Příbramští hájili své vedoucí postavení proti druhého týmu pořadí po pouhém týdnu. Na svém ledě začali aktivněji, dokonce měli výhodu trestného střílení, ale s neproměněnými šancemi jejich tlak uvadal. Góly začaly padat až ve druhé třetině, přesto byly k vidění hned dva obraty. Ten první se povedl domácím, druhý hostům. Poslední slovo ovšem měli Příbramští. Jediným úspěšným exekutorem nájezdů se stal hostující Roman Formánek. Velký díl úspěchu ovšem hosté právem přisuzují také svému brankáři Příhodovi.

Zajímavý duel byl k vidění také ve Velkých Popovicích, kam se k repríze posledního finále vypravil Junior Mělník. Také v tomto případě rozhodovaly až nájezdy. Podstatně blíž k vítězstvím měl tým od soutoku. V sestavě nejen s koučem Boháčkem, ale poprvé také s bývalým rakovnickým kapitánem Doudou hosté drželi ještě dvě minuty před koncem dvoubrankového vedení. Jenže domácí v přesilovce vylepšené o power-play snížili a na začátku poslední minuty srovnali. Přestože samostatné nájezdy už Mělničtí zvládli, mluví vzhledem k průběhu utkání o ztrátě.

Nerozhodných výsledků obou zápasů využily Černošice, které v Poděbradech otáčely k nakonec přesvědčivé výhře. Díky ní se posunuly na druhé místo a stejně jako Jesenice stáhly ztrátu na Příbram na pouhé dva body. Z celků druhé poloviny tabulky zabraly béčko Mladé Boleslavi a také Rakovník, který si doma proti Benešovu připsal třetí výhru v ročníku. Vedle pozměněné sestavy stálo za úspěchem možná i páteční sezení hráčů, kteří si předešlé nezdary vyříkali na společné večeři. Utkání navíc mělo charitativní podtext, ve prospěch Domova Ráček klub věnoval celkem čtyři tisíce korun.

To hokejisté Králova Dvora na první body pod trenérem Vladimírem Kamešem čekají také po utkání ve Slaném, ke kterému vzhlíželi s velkým očekáváním. To ale vystřídalo zklamání hned v úvodní třetině, kterou hosté prohráli čtyřbrankovým rozdílem.

Nečekané výsledky se rodily v krajské soutěži. Souboj dosud vedoucích Kralup na ledě rovněž neporažených Žabonos přinesl místo vyrovnaného boje pořádný debakl oslabených hostí. Devět gólů v jejich síti nečekal asi nikdo. Druhé místo drží Kutná Hora, která udržela stoprocentní bilanci také na ledě Zlonic, a proti Kralupům má navíc utkání k dobru.

KRAJSKÁ LIGA – 9. KOLO

HC Příbram – HC Jesenice 3:4 SN
Branky: Hlinka, Šlemenda, Flieger – R. Formánek, Martínek, Hrdina, nájezd: R. Formánek. Vyloučení: 1:7. Využití: 1:0. Třetiny: 0:0, 1:1, 2:2.

Sj. Vel. Popovice – Junior Mělník 4:5 SN
Branky: 5. Paris, 46. Vacek, 59. Culka, 60. Paris – 5. Šubrt, 28. Boháček, 40. Příhoda, 53. Novotný, nájezd: Šubrt. Vyloučení: 4:8. Využití: 2:1. Třetiny: 1:1, 0:2, 3:1.

BK M. Boleslav B – Rytíři Vlašim 8:3
Branky: 1. a 7. Trégl, 8. M. Protivný M. (Bílek), 12. a 24. Protivný, 14. J. Protivný, 20. Ficek, 27. Rovný – 12. Burda, 22. Kočí , 31. Kucharčík. Vyloučení: 5:4. V oslabení: 1:0. Třetiny: 6:1, 2:2, 0:0.

Lev Slaný – HK Králův Dvůr 6:3
Branky: 4., 18. a 19. Lapáček, 5. Novák, 17. a 35. Macháček – 15. Tolkner, 33. Pánek, 39. Veselý. Vyloučení: 10:5. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Třetiny: 5:1, 1:2, 0:0.

HC Poděbrady – SK Černošice 1:5
Branky: 17. Malý – 20. Loskot, 28. a 52. Staněk, 48. Šalamoun, 50. Urbančík. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Třetiny: 1:1, 0:1, 0:3.

HC Rakovník – Lev Benešov 6:4
Branky: 6. Kounovský, 10. a 25. Král, 24. a 56. Klaus, 38. Ságner – 5. Kočí, 23. Holánek, 28. a 29. Kucharčík. Vyloučení: 6:7. Využití: 4:0. Třetiny: 2:1, 3:3, 1:0.

KRAJSKÁ SOUTĚŽ

7. kolo: Hvězda Kladno – Neratovice 4:3, Žabonosy – Kralupy n. V. 9:2, Žilina – Sedlčany 7:2, Zlonice – K. Hora 3:5, Sp. Příbram – Hořovice 4:2.

1. Kralupy 7 6 0 0 1 50:25 18
2. Kutná Hora 6 6 0 0 0 31:13 18
3. Žabonosy 6 4 2 0 0 29:11 16
4. Sedlčany 7 3 1 0 3 32:30 11
5. Žilina 6 3 0 1 2 24:21 10
6. Neratovice 6 3 0 0 3 38:23 9
7. Sp. Příbram 7 2 0 2 3 24:39 8
8. Zlonice 6 2 0 0 4 20:30 6