Lvi se zakousli do Příbrami

Benešov – V krajské hokejové lize si devátí benešovští Lvi překvapivě doma snadno poradili s třetí Příbramí.

9.11.2014

Brankář Zbyněk Karda byl s Příbramí velkou oporou domácího týmu.Foto: Robin Novák

BENEŠOV – PŘÍBRAM 7:4

Do benešovské brány nastoupil Karda a hráči se na něj mohli spolehnout jako v předcházejících zápasech na Uhlíka. Domácí začali zápas náporem, vypracovali si v první třetině řadu šancí, ale gólově se prosadil jen Janák. Jenže hosté vzápětí vyrovnali a těsně před odchodem do kabin strhli vedení na svou stranu.

Ve druhé části se hra vyrovnala a ve 26. minutě i skóre po střele Tichého. Jenže netrvalo dlouho a hosté opět převážili misky vah na svou stranu. Lvi se ale neroztřásli, šli za svým cílem a do konce třetině Babickým a Hronem otočili skóre na 4:3.

V úvodu třetí třetiny sice Flieger vyrovnal, ale zbytek nervózního zápasu, hlavně ze strany hostů, patřil domácím, jimž druhá lajna Hynek – Babický – Holánek zařídila tři góly a tudíž i vítězství 7:4.

„Byli jsme lepším týmem a zaslouženě vyhráli. V první třetině jsme odvedli perfektní výkon, ale neproměňovali šance a nakonec jí prohráli. Ve druhé třetině se hra vyrovnala, ale dostali jsme se do vedení 4:3. Ve třetí části jsme ovládli hru a Příbram snad vystřelila jen jednou na branku. Hráli jsme nadále absolutně zodpovědně, disciplinovaně a nenechali se vyprovokovat k oplácení a rvačkám po hrubých zákrocích hostujících hráčů, kteří neunesli tíhu okamžiku. Hráli jsme trpělivě, což přineslo ovoce v podobě tří bodů," radoval se trenér Benešova František Sládek a chválil: „Ve výborném výkonu mužstva bych vyzdvihl brankáře Kardu a Lukáše Holánka.

V mužstvu Benešova se také objevil Fedoročko z Vlašimi: „Vrátil se na rodnou hroudu," vysvětlil Sládek.

Branky: 15. Janák (Hron), 26. Tichý (Starec, Šmicr), 32. Babický (Holánek), 39. Hron (Babický, Hynek), 45. Holánek (Hynek, Babický), 46. Babický (Holánek, Hynek), 59. Holánek (Babický) – 16. Svoboda (Mácha), 19. Šmejkal (Kadič), 27. Chudý (Mácha), 42. Flieger (Jobek, Chudý). Vyloučení: 8:13 + Tylich 25 minut. Využití: 1:0. Diváci: 140. Třetiny: 1:2, 3:1, 3:1.

Lev Benešov: Karda – Stejskal, Janáč, Hron, Šmicr, Císař – Holeš, Starec, Drda – Janák, Fedoročko, Tichý – Hynek, L. Holánek, Babický – Pěkný, Jirků.

9.11.2014 VSTUP DO DISKUSE

Divišov byl opět stoprocentní

Zápas zlomil ve prospěch Poříčí Vosáhlo z penalty

OBRAZEM: Tři poštolky znovu vzlétly na vlašimském letišti

Vlašim - Nejen letadla startují na vlašimském letišti. Svoji druhou šanci zde také dostaly tři mladé poštolky obecné, které byly v péči vlašimské zvířecí záchranné stanice. Na cestu ke svobodě je přišli doprovodit i klienti Domova pro seniory z Vlašimi.