho dát do branky. Nakonec jsme se rozhodli pro Malíka, a ten se nám odvděčil výborným výkonem,“ pochválil gólmana trenér Vodních Lvů Jan Vobecký a dodal před pátečním zápasem: „Na úzkém kluzišti Kobry se nám nedaří. Chceme se na něj připravit a na čtvrtečním tréninku zúžit naše hřiště. Necháme se překvapit, jestli nám to v pátek pomůže.“

Branky: 7. Holánek (Vacek, Procházka), 11. Kaňka (Jonáš), 14. Jonáš (Kaňka), 20. Jonáš (Kaňka), 53. Vacek, 54. Bosas – 16. Holý (Novák). Rozhodčí: Měrtl. Vyloučení: 5 x 2 + J. Verbík 10 minut – 3 x 2. Využití: 1:0. Diváci: 150. Třetiny: 4:1, 0:0, 2:0.

HC Benešov: Malík – J. Verbík, Srdínko, Bosas, Kaňka, Jonáš – R. Verbík, Procházka, Holánek, Vacek, Kocman – Bílek, Vejvoda, Strnad, Suchánek, Drda (35. Burda).