Lvi kousali hlavně v přesilovkách

Benešov – Stoprocentní úspěšnost v přesilovkách v prvních dvou třetinách rozhodla o výhře lídra tabulky krajské hokejové ligy z Benešova v závěrečném kole roku 2016 s šestými Žabonosy. „Věnujeme se jim každý pátek na tréninku. Máme na ně dvě speciální pětky, ve druhé jsou dokonce jen útočníci," odtajnil cestu za úspěchem trenér Benešova Pavel Dvořák, když ve třech početních výhodách vsítili tři góly. Do Nového roku 2017 si Benešovští Lvi nesou v čele šestibodový náskok před druhým Slaným.

18.12.2016

Benešovské trio Tomáš Hynek, Tadeáš Kočí a Ondřej Fedoročko v tlaku na brankáře Žabonos Denise Hermanna. Foto: Wlada Novotný

BENEŠOV – ŽABONOSY 5:2

Do zápasu vstoupili domácí parádně a hned ve druhé minutě zametl puk při přesilovce pohodlně do sítě správně postavený Fedoročko po střele Janáka vyražené brankářem. Lvy gól namlsal a hnali se na branku Hermanna. Ten šanci Starce ještě vytěsnil, ale na ránu Holeše do šibenice v 8. minutě, po zpětné přihrávce Holánka, již neměl nárok – 2:0. Až v polovině první třetině hosté vážněji ohrozili Štěpánka, ale domácí gólman kryl střelu Mejzra i sólo Jelínka. Lvi byli trochu vyhozeni z tempa a hosté ranou švihem Bašuse na konci přesilovky snížili. A když Starec neposlal puk do sítě, ani na druhé straně nevyzrál Spitzer tečí na Štěpánka, šlo se do kabin za stavu 2:1.

„Prvních dvanáct minut bylo od nás odehráno suprově a asi tak, jak bychom si představovali. Pak jsme ale přestali hrát agresivně a málo bruslili," dodal kouč k prvnímu dějství.

V úvodu druhé třetiny přestáli domácí oslabení, ale poté hlavně první pětka hosty točila v obranné třetině, což vyvrcholilo Holešovým přestřelením branky z brankoviště. Následně si Benešovští vytvořili šance, ale góly vstřelili jen z přesilovek. Nejprve Starec ranou od modré a poté Sládek dokončil oku lahodící akci s Šobíškem a Hynkem – 4:1. V závěru třetiny byli hosté blízko snížení, ale Štěpánek předvedl parádní zákroky proti Skokanovi a Jelínkovi.

„Byla to asi letos nejlepší třetina, kterou jsme sehráli," liboval si kouč Benešova.

V úvodu třetí třetiny trochu nahlodal domácí sebevědomí Jelínek z dorážky střely Procházky, ale to bylo od hostů vše. Navíc hráči Žabonos byli nedisciplinovaní, takže se do tlaku ani nemohli dostat. Na druhou stranu domácí přesilovky pět na tři ani pět minut pět na čtyři, nesehráli dobře, když Sládek netrefil neskutečně prázdnou branku a Holánkův projektil zastavily hokejky brankáře i obránce na brankové čáře.

„Už nebyly přesilovky odehrané tak precizně jako na začátku, když jsme byli pod tlakem. Asi se projevilo v podvědomí hráčů, že už máme vyhráno a hráli je uvolněněji," dodal Pavel Dvořák k neproměněným přesilovkám.

A tak měl poslední slovo v 55. minutě kapitán Benešova Holánek, který projel kluzištěm a protlačil puk mezi betony Hermanna.

„Odehráli jsme super zápas a ve třetí třetině jsme si již vedení hlídali a dobře dozadu odbránili," řekl kouč Benešova k třetí části a je nadšený, co se mužstvu v sezoně zatím daří: „Jsem naprosto spokojený. To nikdo nečekal a klukům patří velký dík."

Branky a asistence: 2. Fedoročko (Janák, Hynek), 8. Holeš (Holánek), 28. Starec, 35. Sládek (Hynek, Šobíšek), 55. Holánek. Vyloučení: 5 x 2 + 1 x 10 minut / 5 x 2 + 1 x 10 minut, 5 + do konce utkání. Využití: 3:1. Třetiny: 2:1, 2:0, 1:1.

HC LEV Benešov: Štěpánek – Stejskal, Korvas, Kotýnek, Rod, Šobíšek, Burian – Starec, Holánek, Holeš – Sládek, Kočí, Babický – Hynek, Fedoročko, Janák – Mrva.

18.12.2016 VSTUP DO DISKUSE

Kapela Pískomil se vrací do Sázavy. Vystoupí na Baby festivalu v neděli od 16 hodin.
2

Sázavský klášter hostí první Baby Fest

Střelec první branky Benešova Pavel Čapek o poločasové přestávce.

Benešov vydoloval z Písku dva body

Bouřky zasáhly okres. Hasiči vyjížděli ke spadlým stromům

Benešovsko - Silné bouřky ohrozily Benešovsko během páteční noci a sobotního rána. Ve Středočeském kraji patřil benešovský okres k těm okresům, kde byly bouřky nejsilnější. I tak ale hasiči vyjížděli jen ke dvěma případům. Jednalo se o spadlé stromy na vozovce.