O výsledku rozhoda už první třetina

Benešov - Souboj prvního Benešova s poslední Chotěboří ve II. hokejové lize měl být snadnou kořistí domácích Vodních Lvů. Jenže hosté měli na začátku zápasu tři velké šance a jen skvělý výkon náhradního gólmana Matouška nepřipustil, aby se začalo rodit překvapení.

22.1.2011

Souboj lídra s posledním vyzněl jasně pro Benešov.Foto: Foto: Robin Novák

Domácí pak postupně přebírali otěže zápasu a během osmi minut vstřelili tři branky. Na tento zápas nebude v dobrém vzpomínat benešovský gólman Ruckl, který hned v první minutě dostal pukem do helmy, která se rozlomila a otřesen musel střídat.

HC Benešov - Chotěboř 5:1

Hned v úvodu utkání divákům zamrazilo. Neuběhla ještě ani minuta a domácí gólman Ruckl po tvrdé ráně do helmy, která navíc praskla, se skácel k zemi. Po ošetření se do branky postavil Matoušek a svého otřeseného kolegu v brance skvěle zastoupil. Hosté vtrhli do utkání jako uragán a během několika minut měli tři vyložené šance. Jenže dvakrát Venc a jednou Daňo se do sítě netrefili. Poté se domácí probrali ze spánku a s přibývajícími minutami převzali otěže zápasu. Ve druhé části první třetiny vstřelili tři branky.

Na začátku druhého dějství byl hostující Venc ve vyložené příležitosti zahákován a Chotěboř měla výhodu samostatného nájezdu. Faulovaný hráč však šanci nevyužil, když Matoušek lapačkou vystihl jeho záměr. V polovině utkání Kaňka využil dvojnásobnou přesilovku a pohodlně skóroval do odkryté brány - 4:0. V této fázi zápasu se Chotěbořští stěží bránili benešovskému kolotoči. Přesto hosté ve 36. minutě využili přesilovku a snížili Kováčem na 4:1. V závěru třetiny nejprve stálo při gólmanu Matouškovi štěstí, aby vzápětí zlikvidoval obrovskou šanci hostů.

Ve třetí části jakoby přestaly existovat obrany. Na obou stranách se střídali samostatně jezdící hráči v obrovských šancí a jen skvělé výkony obou gólmanů či nepřesné mušky střelců neměnily číslice na ukazateli skóre. Tečku za zápasem udělal v 59. minutě domácí David.

"Soupeři jsme se zpočátku přizpůsobili a měli jsme při jejich třech šancí štěstí, že jsme neinkasovali. Poté jsme třemi brankami v první třetině dali ráz utkání. V poslední části se utkání už jen dohrávalo," uvedl po utkání benešovský kapitán a střelec Michal Kaňka.

Branky a nahrávky: 12. Adam (Starec), 15. Kaňka (Zeman, Jonáš), 20. J. Verbík (Kaňka, Jonáš), 30. Kaňka (David, J. Verbík), 59. David (J. Verbík) - Kováč (Hospodka, Martinec). Rozhodčí: S. Mertl - J. Mertl, Slavík. Třetiny: 3:0, 1:1, 1:0. Vyloučení: 4x2/5x2. Využití: 1:1. Diváci: 200. HC Benešov: Rückl (1. Matoušek) - J. Verbík, Zeman, Jonáš, Kaňka, Jágr - Košatka, R. Verbík, Vacek, Burda, David - Kouba, Kouřil, Strnad, Starec, Adam.

Autor: Petr Roubíček

22.1.2011 VSTUP DO DISKUSE

Pohled to byl jako z pohádky. Dva lezci šplhali po zámecké věži za zlatovlasou ženou.
28

Za konopišťskou kastelánkou lezli po zámecké věži

Herec Václav Vydra se v Benešově předvedl jako generál Custer.
30

Kavalérie generála Custera opět navštívila Benešov

Oloupí rytíři po Příbrami o body i Varnsdorf?

Vlašim – Od sezony 2010/2011 se střetává Vlašim s Varnsdorfem ve druhé fotbalové lize a vzájemná bilance vyznívá těsně ve prospěch rytířů, když šestkrát vyhráli, třikrát remizovali a pětkrát prohráli. V loňském, nejúspěšnějším ročníku v historii klubu (4. místo) vyhrála Vlašim dvakrát 1:0.

KRÁTCE: Víkend bude patřit hlavně středověké bitvě

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

OBRAZEM: Na benešovském náměstí diváky uchvátili Czech Floyd

Benešov – Skvělé představení přichystali ve čtvrtek 17. srpna v rámci letní akce Benešov City Live muzikanti z kapely Czech Floyd.

KRÁTCE: Středověká bitva nadchne každého

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z Benešovska!