Ve vlašimské brance chytal patnáctiletý Fousek

Mladá Boleslav – Hokejisté Vlašimi po týdenní pauze zaviněné rozbitou rolbou (zápas s Příbramí byl odložen) odehráli zdecimovaní zápas krajské ligy na ledě béčka Mladé Boleslavi. Domácím střelám čelil patnáctiletý brankář Jakub Fousek, jenž dvanáctkrát inkasoval. „Byl to pro něj debut, ve kterém obstál, i když inkasoval dvanáct gólů. Dospělý hokej je ale něco jiného než chytat za dorost," dodal trenér Vlašimi Josef Jeništa na adresu mladého gólmana, který musel zaskočit za zraněné Holánka a Kolandu (kotníky) a Krále (záprstní kůstky).

1.12.2013

Ilustrační fotoFoto: Ivan Vondrák

MLADÁ BOLESLAV B – VLAŠIM 12:3

Zápas se stal výsledkově jasnou záležitostí domácích. Ještě v první třetině stačila Vlašim odolávat a jen třikrát inkasovala. Ve druhé části sice hosté snížili Jaegerem na 3:1 a Vostřák nastřelil tyč. V 25. minutě ale domácí vsítili čtvrtý gól, uklidnli se, přidali do konce druhé části ještě čtyři branky a definitivně tak zápas rozhodli. V závěrečné třetině se již utkání v poklidu dohrávalo, hosté sice vsítili dvě branky D. Kucharčíkem a Pessrem, ale Boleslavští ještě čtyři, a tak si Vlašim odvezla z města automobilů tucet branek.

„Zápas nebyl jednoznačný, jak vypadá výsledek. I my jsme si také vypracovali šance, ale byli jsme málo důrazní před brankou. Definitivně rozhodla druhá třetina, třetí se již dohrávala z povinnosti," řekl po zápase vlašimský kouč a povzdechl si: „Máme strašně moc zraněných hráčů a to, že jsme kvůli porouchané rolbě nehráli minulý zápas s Příbramí, bylo pro nás vysvobozením. Odkládat zápasy ale nemůžeme, protože se naše situace výrazně do konce roku po zdravotní stránce hráčů nezmění. Přesto potřebujeme před vánoční přestávkou nějaký bod uhrát."

Kromě brankářů chybí vlašimskému trenérovi obránci Horálek, Martin a Michal Kakosové a útočníci Vít Kucharčík a Slanina.

Branky a asistence: 6. Christov (Kristek), 13. Zörkler (J. Protivný), 15. Christov (Bartoš), 25. St. Ficek, 27. M. Protivný (Ml. Ficek), 29. Christov (Kristek, J. Protivný), 34. Bílek (Rovný), 40. Rovný (J. Protivný, Hart), 41. Kolner (Škaloud), 47. Bartoš (Moc, Kolner), 54. Dinga (Kolner, Ficek St.), 59. Christov (Kristek) – 22. Jaeger (Vostřák), 43. D. Kucharčík, 57. Pessr (D. Kucharčík). Rozhodčí: Pokorný – Gabriel, Zmeškal. Vyloučení: 8 x 2 – 6 x 2 + Herwig 10 minut, Máčala 5 + OK. Využití: 3:1. Oslabení: 2:0. Třetiny: 3:0, 5:1, 4:2.

Vlašim: Fousek – Seidl, Pessr, Martínek, Jerman, Kotýnek – Matějka, Herwig, Fedoročko – Kucharčík, Čanda, Máčala – Vondráček, Vostřák, Jaeger.